BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2011 | David Bohata

Boleslav je minimálně jednou nohou v baráži, Kladnu podlehla 1:2

UDR8, neděle 20. 3. 2011
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Slovní spojení “klíčový zápas“ se v poslední době v Mladé Boleslaví stal otřepanou frází. Ve třetím vzájemném klání play-out s Kladnem šlo ještě o víc, než o klíčový zápas – o zápas přežití a naděje. Domácí hokejisté hráli se svým soupeřem dlouho vyrovnanou parti, v určitých fázích hry byli dokonce aktivnějším mužstvem. Ke všemu je důležitými zákroky jistil brilantní Marek Schwarz. Ale i to bylo málo. V úvodu třetí periody vsítil rozhodující branku Patera. Otřesená Boleslav se až do konce utkání nezmohla k vypracování výraznější šance a tak na vlastním ledě prohrála o jeden jediný gól. Na předposlední Kladno ztrácí již devět bodů.
Ml. Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Dudáš - Pabiška, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Nouza, Tvrdík, Matějovský - Loskot, Štefanka, Bahenský
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Toman, L. Procházka, D. Růžička, Mrázek - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - M. Látal, Knotek, Kotrla - Smoleňák, Hašek, Bělohlav
Branky: 19. Divíšek (Loskot, Boháč) - 3. Smoleňák (Hašek), 47. Patera (Bicek). Rozhodčí: Minář, Hribik - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 2580.

Fotogalerie

Komentář

Ještě před úvodním buly všichni přítomní povstali, aby minutou ticha uctili památku někdejšího vynikajícího fotbalového brankáře a nadšeného hokejisty Františka Šichty, který minulý týden zemřel ve věku osmapadesáti let. Veselo ve ŠKO-ENERGO Aréně nebylo ani ve třetí minutě. Děravá obrana Mladoboleslavských dovolila soupeři přečíslení třech proti jedinému obránci, které Hašek řešil střelou. Schwarz puk vyrazil pouze před sebe na Radka Smoleňáka, jenž se postaral o první změnu ve skóre.

Boleslav se poté snažila tlačit dopředu, prostřednictvím Nouzy si vytvořila i šanci, jenže další příležitost ke vstřelení branky měli Kladenští a opět u toho byl Jiří Hašek. V situaci velice podobné té gólové nepřesně přihrával Bělohlavovi a tak si mohli domácí pro tentokrát oddychnout. Aktivní Boleslav poté zlobila kladenskou obranu, přesilová hra jí tedy přišla vhod.

Po velice zdlouhavém obléhání prostoru před Cikánkem se domácí odhodlali k finálnímu sevření pomyslných čelistí; hráči se stáhli do prostoru před brankovištěm, poblíž něhož stál Tomáš Divíšek, který střelou ke vzdálenější tyči zužitkoval Loskotovu příhru zpoza brány.

Druhá třetina byla už od počátku bohatá na zajímavé okamžiky. O ty první se zasloužilo Kladno. Bílek se přičiněním uklouznutí bránícího Chaloupky dostal sám před Schwarze. Maskovaný muž v bílém dresu skvěle zachytal. Chvíli se hrálo na obě strany, pak se do zajímavého přečíslení dostal Matějovský s Vrbatou. Druhý jmenovaný měl mezi kruhy zajímavou pozici, navíc na něj zívala odkrytá polovina brány, jenže Vrbata značně minul cíl.

Hokejisté Bruslařského klubu se nadále tlačili dopředu, ale kladenská obrana v čele s Cikánkem odolávala. Na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani Marek Schwarz, který musel být pozorný především při rychlých protiútocích protivníka. Ještě v závěru druhé periody dostali domácí dvojnásobnou početní výhodu.

Proti třem hrála Boleslav déle než minutu, ale krom nepřesné Žabkovy střely si nedokázala vypracovat prakticky žádnou příležitost. I když pak Kladno hrálo v pěti, domácí hráči se nadále tlačili před Cikánka. Avšak do vedení šlo podruhé v zápase hostující mužstvo.

Před boleslavským brankovištěm nedůrazně bráněného Pavla Pateru oslovil Bicek a po přesném zakončení kapitána Kladna to bylo 1:2. Jak typický jev této sezóny – aktivní Boleslav po dlouhé vyrovnané pasáži hry v podstatě z ničeho nic inkasuje.

A Kladno dostalo chuť. Jednogólový rozdíl udržel svým skvělým zákrokem Schwarz. S postupujícím časem se iniciativy opět ujali Mladoboleslavští. Kladnu se ale dařilo bránit a tak to domácí zkusili minutu a půl před koncem třetí třetiny v šesti. Ani to na zbytku utkání nic nezměnilo. Mladá Boleslav touto prohrou nakročila i druhou nohou do baráže.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav