BK MLADA BOLESLAV
27. 1. 2012 | Daniel Ježek, Jitka Čechová, Daniel Ježek

Boleslavská juniorka bere další důležité body, v Třinci vyhrála na nájezdy

34., pátek 27. 1. 2012
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c - Svěřenci trenéra Potěšila si v tabulce opět o něco polepšili a stále směle vzhlíží k play-off. V rámci zápasu 34. kola zamířili na led Třince, kde se jim ve 26. minutě podařilo otevřít skóre. Branku si do svých osobních statistik zapíše Filip Vrba. Domácímu celku se sice podařilo vývoj zápasu zvrátit ve svůj prospěch, v 53. minutě ale vyrovnal Koudela. Utkání nakonec došlo až do samostatných nájezdů, které rozhodl boleslavský Marek.
Třinec: Chvostek - Běhal, Hurtík, Repe, Kurzok, Burzala, Číhal, Bezuška - Ižacký, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Bumbál, Hegyi, Kapica, Franek, Kajaba, Chomič
Ml. Boleslav: Sejpal - Kurka, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Soukup - Teubner, Ficek, Havel, Marek, Pešut, Jankovský, Frolík, Protivný, Rys, Daráš, Koudela
Branky a nahrávky: 27. Diviš (Ižacký, Kasperlík), 32. Kapica (Repe) - 26. Vrba F. (Daráš, Pešut), 53. Koudela (Marek, Jankovský), rozhodující sam. nájezd Marek. Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mrákava. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 45:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1. 2:3.

Komentář

Úvod utkání přinesl několik pěkných šancí. Jako první mohl branku vsítit hostující Koudela, nedokázal ale najít recept na překonání domácího brankáře. Na druhé straně si zase na Sejpala nepřišel Jiří Pargáč. Hra poté trochu ubrala na obrátkách, další akci proto přinesla až třináctá minuta. Byli to opět hosté, kteří mohli zahrozit. Přečíslení dvou na jednoho ale zlikvidoval pozorný brankář Chvostek. A když se neprosadil ani boleslavský Marek, skončila první perioda bez branek.

Góly tak padaly až v následující dvacetiminutovce. Její úvod trochu poznamenali rozhodčí, kteří třikrát vylučovali. Byla to právě početní výhoda, která přinesla první branku. Hráli ji hosté, střelecky se dokázal prosadit Filip Vrba. Ten se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci okolo domácí branky a zasunul puk za bezmocného Chvostka. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Domácí šli do přečíslení, to parádní střelou zužitkoval Jan Diviš.

Hosté poté mohli opět strhnout misky vah na svou stranu, Viliam Daráš ale neproměnil trestné střílení, když jeho bekhendový blafák skončil na tyči. A Třinečtí trestali. Domácí hráli přesilovku, když od modré pálil Damian Kapica. Střela polského forwarda, k údivu všech zúčastněných, proklouzla brankáři Sejpalovi mezi betony. Do konce periody ještě mohli skórovat Filip Vrba či Jan Diviš, tentokráte ale oba ztroskotali na brankáři soupeře.

Počátek třetí třetiny přinesl hokej s nepřesnostmi na obou stranách. Úvodních deset minut poslední dvacetiminutovky navíc lemovaly časté prohřešky proti pravidlům. Zajímavé akce se tak urodily až po uplynutí padesáté minuty. Hosté bušili na vrata třinecké defenzívy, ta neodolala a Oceláři v třiapadesáté minutě kapitulovali. Puk se po několika odrazech dostal na hůl Davida Koudely, jenž bekhendem poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase si oba soupeři vyzkoušeli hru čtyř proti třem, ani jeden z nich ale nebyl úspěšný. Rozhodnutí tak přinesly až samostatné nájezdy. V nich se jediným úspěšným střelcem stal Ladislav Marek, který rozhodl o přináležnosti bonusového bodu. Třinec – Mladá Boleslav 2:3 po nájezdech.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).