7. 12. 2010 | Štěpán Tomš

Mladá Boleslav urvala dva body v nájezdech!

29., úterý 7. 12. 2010
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. - Boleslavští hokejisté ukončili sérii šesti prohraných utkání a porazili lídra soutěže 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězství Středočechů se ale nerodilo snadno. Dvakrát totiž prohrávali a na 2:2 vyrovnávali pouhých 39 sekund před koncem základní hrací doby. Druhý bod zajistil domácím precizně provedeným blafákem v penaltách mladík Marek Loskot. Krom toho se v boleslavském dresu poprvé objevil Juraj Štefanka - a hned vsítil svůj první gól.
Ml. Boleslav: Valent – Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Jindra, Marušák – Pabiška (18. Loskot), Štefanka, Matějovský – Bahenský, Vrbata, Fabuš – Hrdel, Boháč, Barney – Gajovský, Nouza, Macho
Třinec: Hamerlík – Seman, Krajíček, Hudec, Zíb, Richter, Lojek – Růžička, Bonk, Varaďa – Květoň, Polanský, Polák – Peterek, Adamský, Hrňa – Mičulka, McGregor, Orsava
Branky a nahrávky: 46. Štefanka (Loskot), 60. Hay (Vrbata), 65. Loskot – 10. Bonk (Růžička), 48. Zíb (Květoň, Polanský). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek – Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:9, navíc Vrbata (MBL) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2160.

Fotogalerie

Komentář

Domácí Mladá Boleslav vstoupila do první třetiny aktivně, zahrávala přesilovou hru, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořila. Pouze Nouzova otočka před Hamerlíkem byla nebezpečná, rána však mířila do výstroje třineckého brankáře.

Byť se lídr rozjížděl pomalu, v polovině první třetiny nabral na tempu a vstřelil úvodní gól. V úniku třech hráčů Třince proti jedinému obránci předložil Martin Růžička povedenou žabkou kotouč mezi kruhy Radku Bonkovi, který nekompromisně propálil Valenta.

V závěru třetiny nemohli chytit tempo domácí hráči a jen zřídka hrozili v blízkosti třinecké klece. V 18. minutě ztratil při snaze o rychlou změnu směru rovnováhu Lukáš Pabiška a hlavou narazil nešťastně přímo na mantinel. Stejně jako minulý rok po zákroku Jiřího Šlégra opustil hrací plochu na nosítkách, ale byl při vědomí jeho zranění snad nebude vážné.

Ve druhé dvacetiminutovce byli aktivnější domácí a také měli více šancí. Ve 26. minutě ujížděli v přečíslení Macho s Barneym, ale první jmenovaný nastřelil jen vyrážečku brankáře Hamerlíka. Ve 33. minutě ujížděl pro změnu sám Boháč ve vlastním oslabení, ale ztratil rychlost a také nezakončil pořádně.

V závěru třetiny pálil z výborné pozice nepřesně Jindra, a tak šel lídr i po druhé siréně do kabin s hubeným vedením.

Nejatraktivnější podívanou nabídla třetí třetina. Ve 46. minutě se domácím podařilo vyrovnat šťastnou trefou Juraje Štefanky, jenže pak byl vyloučen Vrbata a hosté šli znovu do vedení. Parádní střelou z mezikruží do horního růžku se prezentoval Lukáš Zíb.

Boleslav se přesto nevzdala, jenže se jí herně nebavilo. Čtyři minuty dlouhá početní výhoda přišla vniveč a fanoušci užuž opouštěli v poslední minutě stadion. V power-play však Vrbata přihrál před bránu Darrellu Hayovi a ten zařídil prodloužení.

V něm hráli Středočeši dvakrát přesilovou hru 4 na 3, ani jedna ale neskončila brankou. Dostalo se tedy na samostatné nájezdy, ve kterých zkraje sezony úřadoval v Mladé Boleslavi hostující Vojtěch Polák. Jeho kouzlo bylo zlomeno, svůj nájezd nedal. O výhře domácího týmu rozhodl ve druhé sérii povedeným blafákem Marek Loskot.

Miloš Holaň, trenér BK Mladá Boleslav: Chtěl bych hráčům poděkovat za parádní výkon. Hráli jsme proti lídrovi tabulky a dva body jsou pro nás cenné. S trochou štěstí jsme ke konci vyrovnali. Na nájezdy jsme zvolili úplně jiné hráče, než kteří obvykle jezdí a myslím si, že si to náležitě vychutnali. Velmi dobrý výkon gólmana nás dovedl ke dvěma bodů. O zdravotním stavu Lukáše Pabišky nic nevím.

Břetislav Kopřiva, trenér HC Oceláři Třinec: Z výsledku jsem zklamaný. Stalo se nám už podruhé, že jsme takto ztratili zápas. O nájezdech raději ani nemluvím, ty jsme prohráli snad poosmé. Na druhou stranu musím uznat, že naše mužstvo nepůsobilo tak svěžím dojmem jako v minulých zápasech. Měli jsme tři těžká utkání v pěti dnech a pohyb už nebyl takový. Přesto si myslím, že takové mužstvo by mělo dotáhnout vedení 2:1, o které jsme přišli minutu před koncem. Stala se tam hrubá taktická chyba.