BK MLADA BOLESLAV
14. 2. 2007 | Pavel Petr

HAVÍŘOV – BK MB 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)

44., středa 14. 2. 2007
Havířov - Ml. Boleslav HAV - MBL
Parádní kousek se ve středečním utkání I. ligy povedl hokejistům BK Mladá Boleslav. Na začátku druhé třetiny totiž svěřenci Jiřího Režnara prohrávali už 0:3. Na severu Moravy ale dokázali tříbrankové manko nejen vymazat, ale navíc vstřelili i vítězný gól. Do listiny střelců se dvakrát zapsali Martin Paroulek (na snímku) a Martin Piecha. V brance tentokrát nastoupil Filip Šindelář, po třetím inkasovaném gólu ho však nahradil Martin Altrichter a ten už kotouč za svá záda nepustil.
Ml. Boleslav: Šindelář (24. Altrichter) – Nedoma, Rýgl, Kolda, Výborný, Jindra, Drábek, Bauer – Paroulek, Král, Sýkora – Eiselt, Zdráhal, Gombár – Rozsíval, Lipina, Sedlák – Kadlec, Piecha, Dornič – Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 15. a 24. Zdeněk, 7. Škoda - 28. a 43. Paroulek, 43. a 51. Piecha. Rozhodčí: Hodek - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 908.

Komentář

Utkání přitom mělo zvláštní příchuť hned pro trojici boleslavských hráčů. Vždyť Zdráhal, Lipina i Sedlák ještě nedávnou oblékali dres soupeře. A z Havířova přišel do Mladé Boleslavi také v průběhu letoší sezony trenér Jiří Režnar. To jsou ovšem dostatečně známá fakta. Pojďme proto k zápasu samotnému. V něm domácí už v první třetině využili dvou chyb hostujících hráčů a po brankách Škody a Zdeňka odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Když se pak na začátku prostřední dvacetiminutovky znovu prosadil Zdeněk ve dvojnásobné přesilovce, nevypadalo to s boleslavským týmem vůbec dobře. Trenéři proto hledali nový impuls, který by pomohl ke zvratu. V brance tak Šindeláře vystřídal Altrichter a po čtyřech minutách Paroulek vykřesal naději.

Obrat pak hosté dokonali v závěrečné části. Skvěle jim vyšla především 43. minuta, ve které během osmnácti vteřin vyrovnali! Nejprve se v přesilovce po pěkné kombinaci prosadil Paroulek a poté znovu skóroval Piecha. Definitivní rozhodnutí přinesla 51. minuta, kdy ze souboje s Bryneckým vyšel za domácí brankou vítězně Piecha a pohotově zavěsil. V závěru už si Mladoboleslavští vítězství pohlídali a do města automobilů si odvezli očekávané tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Kluci zaslouží uznání, že dokázali otočit nepříznivý stav. Do zápasu jsme vůbec nevstoupili špatně a do 6. minuty jsme si vynutili tlak. Jenže góly nepřišly, naopak soupeř dvou našich chyb využil ke skórování. Za stavu 3:0 pro domácí bylo třeba udělat změny. Proto šel do branky Altrichter, byť Šindelář na inkasovaných brankách vinu nenese. Ukázalo se, že mužstvo má svou sílu a výsledek se nám podařilo otočit. Dostali jsme soupeře pod tlak a zápas dovedli do vítězného konce.“

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).