BK MLADA BOLESLAV
30. 10. 2021 Lukáš Chuchválek

V zápase s Žabonosy padlo patnáct gólů, B tým jich ale ve své bráně lovil deset

8., sobota 30. 10. 2021
Ml. Boleslav - Žabonosy MBL - ZAB
M l. B o l. – Zápas o šest bodů s Žabonosy, které se nacházely o pozici níže pod bruslařským béčkem, se od začátku nevyvíjel vůbec dobře. Ačkoliv se při nepříznivém skóre dokázali Bruslaři dvakrát nadechnout ke střele kontaktní branky, měly Žabonosy utkání pod kontrolou díky útokům, které řídila dvojice Smejkal-Kedršt, jež se postarala o většinu branek hostů. Mladá Boleslav hrála od zhruba poloviny utkání už jen druhé housle a doplácela na špatnou hru směrem vzadu. Nakonec dostala v přímém boji o lepší místo v tabulce dvojciferný počet branek, ale i když jich sama dokázala pět vstřelit, nijak tím nevyvážila tento nezdar a klesla na 6. příčku.
Ml. Boleslav: Vích – Franc, Zvolenský (A), Málek, Kadeřábek J., Dinga, Bílek O., Kolman, Bartoš – Tregl, Christov, Ficek, Kadeřábek T. (C), Vondrlík, Rudolph, Moucha, Mareš (A), Hochman, Čermák.
Žabonosy: Křivánek – Paroubek, Skokan, Pomichálek, Pýcha – Kubát, Hrachovec, Kedršt, Hutla (A), Čtvrtečka, Nekvasil, Kunášek, Honz, Smejkal, Mejzr (C).
Branky a nahrávky: 7. Mareš (Ficek, Christov), 33. Rudolph (Tregl), 34. Dinga (Zvolenský, Ficek), 45. Kadeřábek T. (Bílek O., Bartoš), 57. Mareš (Christov, Bílek) – 4. Smejkal (Kedršt, Mejzr), 7. Hrachovec (Honz, Pýcha), 12. Kedršt (Smejkal, Pýcha), 31. Paroubek (Pýcha, Mejzr), 35. Smejkal (Pýcha, Kubát), 37. Kedršt (Honz), 39. Smejkal (Kedršt), 43. Smejkal (Pýcha, Nekvasil), 44. Kunášek (TS), 48. Smejkal (Kedršt). Rozhodčí: Šťovíček – Bašus, Marvan. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:9, 4:9, 4:10, 5:10.

Komentář

Už začátek utkání dopadl pro Boleslav špatně. To totiž Bruslaři ve 4. minutě neuhlídali útočníka Žabonos Jana Smejkala, který otevřel skóre utkání. Ačkoliv na tuto trefu reagovali domácí zvýšenou aktivitou směrem dopředu, nepohlídali si zadní vrátka a místo srovnání inkasovali podruhé, když se trefil Dominik Hrachovec. Tentokrát už Boleslav zareagovat dokázala a o snížení se o půl minuty později postaral Michal Mareš. Snahu domácích srovnat ale rázně utnul Jaroslav Kedršt, jenž ujel se střelcem první branky do přečíslení a zamířil do napůl odkryté branky. Následující boleslavskou ofenzivu dokázali hosté zastavit a málem skórovali počtvrté, kdyby netrefili tyč Víchovy branky. V tu dobu již Žabonosy vzaly otěže zápasu do svých rukou a Kedršt se Smejkalem vymysleli další akce hostů. S nepříznivým stavem se pokoušeli něco udělat Jan Kadeřábek, který po prudké střele nalezl Křivánkovu slabinu v podobě odrážených puků, ale před bránou nečíhal nikdo, kdo by uklidil puk do prázdné brány.

Ve druhé třetině dostalo béčko Bruslařů dvě rychle po sobě jdoucí přesilové hry, v nichž ale příležitost k vyrovnání stavu nevyužili, Žabonosy oslabení dobře odbránily. Po srovnání počtu hráčů na ledě měli více ze hry hosté, kteří neustále ohrožovali branku Zdeňka Vícha. A ten ve 31. minutě nakonec kapituloval, když seděl na trestné pro změnu domácí hráč, neboť Tomáš Paroubek zvedl kotouč tak, že na něj boleslavský gólman nedosáhl. Situace byla pro Bruslaře už vážná, ale ještě neskládali zbraně. Bezprostředně po inkasovaném gólu si taky zahráli přesilovou hru a rovněž ji proměnili, když se David Rudolph ocitl na správném místě u nehlídané pravé tyče a uklidil puk po odrazu v předbrankovém prostoru. O více než minutu později to vypadalo, že se Boleslav vrací do hry, neboť si Křivánek vybral slabší chvilku a pustil nedůrazné nahození Aleše Dingy od modré. Kontaktní branku ale Bruslaři nedokázali potvrdit vyrovnáním, a tak se hosté pustili do masivního útoku, který jim do konce druhého dějství přinesl tři branky. Nejprve se trefil už podruhé Jan Smejkal, potom přidal na 3:6 Jaroslav Kedršt, ke kterému se dostal po nahození kotouč a vykoupal v brankovišti Zdeňka Vícha. Minutu před odchodem do kabin si vybral slabou chvilku i Vích a pustil střelu mezi betony od Jana Smejkala, který tím završil hattrick. To již Boleslav prohrávala hrozivě 3:7.

Do třetí třetiny se už šlo s cílem zápas důstojně dohrát, avšak domácí nadále kupili chyby, třebaže směrem dopředu nehráli úplně špatně, jenže vzadu to vázlo, a to bylo příčinou nejen gólů, které již dostali, ale i těch, které obdrželi v tomto dějství. To zahájili oslabením, které soupeř proměnil zásluhou již z předešlé třetiny hattrickového Jana Smejkala. O chvíli později fauloval Ficek hráče v zakončení a sudí nařídil trestné střílení, které proměnil Josef Kunášek. To už svítilo na tabuli se skóre 3:9. Že to tak nejde dál, si Bruslaři uvědomili a přes hrozivý rozdíl šli dopředu, kde sekali hokejkami do puku, jak to jen šlo, a hle, ono to vyšlo. Z vyvinutého tlaku těžil Tomáš Kadeřábek. Nakonec se ale i přes probuzení béčko Bruslařů potupné desítce nevyhnulo, když se už popáté v zápase trefil Jan Smejkal. Dokázali však zabránit dalším gólům, které mohly Žabonosy vstřelit. Na konečných 5:10 upravil v 57. minutě Michal Mareš, díky souhře, kdy na něj šla skvělá přihrávka zpoza brány přímo před Křivánka. Jenže i tak nelze tento zápas hodnotit vůbec nijak pozitivně, neboť těch inkasovaných branek padlo moc.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.