BK MLADA BOLESLAV
11. 10. 2006 | Pavel Petr

DUKLA JIHLAVA - BK MB 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

11., středa 11. 10. 2006
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
Hokejisté BK Mladá Boleslav chtěli na Vysočině prodloužit sérii vítězných utkání. Místo toho však na led v té době posledního celku zcela propadli a zaslouženě prohráli. Hře hostujícího celku chyběla jakákoli myšlenka a bohužel i schopnost proměňovat šance, a to včetně přesilových her. Jediný boleslavský úspěch zaznamenal devět minut před koncem střelou od modré obránce Richard Bauer. Stínem utkání však bylo zranění dalšího z beků Václava Drábka. Utrpěl zlomeninu klíční kosti a bude v sestavě chybět.
Jihlava: Řehoř - Chvátal, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Lukačovič, Šmarda - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Fiedler - Lazorišák, Dušátko, Havel. Trenér: Petr Vlk.
Ml. Boleslav: Šindelář (41. Mařík) – Všetečka, Výborný, Kolda, Bauer, Majeský, Ťupa, Drábek – Nouza, Fadrný, Gombár – Jeslínek, Sýkora, Beck – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 8. Říha, 24. Rytnauer, 36. Bakus, 45. Lazorišák - 51. Bauer. Rozhodčí: Skoupý - Brýška, Novák. Vyloučení: 14:11, navíc Kadlec (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1180.

Komentář

Sebevědomí boleslavského týmu nahlodala už 8. minuta. To hrála Jihlava přesilovku a pohotovou přihrávku Kaňkovského doklepl za Šindelářova záda Říha. Vzápětí mohli hosté vyrovnat, jenže přesilovky nejsou silnou zbraní svěřenců Jana Neliby a Petra Hakena. To se ukázalo také ve dvojnásobné početní převaze, kterou Mladá Boleslav neúspěšně hrála jednu minutu a pětačtyřicet vteřin! V závěru úvodní třetiny pak boleslavský obránce Bauer mířil jen do tyče jihlavské svatyně. O vývoji zápasu se rozhodovalo ve druhém dějství. Nejprve po chybě Gombára vyslal Bakus do sóla Rytnauera a ten nadvakrát zvýšil na 2:0. Poté pojistil vedení Dukly Bakus. Do závěrečné části už v boleslavské brance vystřídal Šindeláře Mařík. Čisté konto udržel ovšem pouze pět minut. Po zaváhání Všetečky vypíchl puk Lazorišák a své sólo zakončil úspěšným bekhendovým pokusem. A mohlo být i hůře. Naštěstí pátou branku sudí Skoupý neuznal, Dušátko si k ní podle jeho rozhodnutí pomohl bruslí. Poslední slovo tak patřilo hostujícímu týmů. Ve hře čtyř proti čtyřem pálil od modré Bauer a alespoň jedinkrát v zápase překonal spolehlivě chytajícího Řehoře.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (trenér Dukla Jihlava): "Oproti zápasu v Chomutově, kde náš pohyb byl nedostatečný, jsme soupeře předčili pohybem, dobře jsme zahustili střední pásmo. Nutili jsme se do aktivní hry po celé ploše. Trochu jsme se na ně nachystali, podívali jsme se jakým stylem hrají a vyplatilo se nám to."

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Já musím říct, že jsme určitě hodně zklamaní z výsledku, a nejen z výsledku, ale určitě i z předvedené hry. Myslím si, že rozhodlo asi to, že se Jihlava mnohem lépe pohybovala než my, hrála velice dobře ve středním pásmu a chtěla vítězství více než my. Nám dělalo problémy dostat se do útočného pásma, a když už jsme se do nějaké šance dostali, tak výborně zachytal jihlavský gólman nebo jsme trefili tyčku."

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.