BK MLADA BOLESLAV
14. 3. 2019 | Jitka Čechová, Jitka Čechová, foto: Jiří Zaňát

Bruslaři vybojovali ve Zlíně mečbol, zítra mohou rozhodnout

PK3 (ČT), čtvrtek 14. 3. 2019
PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav ZLN - MBL
Z l í n – Mladoboleslavští hokejisté odehráli ve Zlíně první třetinu třetího zápasu předkola bezbrankově. V úvodu té druhé se trefil Jakub Klepiš, a ačkoliv se Zlín o pár minut později postaral o vyrovnání gólem Fořta, právě Klepiš se díky svému skvělému stínění postaral o gól Michala Vondrky. Domácí dvě minuty před koncem odvolali za stavu 1:2 gólmana. Bruslaři si sice hrábli na dno, zvládli ale zabránit nejhoršímu a po vítězství 2:1 si připisují druhý bod v sérii a tudíž mečbol.
PSG Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek (A), Novotný, Ferenc, Zbořil, Řezníček, Valenta – Kubiš (C), Fořt (A), Dufek – Herman, Honejsek, Šlahař – Okál, Sedláček, Krejčík – Kulda, Popelka, Kratochvil
BK Mladá Boleslav: Růžička – Bernad, Pláněk, Němeček, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 29. Fořt (Kubiš) – 21. Klepiš (Skalický, Vondrka), 45. Vondrka (Skalický, Pláněk). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 312. Střely na branku: 27:21. Zblokované střely: 10:5. Hity: 11:10. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Komentář

Mladoboleslavští hokejisté začali na ledě Zlína aktivně, domácí si museli na svou první šanci počkat téměř do třetí minuty. Mezitím se Kašík stačil zpotit po střele Musila i dělovce Kotvana od modré. Situace se ale záhy otočila a několik slibných příležitostí si připsali Berani. Obzvlášť Růžičku potrápil Honejsek, před kterým se boleslavský brankář rozplácl jak široký, tak dlouhý. Na druhé straně pak Kašík tasil lapačku proti Flynnovi.

Přibližně v polovině první třetiny šel Bruslařský klub do oslabení, v přesilovce si největší šanci připsal Kubiš, který po velkém závaru na Růžičkově brankovišti trefil tyčku. Středočeši si hned vzápětí zahráli ještě jedno oslabení, tohle ale ustáli ale podstatně lépe než to předchozí. Na trestnou lavici následně odpochodoval i jeden z domácích a Boleslavští soupeře několikrát protočili na brankovišti. Buď jak buď, gól jsme v první třetině neviděli.

To už se ale nedá říct o třetině druhé a to dokonce velice rychle. Hned v první minutě prostřední dvacetiminutovky se prosadil střelou nad Kašíkův beton Jakub Klepiš. Domácí po inkasované brance zabrali, Růžičku se pokoušel překonat Dufek a následně ještě Kratochvíl. Prvotnímu nátlaku se ještě boleslavští hokejisté ubránili, poté, co svou šanci nevyužil Vondrka, už ale Berani tvrdě zaútočili. Ve 29. minutě se prosadil Tomáš Fořt, který zamířil přesně nad Růžičku.

Mladoboleslavským inkasovaná branka hodně nesedla a až do konce druhého dějství působili roztěkaně a nejistě. Podařilo se jim vyrobit několik minel, díky kterým mohli jít Zlínští do vedení. Kubišovu dělovku ale Růžička zdárně vyrazil, stejně jako Okálovu dorážku. Prostřední třetina skončila nerozhodně 1:1.

Třetí třetinu začali lépe opět Bruslaři, po několika minutách hry na brankovišti parádně stínil Klepiš a střelu Michala Vondrky tak brankář Kašík vůbec neviděl, a tudíž neměl šanci proti ní zasáhnout. Pro tentokrát byl opařený Zlín a Středočeši dál útočili. Skalický měl na holi třetí branku, nedokázal ale přehodit Kašíkovu lapačku. Blízko brance měl i Musil, jeho střela ale jen olízla boční síťku.

S blížícím se koncem základní hrací doby Zlínští čím dál víc tlačili na pilu. Bruslařům se navíc podařilo vyrobit několik dalších chyb, díky kterým mohli jít Berani do vedení. Dvě minuty před koncem domácí odvolali gólmana. Buly se ale podařilo vyhrát Klepišovi a hned domácí vyhnat z boleslavské poloviny hřiště. Podobně vypadal i celý zbytek. Bruslaři uhájili těsné vítězství 2:1.

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Pro nás je to dnes o to smutnější, že to z naší strany byl nejlepší zápas v sérii. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Výsledek je pro nás hodně trpký. Soupeř byl zarputilejší, jeho agresivita nám dělala problémy.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Hrál se úporný hokej, vyhrál šťastnější. Jsme rádi, že jsme to my. Hráči dřou jako koně a rozhodují detaily. Do sestavy se vrátil Michal Vondrka, to nám pomohlo, byl u obou gólů.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.