BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2013 | David Mencl, David Mencl, Zdena Bobková

Dorostenci rozhodli na Slávii až v samostatných nájezdech

29., pátek 11. 1. 2013
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
P r a h a - Zápas brankářů, asi tak by se jednoduše dalo nazvat 29. kolo Extraligy staršího dorostu, které Bruslaři odehráli na ledě pražské Slavie. Hosté šli do vedení v 10. minutě zásluhou skvělé akce Martina Patzelta a dominovali celé první třetině. Mladoboleslavští se však ve druhé třetině sebrali a ukázali, že i oni umí soupeře zatlačit do úzkých. Ve třetí části se jim hned v úvodu podařilo vyrovnat a utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Zdeněk Borovec, který tak svému týmu zajistil prémiový bod navíc.
Slavia: Sochůrek - Červený, Hyršl, Weinhold, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Andres, Furch
Ml. Boleslav: Ašenbrenner - Verner, Mašek L., Mašek J., Nastoupil, Šír, Bašus, Průšek, Hercig, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Skořepa, Brzák, Marks, Němec, Tržický, Groer, Sedmík
Branky a nahrávky: 10. Patzelt (Saňa) - 45. Němec (Ďurač, Skořepa), 65. Borovec. Rozhodčí: Krejcar - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 55:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Komentář

Začátek utkání se vyvedl lépe Mladoboleslavským, poté však převzali otěže utkání slávisté a jasně dominovali. Dlouho se nemohli prosadit, úspěšná akce přišla až v 10. minutě, kdy se Martin Patzelt zmocnil ve středním pásmu kotouče, v plné rychlosti obehrál všech pět protihráčů a zacílil přesně pod víko.

Následně přišla dlouhá pasáž hry bez výrazného ohrožení obou branek. Teprve až ve druhé části se ocitl před odkrytou klecí Zajíc, skákavý kotouč ovšem nedokázal doklepnout do sítě. Zanedlouho se dostali do úniku dvou na jednoho Němec a Sedmík. Druhého jmenovaného dokázal Sochůrek vychytat, kotouč zanechal v brankovišti, nikdo z útočníků ho ale nezvládl poslat do klece.

Zvýšit mohl ve 36. minutě Tejral, volný puk však poslal trestuhodně mimo tři tyčky. Zbytek druhé dvacetiminutovky už nic zajímavého nepřinesl. To ve třetí části se hosté dočkali vyrovnání, když se po skrumáži dostal ke kotouči Vojtěch Němec a bekhendem se trefil přesně k tyčce.

Pět minut před koncem třetí třetiny napálil Zajíc horní tyčku, následně dorazil puk do svatyně Andres, rozhodčí však jeho gól neuznal. Proto se střetnutí dostalo až do prodloužení, ani tam nepřišlo rozhodnutí, utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich se povedlo Mladé Boleslavi zvítězit, když se prosadil Zdeněk Borovec.

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.