BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2013 | David Mencl, David Mencl, Zdena Bobková

Dorostenci rozhodli na Slávii až v samostatných nájezdech

29., pátek 11. 1. 2013
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
P r a h a - Zápas brankářů, asi tak by se jednoduše dalo nazvat 29. kolo Extraligy staršího dorostu, které Bruslaři odehráli na ledě pražské Slavie. Hosté šli do vedení v 10. minutě zásluhou skvělé akce Martina Patzelta a dominovali celé první třetině. Mladoboleslavští se však ve druhé třetině sebrali a ukázali, že i oni umí soupeře zatlačit do úzkých. Ve třetí části se jim hned v úvodu podařilo vyrovnat a utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Zdeněk Borovec, který tak svému týmu zajistil prémiový bod navíc.
Slavia: Sochůrek - Červený, Hyršl, Weinhold, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Andres, Furch
Ml. Boleslav: Ašenbrenner - Verner, Mašek L., Mašek J., Nastoupil, Šír, Bašus, Průšek, Hercig, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Skořepa, Brzák, Marks, Němec, Tržický, Groer, Sedmík
Branky a nahrávky: 10. Patzelt (Saňa) - 45. Němec (Ďurač, Skořepa), 65. Borovec. Rozhodčí: Krejcar - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 55:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Komentář

Začátek utkání se vyvedl lépe Mladoboleslavským, poté však převzali otěže utkání slávisté a jasně dominovali. Dlouho se nemohli prosadit, úspěšná akce přišla až v 10. minutě, kdy se Martin Patzelt zmocnil ve středním pásmu kotouče, v plné rychlosti obehrál všech pět protihráčů a zacílil přesně pod víko.

Následně přišla dlouhá pasáž hry bez výrazného ohrožení obou branek. Teprve až ve druhé části se ocitl před odkrytou klecí Zajíc, skákavý kotouč ovšem nedokázal doklepnout do sítě. Zanedlouho se dostali do úniku dvou na jednoho Němec a Sedmík. Druhého jmenovaného dokázal Sochůrek vychytat, kotouč zanechal v brankovišti, nikdo z útočníků ho ale nezvládl poslat do klece.

Zvýšit mohl ve 36. minutě Tejral, volný puk však poslal trestuhodně mimo tři tyčky. Zbytek druhé dvacetiminutovky už nic zajímavého nepřinesl. To ve třetí části se hosté dočkali vyrovnání, když se po skrumáži dostal ke kotouči Vojtěch Němec a bekhendem se trefil přesně k tyčce.

Pět minut před koncem třetí třetiny napálil Zajíc horní tyčku, následně dorazil puk do svatyně Andres, rozhodčí však jeho gól neuznal. Proto se střetnutí dostalo až do prodloužení, ani tam nepřišlo rozhodnutí, utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich se povedlo Mladé Boleslavi zvítězit, když se prosadil Zdeněk Borovec.

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha