BK MLADA BOLESLAV
13. 2. 2009 | Jitka Čechová

Boleslav na ledě Sparty propadla

49., pátek 13. 2. 2009
Sparta - Ml. Boleslav SPA - MBL
P r a h a – Pokud Boleslavští odjížděli na led pražské Sparty s úmyslem dokázat, že na venkovních kluzištích se jim volněji dýchá a tudíž více daří, tak to nevyšlo. Bohužel se potvrdila nepříznivá bilance, kterou Boleslav s týmem z Holešovic má a nakonec prohrála 1:5. Jediný gól Středočechů si připsal na začátku třetí třetiny Aleš Padělek. Naopak čtyřikrát Boleslavští inkasovali v oslabení a jednou dokonce ve vlastní přesilovce.
Sparta: Přikryl – Hudec, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Pilař, Černošek – Hrdel, Vojta, Výborný, Broš, Kratěna, Ton, Langhammer, Netík, Hromas, Látal, Koreis, Mrňa, Kafka
Ml. Boleslav: Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Vrbata D. – Padělek, Sýkora, Benda – Gajovský, Rod, Pšurný – Kazionov
Branky a nahrávky: 3. Pilař (Kratěna), 12. Broš (Výborný, Kratěna), 18. Výborný (Gulaši, Netík), 21. Kratěna (Broš), 46. Kratěna (Vykoukal, Ton) – 42. Padělek (Benda, Sýkora). Rozhodčí: Husička, Šindler – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 12:11, Gulaši (SPA) + 10 minut os. trest. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5309. Střely na branku: 34:36.

Komentář

Od prvních vteřin udával tempo hry domácí celek a led tak byl zvrásněn prakticky jen na jedné straně hřiště, což skončilo velmi rychle prvním uděleným trestem. Toto pochybení Boleslavských nezůstalo nepotrestáno a Sparta díky čistému průstřelu Karla Pilaře od modré vedla už ve třetí minutě. Teprve inkasovaná branka přinutila Středočechy taky se přihlásit o slovo, když Král svým důrazem zajistil přesilovku také pro svůj tým. Ta ovšem zůstala nevyužitá stejně jako další po ní následující, ačkoliv hlavně první formace dokázala sparťanské obraně zatopit.

To bohužel pro Boleslavské nebylo nic ve srovnání s tím, co předvedl domácí tým v minutu a půl dlouhé dvojnásobné přesilovce. Sparťané obranu Středočechů doslova ukombinovali a pod horní tyčku nakonec zakončoval Michal Broš. Neobvykle vysoký počet vyloučení (dvě minuty dostalo v první třetině dohromady jedenáct hráčů) se promítl do celkového obrazu hry a Mladoboleslavští tak nakonec v oslabení inkasovali ještě potřetí, kdy se prosadil David Výborný. I oni se sice dočkali hry pěti proti třem, v necelé půlminutě, ještě ke všemu rozdělené sirénou, ale nic produktivního nevytvořili.

Boleslav na začátku prostřední třetiny nejprve dohrávala dvojnásobnou přesilovku, sotva ale byla Sparta ve čtyřech, rozvlnila se síť – ovšem ta Schwarzova. Ten sice vyrazil střelu Broše, na další ránu z hole Ondřeje Kratěny ale už nestačil. Boleslav se nevzdávala a začala spoléhat hlavně na rychlé a jednoduché přechody do útoku. Po jednom takovém tyčku Přikrylovy branky rozezněl Handlovský. Aktivitu Bruslařského klubu se snažili podpořit i dorážející Padělek nebo z otočky pálící Kočí.

Kromě stále útočněji laděné hry toho ale Boleslavští svým fanouškům, kteří je přijeli podpořit, jinak moc nabídnout nemohli. Sehraná dvojka Král – Nouza sice jako obvykle dokázala předvést pár povedených akcí, produktivní zakončení tomu ale scházelo stejně jako v případě na přihrávku si sjíždějícího Vrbaty. Boleslavi se tak nepodařilo využít příležitosti, kdy Sparta očividně už přestala tolik tlačit na pilu, a po odehraných čtyřiceti minutách odešla do kabin za stavu 4:0 pro domácí.

Vstup do třetího dějství si mohla jako povedenější konečně připsat Mladá Boleslav. Aleš Padělek totiž dorážkou umístil puk za Přikrylova záda. Stále lépe vypadající Boleslav ale zastavil další útočný faul a než se Schwarz nadál, inkasoval i popáté. Stejně jako v případě čtvrté branky Sparťanů skóroval Ondřej Kratěna.

Středočechům začalo rychle ubývat sil a díky čtyřgólové ztrátě nepomohl už ani fakt, že tentokrát vyfasovala dvouminutový trest i Sparta. Boleslavští se sice hned několikrát dostali k přímému ohrožení branky, Přikryl ale vytáhl parádní zákrok proti dorážce Krále i neúspěšné teči Nouzy. Aktivně působil i Kočí, který vytáhl ostrou střelu až od modré. Ale všechno marné, Mladá Boleslav si z ledu Sparty odvezla porážku 1:5.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, asistent trenéra HC Sparta Praha: “Vyšla nám první třetina, resp. přesilové hry a dá se říci, že jsme kontrolovali výsledek. Druhá třetina byla z naší strany špatná, ale soupeř se naštěstí neprosadil. Ve třetí třetině jsme si už výsledek pohlídali. Pro pohodu brankáře škoda jen toho, že mu nevyšlo čisté konto, ale jinak jsme samozřejmě s výsledkem spokojeni.

Jaromír Šindel, trenér BK Mladá Boleslav: “Samozřejmě se mi utkání hodnotí velmi těžce. Věděli jsme, že pokud bude hrát Sparta přesilovky, je šance malá. Myslím, že ve hře 5 na 5 jsme byli rovnocenným partnerem, ale v přesilovkách nás domácí přehráli.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.