BK MLADA BOLESLAV
15. 8. 2019 | Jitka Čechová

Bruslaři porazili VERVU i podruhé, tentokrát 4:3 po základní hrací době

přát. 3, čtvrtek 15. 8. 2019
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT

M l. B o l. – Byla to nakonec větší bitva, než by se na první pohled mohlo zdát. Litvínovští sice po celou dobu utkání tahali za kratší konec provazu, Bruslařům ale byli zdatným soupeřem. Mladá Boleslav nakonec vítězí těsně 4:3, branky dávali Stránský, Klikorka, Zbořil a Klepiš.

Ml. Boleslav: Krošelj – Klikorka, Fillman, Ševc (A), Pláněk, Bernad, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – Houška, Musil (C), Stránský – Flynn, Najman, Simon
Litvínov: Honzík – Šesták, Jánošík, Baránek, Říha, Kubát, Štich – Lukeš (A), Helt, Válek – Kašpar (C), Mikúš, Hanzl – Svoboda, Myšák, Gerhát – Jícha, Zygmunt, Jurčík
Branky a nahrávky: 11. Stránský, 26. Klikorka (Najman), 27. Zbořil (Skalický), 57. Klepiš (Zbořil, Skalický) – 16. Jánošík, 52. Válek (Lukeš, Helt), 60. Mikúš. Rozhodčí: Hejduk, Micka – Rampír, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 878. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Fotogalerie

Komentář

V první třetině měla sice více ze hry Mladá Boleslav, jejíž snahy přetavil v gól Jan Stránský. Z dalšího gólu se už doslova radoval, ale posléze byl kvůli posunutí branky zklamán Oscar Flynn. Hosté dokázali odpovědět, prosadil se Adam Jánošík, a tak bylo skóre po první třetině 1:1. Bruslařský klub může litovat zejména neproměněných gólových šancí, které měli Flynn či Zbořil. Hosté naopak z této třetiny vytěžili, vzhledem k jejich hře, hodně.

Na začátku druhé části si málem hosté dali vlastní gól, překvapený brankář Honzík ale včas zasáhl. Optická převaha Bruslařů nicméně v této části hry došla svého naplnění. Ve 26. minutě nasměroval puk přímo „pod víko“ domácí mladík Karel Klikorka. Jen o minutu později ho se svou trefou z mezikruží následoval Adam Zbořil. VERVA se ve druhé třetině po větších šancích, natožpak gólech, natahovala jen marně.

Ve třetí třetině se Severočeši pokusili o zdramatizování a domácí se nakonec museli ještě o vítězství hodně strachovat. Ve 22. minutě snížil Lukáš Válek, načež Bruslaři opět odskakovali díky Jakubu Klepišovi. Závěrečný nápor Litvínova však zvládli, a to vzdor snížení Juraje Mikúše, a tak i v odvetě těsně zvítězili. VERVU může mrzet zejména nepovedený start zápasu, který Severočechy nejspíš připravil o výhru.

Související články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.