BK MLADA BOLESLAV
23. 9. 2021 | Adéla Kvapilová

Dorost nastřílel Třemošné desítku

5., čtvrtek 23. 9. 2021
Třemošná - Ml. Boleslav TRM - MBL
T ř e m o š n á – Boleslavští mladíci ve středu 22. září v rámci pátého kola dorostenecké nejvyšší soutěže zavítali do Plzeňského kraje, kde vyzvali domácí Meteor. Utkání už od počátku měli v režii Bruslaři, kteří postupně svůj náskok navyšovali až na konečných 10:2. Vojtěch Steklý se blýskl čtyřmi góly.
Třemošná: Oršulák (54. Smola) – Štulc, Sochor, Hnát, Tran, Černý – Hašek, Matoušek, Kubový, Krištof, Pluhař, Uhlík, Matějka, Živný, Kačena, Čech, Buzinkay.
Ml. Boleslav: Vystrčil (Hora) – Skok, Sypecký, Křivánek, Vochvest, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec, Hurt, Steklý, Moyseyev, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.
Branky a nahrávky: 36. Pluhař, 45. Pluhař (Černý, Uhlík) – 6. Steklý (Vochvest), 20. Moyseyev (Gron), 24. Křívánek (Vlasák, Hradec), 26. Steklý (Šachl), 36. Lisler (Vlasák, Hradec), 50. Steklý (Moyseyev), 52. Halman (Lisler), 54. Steklý (Hurt), 54. Vítek (Lisler, Hradec), 59. Lisler (Hurt, Hradec). Rozhodčí: Hacaperka – Sedláček, Zicháček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:4. V oslabení: 1:1. Diváci: 57. Střely na branku: 9:49. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:10.

Komentář

Středočeši vstoupili do utkání lépe. Již v 6. minutě při vlastním oslabení poslal boleslavskou družinu do vedení Vojtěch Steklý. Další zápis ze strany hostů přišel 15 vteřin před první sirénou po využité přesilovce z hokejky Nikity Moyseyeva.

Prostřední dvacetiminutovku opět lépe začali Boleslavští a po kombinaci Vojtěcha Hradce a Adama Vlasáka skóroval Miroslav Křivánek. O 63 vteřin později Bruslaři znovu udeřili a opět to byl pokus Vojtěcha Steklého. Ve 36. minutě nastala podobná situace jako v úvodu duelu akorát na opačné straně. Při vlastním oslabení se trefil do Vystrčilovy svatyně Jakub Pluhař, čímž snížil na 1:4. Radost ve tváři hráčů Meteoru ale netrvala dlouho, ještě v téže minutě vrátil čtyřbrankové vedení Bruslařům Oskar Lisler.

Ve 45. minutě šli hosté do čtyř a tuto možnost dokázal tým z Třemošné bleskurychle zužitkovat. O druhou branku domácího celku se znovu postaral Jakub Pluhař. Následovala čistě boleslavská jízda. Během početní výhody v 50. minutě završil hattrick Vojtěch Steklý. Posléze navyšoval Jan Halman a v čase 53:04 již počtvrté zvedal ruce nad hlavu Vojtěch Steklý. To ale nebylo od Bruslařů vše. Necelou minutu po gólu Steklého se podařilo Jakubu Vítkovi rozvlnit síť Meteoru již po deváté. Po této inkasované brance došlo na straně Třemošné k výměně gólmanů, Oršuláka vystřídal Smola. Nakonec ani nový muž v kleci Meteoru neudržel čistý štít a v přesilové hře hostí propustil střelu Oskara Lislera. Mladá Boleslav tak jednoznačně ovládla duel s Meteorem a odjíždí s výhrou 10:2.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.