8. 8. 2019 | Jitka Čechová

Přetahovanou v Litvínově vyhráli Boleslavští v prodloužení

přát. 1, čtvrtek 8. 8. 2019
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL

L i t v í n o v – V poměrně divácky atraktivním zápase s Litvínovem byl k vidění svižný hokej, celkem sedm branek a nestálé přetahování se o vedoucí pozici. Nakonec zvítězili Mladoboleslavští, podařilo se jim to ale díky Žejdlovi až v prodloužení. Úvodní branku si připsal Radim Zohorna, zbylé dva góly Středočechů dali nováčci, Adam Zbořil a Jan Stránský.
Litvínov: Janus – Kubát, Štich, Šesták, Jánošík, Baránek, Říha – Lukeš, Hübl, Válek – Kašpar, Petružálek, Zygmunt – Gerhát, Svoboda, Jícha – Trávníček, Helt, Jurčík
Ml. Boleslav: Růžička – Klikorka, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa, Kurka, Hrdinka – Šťastný, Žejdl (C), Najman – Skalický (A), Cienciala, Houška – Zohorna, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Kousal
Branky a nahrávky: 32. Hübl (Gerhát, Válek), 38. Kubát (Lukeš, Hübl), 50. Petružálek – 18. Zohorna (Hrdinka, Cienciala), 36. Zbořil z trestného střílení, 53. Stránský (Musil), 64. Žejdl (Stránský, Bernad). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 425. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 – 3:4.

Komentář

První třetina přípravného zápasu s Litvínovem přinesla poměrně svižný hokej s šancemi na obou stranách. Jako první si na puk sáhl boleslavský brankář Růžička, netrvalo ale dlouho a o své první střelecké pokusy se pokusili i Bruslaři. V polovině úvodní dvacetiminutovky odešel na trestnou lavici pykat domácí Kašpar, a i když Středočeši předvedli solidní tlak, branka z něj nebyla. Až teprve v 18. minutě se prosadil Radim Zohorna a poslal tak Mladoboleslavské do vedení.

Druhou část začali aktivněji Bruslaři, z vyrovnání se ale po několika minutách hry radovali hráči VERVY. Po zkušené výměně puku se svými spoluhráči se prosadil Viktor Hübl. Boleslavi se ani napodruhé nepodařilo využít přesilovou hru, dokázala ale těžit z doznívajícího tlaku. Do opětovného vedení poslal svůj tým Adam Zbořil, který využil trestné střílení. Jenže hostující celek se neradoval dlouho, o minutku a půl později opět vyrovnával Karel Kubát.

Teprve ve třetí třetině Bruslaři faulovali, vybrali si ovšem hned dva po sobě jdoucí tresty. Chyby v podání Stránského a Fillmana ale Litvínovským nepomohly a Středočeši obě oslabení zdárně ustáli. V 50. minutě si VERVA poprvé v utkání vzala vedení pro sebe, na Jakuba Petružálka ale během chvilky zareagoval Jan Stránský, na kterého domácí zapomněli, a který tak měl dostatek prostoru k tomu, aby si puk bezchybně zpracoval.

Jelikož základní šedesátiminutovka nerozhodla, následovalo prodloužení. V něm se na druhý pokus prosadil Lukáš Žejdl.