BK MLADA BOLESLAV
16. 12. 2011 | Jitka Čechová

Dorostenci si smlsli na Olomouci, nasázeli jí osmičku

29., pátek 16. 12. 2011
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. - Hlavně co se skóre týče, jedná se v letošní sezoně o jednoznačně nejpovedenější zápas staršího dorostu. Konečný stav 8:0, suverénní vítězství a v neposlední řadě bodové hody především boleslavské první formace, v níž zazářil hlavně Ladislav Marek, který si připsal hattrick. Tak vypadal z pohledu Bruslařského klubu souboj s HC Olomouc. Nicméně asi nikdy nic nemůže být úplně dokonalé, boleslavský obránce Lukáš Hercig si totiž v zápase zlomil nohu.
Ml. Boleslav: Bača - Nastoupil, Plíšek, Hercig, Kochubej, Tržický, Kurka - Marek, Šimek, Borovec, Semirád, Pokorný, Brzák, Boček, Ďurač, Birnbaum
Olomouc: Řoutil (52. Kochta) - Brančik, Ziegler, Paksi, Hes, Fibrich, Pšeja, Brandýs, Nedopil - Vrabel, Čamek, Hánl, Vrána, Jergl, Majer, Konečný, Ostřanský, Hradil, Bauer, Augistin, Peštuka
Branky a nahrávky: 4. Marek, 23. Semirád (Brzák, Kurka), 25. Marek (Semirád, Kochubej), 31. Marek (Semirád, Brzák), 33. Birnbaum (Bača, Řoutil), 39. Brzák (Marek), 45. Borovec (Šimek), 52. Boček (Borovec). Rozhodčí: Battěk - Prokop, Špringl. Vyloučení: 12:14, navíc 10 min. OT Hes, Nedopil a Ostřanský + Fibrich trest do konce utkání (všichni OLO). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 40:22.

Komentář

Začalo to možná poněkud nenápadně, ale zpětně lze říci, že Mladá Boleslav držela otěže utkání pevně ve svých rukou – a to prakticky od začátku duelu. Ačkoliv hned ve druhé minutě sklidila trest za faul Bočka, zahanbit se nenechali ani Olomoučtí, a tak se velmi rychle hrálo pouze ve čtyřech na obou stranách. Právě z této situace vzešla první branka utkání a první ze tří konečných zářezů Ladislava Marka.

Hosté hráli v první dvacetiminutovce ještě vyrovnanou partii, Fibrich ale po akci dvou na jednoho zakončoval rovnou do brankáře Bači. Působivý semafor pak gólman Středočechů vytáhl i proti Jerglovi. Mladá Boleslav hrála prim hlavně v závěru dějství, její herní převahu ale lze přičíst dvojnásobné početní výhodě. Ta však zůstala nevyužitá.

Pokud se svěřenci trenéra Vidnera nedokázali chopit nabídnuté příležitosti v posledních okamžicích první třetiny, pak si to plně vybrali v rámci druhého dějství. Ve 23. minutě zvyšoval na 2:0 Jakub Semirád, který využil doznívajícího tlaku, kteří měli Boleslavští z přesilovky. A brzy se Středočeši radovali znovu, Marek totiž uplatnil svůj důraz na brankovišti a překvapil olomouckého Řoutila, který si už nejspíš myslel, že má puk pod kontrolou.

Augistin vzápětí na druhé straně nastřelil odrazem o brusli tyčku, ale to už do třetice zaúřadoval Marek. Naděje a snahy Olomouckých začaly brát pomalu ale jistě zasvé. Rozhodně jim nepřidala ani pátá branka domácího celku, kterou po efektivním počinu vsítil Vladimír Birnbaum. Krasojízda Středočechů připomínající hostujícímu celku spíš noční můru navíc pokračovala. Z rychlého brejku se v závěru třetiny prosadil Stanislav Brzák.

Přibližně první polovina třetí třetiny ještě připomínala hokej a taky padaly další góly, zbytek už ale přímo s hokejem tolik co dočinění neměl. Ve 45. minutě dával na 7:0 Zdeněk Borovec, který si puk přikopl nohou na hokejku a následně pohotově zakončil podél tyčky. Finální osmou branku pak přidal Šimon Boček. Až teprve on vyhnal brankáře Řoutila z branky a na jeho místo nastoupil Kochta.

Posledních zhruba devět minut pak patřilo spíše faulům a neustálým přerušováním hry. Padlo v nich úctyhodných osm trestů plus jeden osobní desetiminutový. Zápas se tak spíše jen dohrával za všeobecného podvědomí, že už je stejně rozhodnuto.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav