BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2019 Vojtěch Honzík, Jaroslav Kindl | FOTO: Milan Podpera

Bruslaři byli proti Plzni efektivnější, prodloužení rozsekl Šťastný

34., pátek 11. 1. 2019
HC ŠKODA PLZEŇ - BK Mladá Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň – I přes větší aktivitu Západočechů se jako první prosadili Bruslaři, konkrétně Žejdl. Plzeň však po silném vstupu do další části rychle vyrovnala a později přidala i druhý gól. Boleslavské ofenzívě nepomohla ani dvojnásobná přesilovka. V plzeňské bráně skončilo až překvapivé zakončení Pláňka ze 45. minuty. Pak už se do konce třetiny skóre neměnilo. Následné prodloužení lépe vyšlo Mladé Boleslavi. Šťastný využil Frodlova špatného odhadu a doklouzal s pukem do prázdné brány. Bruslaři si tak z Plzně odvezli 2 body.
HC ŠKODA PLZEŇ: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Indrák (A), Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Kindl, Kracík, Pour – Kantner, Preisinger, Němec
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, Musil, Látal – Grim, Knotek, Kousal
Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Kovář, Indrák) – 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 64. Šťastný. Rozhodčí: Obadal, Pešina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 757. Střely na branku: 28:39. Zblokované střely: 6:13. Hity: 15:11. Vhazování: 39:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 - 2:3.

Komentář

Po rozvážném začátku utkání se jako první ve velké šanci zjevil po příhře z kruhu na kruh Gulaš, z první ale poloodkrytou klec soupeře minul. Za hosty odpověděl Kousal, jenž vlétl do pásma a pořádně protáhl Frodla ranou přes obránce. Poté na druhé straně našel Kovář zpoza brány na levém kruhu opět Gulaše, ten si ještě popojel na osu hřiště, Krošelj střelu na bližší tyč vyrazil. Nevedlo se ani Vráblíkovi, který krásně prošel v situaci jeden na jednoho. Podobně se až na brankoviště prokličkoval Němec, ani on skórem nepohnul. Činil se také Frodl, který doslova sebral gól z hole Šťastného, jenž z první zakončoval prakticky z brankoviště. Hosté se přesto dočkali tři vteřiny před úvodní sirénou. Sudí přehlédli ofsajd, hra tak pokračovala ve prospěch Vondrky, jehož pokus dorážel Lukáš Žejdl, který neměl problém zblízka trefit poloodkrytou klec.

Indiáni odpověděli rychle po přestávce. Zmatky na brankovišti Bruslařů ještě nevyřešil Kodýtek, ale Jan Eberle již ano. Za hosty toužil po ztraceném vedení Šťastný, z osy hřiště ale bekhendem minul zařízení. Následně na pravé straně nastartoval své motory Straka, protlačil se až před Krošelje, zblízka však na něj nevyzrál. Podobně si zuby vylámal i parťák Eberle, jenž se prokličkoval mezi kruhy. Poté se v dobré šanci u pravé tyče zjevil po příhře z levého kruhu znovu Straka, skóre se nezměnilo. Tožná situace ale již podruhé brankou skončila. Kovář oslovil Conora Allena a ten z první dokonal obrat v utkání. Brzy mohl vyrovnat Němeček, který zakončoval přečíslení tři na dva, z levého kruhu jej ale bravurně levou rukou vychytal Frodl. Bruslaři následně nevyužili tři rychlé tresty domácích hráčů, nepomohla ani dlouhá hra ve třech Plzně. V největší šanci Vondrokovo ránu z levého kruhu zastavila tyč, dorážku Skalického zase bravurní rozštěp domácího muže s maskou.

Poslední dvacetiminutovku načal ranou z levého kruhu Vondrka, na Frodla si nepřišel. Mohutně na druhé straně napřáhl i Kindl, minul však zařízení. Poté se Šťastný zjevil před domácím strážcem svatyně, ten mu puk vypíchl. Jenže pak si i on vybral slabší chvilku, když si neuhlídal prostor u bližší tyče proti zakončení Martina Pláňka zpoza branky. Vedení toužil zpět uzmout ranou z první Kodýtek, nevyzrál však na Krošelje. Neujala se ani dělovka Čerešňáka od modré, po gólu volalo i zakončení Eberleho po příhře z kruhu na kruh, které zamířilo jen do boční sítě poodkryté klece Bruslařů. Drtivý tlak Plzně v závěru utkání paradoxně otupila vybojovaná přesilová hra, šedesát minut hry tedy duel nerozhodlo.

To až prodloužení, kdy domácí gólman špatně vyjel až na pravý kruh pro puk. Dříve u něj byl David Šťastný, objel domácího gólmana a zavezl černý nesmysl do opuštěné klece.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC ŠKODA PLZEŇ):
Do utkání jsme nevstoupili dobře, nezúročili jsme dobrý výkon z utkání proti Frölundě. Dostat gól pár sekund před koncem první třetiny, to se nesmí stát, v šatně jsme si něco řekli. Pak se kluci zlepšili, makali, dostali jsme se do vedení. Ale ve třetí třetině to tak zase nebylo. Apeluji na některé hráče – hokej se hraje celých šedesát minut, každý musí po celou dobu makat a bojovat.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav):
Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme rychlý přístup. Nepouštěli jsme Plzeňské do šancí. Dostali jsme se do vedení, ale ve druhé třetině jsme přestali bruslit, domácí nás přehrávali, ve středním pásmu jsme ztráceli puky. Se štěstím jsme nakonec vyrovnali, šťastnější tým i vyhrál.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec