BK MLADA BOLESLAV
8. 8. 2019 | Jitka Čechová

Přetahovanou v Litvínově vyhráli Boleslavští v prodloužení

přát. 1, čtvrtek 8. 8. 2019
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL

L i t v í n o v – V poměrně divácky atraktivním zápase s Litvínovem byl k vidění svižný hokej, celkem sedm branek a nestálé přetahování se o vedoucí pozici. Nakonec zvítězili Mladoboleslavští, podařilo se jim to ale díky Žejdlovi až v prodloužení. Úvodní branku si připsal Radim Zohorna, zbylé dva góly Středočechů dali nováčci, Adam Zbořil a Jan Stránský.
Litvínov: Janus – Kubát, Štich, Šesták, Jánošík, Baránek, Říha – Lukeš, Hübl, Válek – Kašpar, Petružálek, Zygmunt – Gerhát, Svoboda, Jícha – Trávníček, Helt, Jurčík
Ml. Boleslav: Růžička – Klikorka, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa, Kurka, Hrdinka – Šťastný, Žejdl (C), Najman – Skalický (A), Cienciala, Houška – Zohorna, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Kousal
Branky a nahrávky: 32. Hübl (Gerhát, Válek), 38. Kubát (Lukeš, Hübl), 50. Petružálek – 18. Zohorna (Hrdinka, Cienciala), 36. Zbořil z trestného střílení, 53. Stránský (Musil), 64. Žejdl (Stránský, Bernad). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 425. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 – 3:4.

Komentář

První třetina přípravného zápasu s Litvínovem přinesla poměrně svižný hokej s šancemi na obou stranách. Jako první si na puk sáhl boleslavský brankář Růžička, netrvalo ale dlouho a o své první střelecké pokusy se pokusili i Bruslaři. V polovině úvodní dvacetiminutovky odešel na trestnou lavici pykat domácí Kašpar, a i když Středočeši předvedli solidní tlak, branka z něj nebyla. Až teprve v 18. minutě se prosadil Radim Zohorna a poslal tak Mladoboleslavské do vedení.

Druhou část začali aktivněji Bruslaři, z vyrovnání se ale po několika minutách hry radovali hráči VERVY. Po zkušené výměně puku se svými spoluhráči se prosadil Viktor Hübl. Boleslavi se ani napodruhé nepodařilo využít přesilovou hru, dokázala ale těžit z doznívajícího tlaku. Do opětovného vedení poslal svůj tým Adam Zbořil, který využil trestné střílení. Jenže hostující celek se neradoval dlouho, o minutku a půl později opět vyrovnával Karel Kubát.

Teprve ve třetí třetině Bruslaři faulovali, vybrali si ovšem hned dva po sobě jdoucí tresty. Chyby v podání Stránského a Fillmana ale Litvínovským nepomohly a Středočeši obě oslabení zdárně ustáli. V 50. minutě si VERVA poprvé v utkání vzala vedení pro sebe, na Jakuba Petružálka ale během chvilky zareagoval Jan Stránský, na kterého domácí zapomněli, a který tak měl dostatek prostoru k tomu, aby si puk bezchybně zpracoval.

Jelikož základní šedesátiminutovka nerozhodla, následovalo prodloužení. V něm se na druhý pokus prosadil Lukáš Žejdl.

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.