BK MLADA BOLESLAV
27. 11. 2009 | Tereza Janovská, Tereza Janovská, Michal Miškovský

Junioři v Karlových Varech dlouho prohrávali, ale nakonec mají dva body

28., pátek 27. 11. 2009
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K a r l. V a r y - Junioři BK Mladá Boleslav porazili Karlovy Vary v nadstavbové části Noen extraligy juniorů i podruhé. Po nedávné domácí výhře 5:3 tentokrát porazili stejného soupeře i na jeho půdě, a to 2:1 na samostatné nájezdy. Dlouho to vypadalo, že svěřenci Pavla Arnošta nepovezou do Mladé Boleslavi ani bod, ale necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal Lukáš Krejčík a nájezdy rozhodl Šimon Antončík.
K. Vary: Endal - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, Rohan, Hudák, Flieger, Topinka, Kellner, Chaljavin, Putyera, Mareček, Vaněk, Baar
Ml. Boleslav: Klimíček - Švaříček, Houser, Vrba, Mikulaštík, Soukup, Sedláček, Arazim, Krejčík, Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Kadlčík, Rys, Protivný, Koudela, Lenc, Antončík
Branky a nahrávky: 33. Flieger (Chaljavin, Topinka) - 58. Krejčík (Vrba, Belay). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 55.

Komentář

Úvodní oťukávání trvalo až do páté minuty, kdy jako první zahrozil mladoboleslavský Kadlčík. Počkal si, až hráči zamezí brankáři ve výhledu a vyslal na bránu skrytou střelu. Tu však Endal vyrazil. Energetici se svou šancí nenechali diváky dlouho čekat. V sedmé minutě utkání vyrazil do útoku Tomeček, který již od modré čáry vypálil dělovku na svatyni protihráče. Klimíček se předvedl dobrým zákrokem, když jeho střelu vyrazil vyrážečkou vedle své tyče. Mladá Boleslav na delší dobu uzamkla Západočechy v jejich pásmu a na Endala hráči vyslali několik střel. Zdálo se, že je jasné kdo má v zápase převahu, ale domácí se brzy zvedli a začali i oni napadat útočné pásmo. Nějvětší šanci si vytvořil domácí Vaněk, který se dostal jako první k odraženému kotouči. Od modré měl volný výhled až ke Klimíčkovi, ale přesto se rozhodl pro střelu, kterou hostující brankář vyrazil. Dlouho se hrálo čistě bez vyloučení. První trest padl až ve třinácté minutě, kdy fauloval Mikulaštík, ale Mladá Boleslav si své oslabení dokázala skvěle pohlídat.

To, že se dnes utkají soupeři stejných kvalit, dokázala jak první, tak i druhá třetina. První dějství skončilo bez branek a druhé přineslo skvělou podívanou se šancemi na obou stranách. Obě mužstva měla skvěle rozestavěné obránce, kteří útočníky nepouštěli přes modrou čáru zrovna nejsnadněji. Karlovy Vary se u hostů dočkaly chyby až ve třiadvacáté minutě, kdy obraně ujel Šik s Topinkou. Druhý jmenovaný dostal přihrávku do jízdy, kdy měl skoro celou bránu odkrytou, ale kotouč mu na holi poskočil a minul. Energie si začala věřit a také se jí to vyplácelo. Otevřít skóre mohl Hudák, který dostal přihrávku od spoluhráče zpoza branky. Jeho teč však Klimíček vyrazil betonem. Stejný hráč se o minutu později mohl prosadit znovu. Kličkou si na modré čáře obehrál tři boleslavské hráče a cestu k bráně měl zcela volnou. Sice se mu podařilo zakončit, ale byl hákován Sedláčkem, který dostal dvě minuty, a tak měli domácí další možnost skórovat. Stav zůstal nezměněn až do 33. minuty, kdy dobře postavený Jaroslav Flieger tečoval střelu Chaljavina přímo nad rameno Jana Klimíčka. Boleslavští zůstali jako opaření a do konce třetiny se již nevzpamatovali.

Do posledního dějství nastoupila Energie s cílem udržet si vedení, případně ho ještě zvýšit. Endála však prověřil ihned po buly Jiránek, ale karlovarský brankář chytil kotouč do hrudi. Delší dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale obránci obou týmů byli téměř bezchybní a svého brankáře si pohlídali. Zvednout skóre mohl Hudák, kterému Flieger poslal přihrávku před bránu, ale karlovarský hráč bránu úplně minul. V polovině třetí třetiny se svým zákrokem blýskl hostující brankář, který švihem lapačkou vychytal Marečka a jeho střelu do horního rohu branky. Boleslavští se snažili vyrovnat, ale dlouho hráli křečovitě a žádné šance si vytvořit nedokázali. Tři minuty před koncem si pak vzali oddechový čas. Na časomíře svítil čas 16:55 třetí třetiny, když Jan Klimíček opouštěl své brankoviště a uvolnil tak místo dalšímu útočníkovi. V 58. minutě se Boleslavi podařilo vsítit vytoužený gól. Lukáš Krejčík se jako první zorientoval v mele před brankovištěm a odražený kotouč poslal za záda Endala. Tímto gólem vybojoval svému mužstvu prodloužení. Půl minuty před koncem se ještě domácím naskytla příležitost v podobě přesilové hry pět na tři. Dokonce se jim i podařilo vstřelit branku, ale rozhodčí ji neuznal, protože byla dosažena vysokou holí.

Energie nastoupila do prodloužení v početní výhodě. Na Klímíčkovi si však vylámali zuby všichni útočníci. Zápas tak dospěl až do nájezdů, v nichž rozhodla až pátá série. Šimon Antončík, který nebyl po celý zápas nějak výrazný, si najel do mezikruží a přesnou ranou do pravého horního růžku připsal svému týmu na konto o jeden bod víc.

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.