BK MLADA BOLESLAV
5. 2. 2011 | David Bohata

Kladno uštědřilo dorostencům krutý debakl

42., sobota 5. 2. 2011
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. - Pohoda po páteční výhře nad Ústím vydržela staršímu dorostu z Mladé Boleslavi jen jeden den. Utkání, v němž bylo uděleno nebývale málo trestů, jasně opanovali hosté z Kladna. Ke katastrofě se ze strany domácích začalo schylovat už v první třetině, když Boleslav ve svých dvou přesilovkách nabídla Kladnu více šancí, než si jich sama dokázala vytvořit za celý zápas. Kladenský Patrik Machač vsítil čtyři branky, jedinou trefu Mladé Boleslavi zaznamenal Ladislav Marek.
Ml. Boleslav: Sejpal (21. Novák) - Budín, Zet, Marek, Brandejský, Holada, Chalupa, Valentík, Teubner, Kalfiřt, Šimek, Štěpánek, Kurka, Podsedníček, Rovný, Ficek, Serbus, Bičiště, Boček, Protivný, Bartoš
Kladno: Sýkora - Hadaš, Machač, Bunda, Kolařík, Muláček, Janeček, Butor, Tejnor, Vodák, Homer, Véber, Novák, Kalla, Kehar, Megela, Sucharda, Jirák, Habrdla, Horá
Branky: 12. Marek (Bičiště) - 14. Machač (Muláček), 18. Jirák (Homer, Véber), 19. Machač (Novák, Habrdla), 24. Habrdla (Machač, Butor), 28. Machač (Kolařík), 41. Habrdla (Sucharda, Bunda), 55. Machač (Habrdla, Butor). Rozhodčí: Pavlovič – Krejsa, Ledinský Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 82.

Komentář

První výraznější šance byla k vidění ve čtvrté minutě, kdy se ve vlastním oslabení dostal do zajímavého úniku Patrik Novák. Brankář Sejpal byl však velice pohotový a soupeřovu akci zmařil bleskovým vyjetím před modrou čáru. Do vedení šli tedy hosté . Ladislav Marek využil práce svého kolegy Bičiště a dorážkou z prostoru brankoviště skóroval. O několik málo sekund později se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Véber, avšak Sejpal ho skvěle vychytal.

Nicméně boleslavská obrana se z chyby nepoučila a nabídla Kladnu další příležitost k vyrovnání. Patrik Machač jí tentokrát dokázal využít – povedenou stahovačkou si gólmana domácích položil na led a bylo to 1:1. Aktivní přístup v modrých dresech hrajících hostů pečetil vedoucím gólem Miroslav Jirák a aby toho nebylo málo, Novákovu excelentní pobídku na zadní tyč přetavil bez problémů v branku Patrik Machač. Na boleslavskou bránu se dále řítil jeden útok za druhým a dvougólová ztráta tedy byla po dvaceti minutách relativně milosrdná.

Do branky se ve druhé třetině místo Sejpala postavil Novák, ale ani ten nedokázal zabránit blížící se zkáze. Ve čtyřiadvacáté minutě využil přesilovku Dominik Habrdla, o dvě minuty později měl další tutovou šanci Vébr, jenže Novák skvěle zachytal. V této fázi hry se Bruslaři nacházeli ve skutečně velkém útlumu. Vůbec nedokázali bránit střední pásmo a Kladno se na pár přihrávek lehce dostávalo do útočného pásma.

Exemplární akci předvedli Kolařík s Machačem. Prvně jmenovaný převzal na modré dlouhou přihrávku, navázal na sebe protivníkova obránce, a do prostoru, který sám uvolnil, předložil zcela volnému Patriku Machačovi, který nadvakrát zvýšil na 1:5. Pro kladenského útočníka to byl hattrick. Zaskočení domácí hokejisté nevěděli, co hrát. Často ztráceli puk a nedokázali se dostat na dostřel Sýkory. Když už ne kombinačně, zkoušeli to alespoň silově, jenže Kladenští byli pozorní a všechny akce Boleslavi končily na jejich holích. V závěru třetiny ještě sahal po gólu Janeček, leč Novák odolal.

Z posledniho dějství neuplynulo ani šedesát sekund a pro Boleslav bylo opět zle. Dominik Habrdla zakončil přesně atak své formace a na světelné tabuli svítilo hrozivých 1:6. Mužstvo z Pojizeří působilo odevzdaným dojmem – ostatně jako převážnou část zápasu. Jen občas to zkusili beci, ale střely z povážlivé vzdálenosti se mnohdy nedostaly ani k brankáři Sýkorovi.

Jen díky Novákovi to bylo stále o pět branek, to když výtečně vychytal Suchardu, jako tradičně opomenutého boleslavskou obranou. Kladno se přeci jen dočkalo dalšího gólu. Ten pro svého autora znamenal pátý kanadský bod. Ano, je řeč o Patriku Machačovi, který svým čtvrtým zářezem na pažbě Mladou Boleslav definitivně knock-outoval. Špatný dojem ze zápasu se pak Bruslařský klub snažil vynahradit několika důraznými kontry, povětšinou pokrytými pozorným Sýkorou.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Gratulace soupeři. Rozhodně nemohu říci, že to byl vyrovnaný zápas. Prví tři góly jsme jim darovali během pár minut, kdy jsme měli výpadek. Pak už bylo de facto po zápase. Nejsme pod žádným tlakem, přesto soupeři namažeme a necháme se přehrát z protiútoku... Nechci urážet hráče, ale zaostáváme v herních činnostech jednotlivců, kteří nedosahují úrovně extraligy, to je realita. Navíc se to týká i toho, že jim nejde do hlavy taktika.

Jindřich Lidický, trenér HC Kladno: Domácí hrají silový hokej, my jsme na to byli trochu připravení. Naštěstí z toho dali jen jeden gól. My jsme pak převzali iniciativu a nebylo co řešit. Boleslav se dobře snažila bránit, ale my jsme jí zastavili, najížděli si za modrou a soupeř jen zůstal stát. Podle mě domácí nemohli vydržet tempo, ve kterém na začátku napadali

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav