BK MLADA BOLESLAV
10. 9. 2021 | Lukáš Chuchválek

Junioři uspěli na ledě Vítkovic, v prodloužení rozhodl Závora

1., pátek 10. 9. 2021
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
O s t r a v a – Po roce se opět rozjíždí nejvyšší juniorská soutěž, jež nyní nese název Extraliga juniorů, a boleslavští junioři zamířili v 1. kole na vítkovický led. Zde se většinu zápasu bojovalo o to, kdo dá první branku. Tu nakonec v 51. minutě vstřelil vítkovický Melovský. Jenže Boleslav nic nevzdala a zabojovala. Z tlaku si nakonec šanci vypracoval Dominik Brouček, jenž jí nepohrdl a poslal puk z kruhu do sítě. V prodloužení mohlo být brzy hotovo, jenže Melovský za domácí trefil jen břevno. To Jan Závora si počínal chladnokrevněji a po jiné akci Vítkovic v situaci nedáš-dostaneš rozhodl o výhře v prodloužení. Mladí Bruslaři tak v nové sezóně mají první dva body.
Vítkovice: Dolíška – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias K.T., Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)
Ml. Boleslav: Stuchlík – Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Dlask (A), Hruška, Václavík, Hašlar, Šíma
Branky a nahrávky: 51. Melovský (Krejsa) – 59. Brouček (Polák, Němec), 63. Závora (Polák, Jasečko). Rozhodčí: Cabák – Rychlý, Hranoš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 1:2.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!