BK MLADA BOLESLAV
17. 8. 2014 | Jitka Čechová

Bruslaři prošli Mountfield Cupem 2014 bez ztráty bodu a jsou vítězi!

MC3, neděle 17. 8. 2014
Piešťany - Ml. Boleslav PIE - MBL
M a r t i n (SVK) – Už po sobotním večerním duelu mezi Martinem a Piešťanami bylo jasné, že hokejisty Mladé Boleslavi v tabulce Mountfield Cupu nikdo nepředběhne a nedělní utkání tak už pro ně bylo jen symbolickou – a nakonec i vítěznou – tečkou za celým turnajem. Branky dávali Richard Jarůšek, Mitja Robar a Peter Trška a Bruslaři tak vyhráli 3:2. Pohár pro vítěze turnaje si po zápase přebral Milan Mikulík, nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Michal Valent. Boleslavští hokejisté zároveň obdrželi pozvání, aby napřesrok coby obhájci dorazili do Martina znovu.
Piešťany: Šúrek – Brňák, Bučka, Šedivý, Škadra, Cuník, Srnec, Hruška, Hluch – Kutálek, Brzobohatý, Hamrák – Románek, Mišura, Lichanec – Toman, Vartovník, Vaculín – Rapáč, Blaško, Haring
Ml. Boleslav: Valent – Hruška, Kučný, Ovčačík, Stříteský, Trška, Žabka, Robar, Vidmar – Pacovský, Bárta, Květoň – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Kubica, Jarůšek – Hyka, Musil, Lenc
Branky a nahrávky: 50. Lichanec (Mišura, Vartovník), 58. Hamrák (Kutálek, Rapáč) - 27. Jarůšek (Robar), 39. Robar, 43. Trška. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

Komentář

Bez ohledu na výsledek tohoto utkání bylo už předem jasné, že pohár pro vítěze prvního ročníku turnaje Mountfield Cup si převezmou hokejisté Mladé Boleslavi a naopak Piešťany obsadí místo poslední. Souboj vítěze se čtvrtým snad i proto začal spíš nemastně neslaně. Bruslaři podle očekávání sice diktovali tempo a soupeře nepouštěli ke svému gólmanovi ani na dostřel, sami se taktéž nikam nijak zvlášť nehnali. Teprve kolem desáté minuty probraly diváky šance Látala a Jarůška, o odpověď se na druhé straně pokoušel Haring. Změnu skóre nepřinesly ani dva fauly (po jednom na každé straně), a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhé dějství už bylo o poznání akčnější. Bruslaři hráli v úvodu přesilovku, v níž na sebe upozornili především Kubica s Robarem. Oba ale v rozhodující okamžik pálili vedle. Na tlak z početní převahy navázali postupně ještě Musil s Brošem, teprve Richard Jarůšek se ale na začátku 27. minuty radoval z gólu. Piešťany odpověděly poměrně aktivní a tvrdou hrou, kterou mohly ještě potvrdit po vyloučení Robara, nedokázaly se ale tohoto úkolu zhostit. Naopak nasazené tempo nakoplo i Boleslavské, kteří dokázali ještě o několik obrátek nadsadit a v závěru prostřední třetiny svou snahu ještě navíc přetavit v branku. Sólovou kličkovanou se parádním způsobem prosadil Mitja Robar.

Hned ve 43. minutě na své spoluhráče navázal další obránce Středočechů Peter Trška, který si s gólmanem Šúrkem poradil na druhý pokus. Radovat se mohl ještě Hyka, zájem Bruslařů o utkání ale postupem času viditelně opadal a už to vypadalo, že se duel bude jen dohrávat. K tomuto rozpoložení se ale Piešťany odmítly přidat a v druhé polovině třetí třetiny přidaly dva vlastní zásahy. Nejprve se trefil Peter Lichanec, ke kterému se přidal ještě Matěj Hamrák. Veškeré pokusy slovenského celku o vyrovnání ale zhatil necelé dvě minuty před koncem svým faulem Románek.

Ohlasy trenérů

Roman Sýkora, ŠHK 37 Piešťany: S předvedenou hrou jsme spokojení s výjimkou druhé třetiny, která ukázala chyby v naší obraně. Určitě to mohlo být od začátku vyrovnané střetnutí, pro nás jsou takové zápasy z pohledu přípravy velmi důležité. Ukázalo nám to, že umíme hrát i s českými týmy, ačkoliv tím určitě nechci říct, že by naše liga byla špatná. Po turnaji zhodnotíme náš výkon, uvidíme, kteří hráči tým opustí. Celkově bych řekl, že obrana byla dobrá, ale trápila nás koncovka. V průběhu celého turnaje jsme dali jen tři góly.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: S vítězstvím na turnaji jsme spokojení, na 100 % nás ale tato tři utkání určitě neprověřila. Určitě ještě v naší hře vidíme nějaké chyby, které potřebujeme odstranit a o to nám také v tomto zápase šlo především. Konfrontace se slovenskými týmy pro nás byla velmi dobrá, oba s námi ostatně prohrály jen o gól. Asi především v prvním zápase nás Martin překvapil svou agresivní a aktivní hrou. Z pohledu celkového vítězství pak byl klíčový zápas s Hradcem Králové, který nám vyšel. Děkujeme organizátorům za pozvání, s celou akcí a organizací turnaje jsme velmi spokojení.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.