BK MLADA BOLESLAV
13. 9. 2008 | Aleš Procházka

Junioři porazili Olomouc 1:0 po samostatných nájezdech

4., sobota 13. 9. 2008
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l e s l a v - Extraligoví junioři Mladé Boleslavi vyhráli svůj druhý domácí zápas po samostatných nájezdech a připisují si dva body, v tabulce jim patří šestá příčka. K vidění byla 65 minut trvající bezbranková bitva s týmem Olomouce, kterou rozhodl proměněným nájezdem kapitán Adam Kotrba.
Ml. Boleslav: Hrubý - Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Strnad, Soukup, Arazím - Krejčík, Kotrba, Rys, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Milotínský, Jiránek, Kadlčík
Olomouc: Binar - Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Trojan, Malina, Janáček, Spurný - Prášek, Dostál, Málek, Venkrbec, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža
Branky a nahrávky: 66. Kotrba. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7. Využití: bez využití. Diváci: 76.

Komentář

Do zápasu vstoupili lépe hosté a už během prvního střídání se dvakrát ocitli sami před brankářem Hrubým. Avšak jak vteřiny ubíhaly, Boleslavští srovnávali krok a také několikrát ohrozili branku soupeře. Na začátku 5. minuty ujel obraně olomoucký Skácel, Hrubý však jeho šanci zlikvidoval. Ještě v též minutě předvedli dvě pěkné kombinace domácí, k brance však chybělo štěstí. O minutu později šli Hanáci do čtyřech, přesilovka se však příliš nepovedla a v její polovině se poměr sil na ledě srovnal. Hra pokračovala početní výhodou Olomouce, kterou Středočeši ubránili a oba celky pak pokračovaly ve vyrovnané hře se šancemi na obou stranách.

V 10. minutě si z levé strany najel před brankáře Milotínský, tísněn obráncem ale mířil přímo do gólmana. Vzápětí se hned po buly pokoušel usměrnit poskakující puk do branky Kadlčík. Ve 14. minutě byl v rohu kluziště tvrdě faulován boleslavský Hanousek a domácím se naskytla příležitost čtyři minuty trvající početní výhody. Zelenobílí uzavřeli soupeře v obranném pásmu, nejblíže gólu byl Milotínský, který si nejel přímo před brankáře, ale puk za jeho záda zasunout nedokázal a Olomouc i toto dlouhé oslabení přežila. V závěru přesilovky ještě předvedli hosté další tvrdý zákrok na Šimona, tentokrát ho ale rozhodčí nechal bez povšimnutí.

Ve druhé třetině domácí junioři zlepšili hru, byli lepším mužstvem a po většinu času okupovali třetinu Olomouce, ale bez výsledku. Ve 28. minutě v přesilovce po útočném faulu Milotínského Hanáci dvakrát zahrozili, ale i tentokrát Hrubý jejich pokusy zmařil a v polovině utkání byl stav stále nerozhodný. S blížícím se koncem druhé třetiny vytvořili domácí v přesilové hře pět na čtyři před brankou olomouckého Binara velký závar, avšak ani tentokrát se po obrovských šancích červené světlo nerozsvítilo. Tlak s několika přerušeními pokračoval dál, ale výsledkem bylo pouze několik zaváhání před bránou hostí a faul, následně početní výhoda Olomouckých, kterou ale nevyužili.

O všem se tedy mělo rozhodnout ve třetím dějství, hned v prvních sekundách přišly velké šance na obou stranách. Ve 43. minutě navíc zvonila konstrukce boleslavské branky po dělovce Skácela. Na začátku 46. minuty se na Hrubého řítil sám Pánek, ale ani jeho nájezd gól Olomouckým nepřinesl. Fotbalové skóre 0:0 přetrvávalo po celou třetinu, v 17. minutě si domácí v přesilové hře za prohřešek pykajícího Ustrnula vzali oddechový čas, ani zvýšená aktivita v útočném pásmu však rozhodující gól nepřinesla a na řadu přišlo prodloužení.

Při hře 4 na 4 se hrálo nahoru dolů, hráči sebrali poslední zbytky sil a na ledě byl k vidění nejpohlednější a nejatraktivnější hokej celého zápasu. Přesto, po 65 minutách hry byl stav stále bez branek a ke slovu přišly samostatné nájezdy.

První jel olomoucký Venkrbec, při jeho pokusu zvonila tyč. Poté se rozjel domácí Adam Kotrba a svůj blafák elegantně zakončil. Ve druhé sérii ani jeden z exekutorů trestné střílení neproměnil a když ani třetí olomoucký vyslanec Skácel netrefil bránu, mohli se hráči Mladé Boleslavi radovat z těsné výhry 1:0.

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.