BK MLADA BOLESLAV
12. 9. 2020 Lukáš Chuchválek

B-tým v okleštěné sestavě odstartoval sezónu prohrou s Čáslaví

1., sobota 12. 9. 2020
Ml. Boleslav - Čáslav MBL - CSL
M l. B o l. – Rezerva Bruslařů pod taktovkou nového trenéra zahájila novou sezónu Krajské ligy Středočeského kraje proti silnému týmu z Čáslavi. Po dvě třetiny byli domácí borci spolu s hosty navzájem vyrovnanými soupeři, ale v posledním dějství se projevil nepoměr počtu hráčů na soupisce a Čáslav si i díky rychlé brance v úvodu vybudovala výhodu, ze které těžila až do konce utkání.
Ml. Boleslav: Kmec – Bílek O., Filip, Zvolenský, Franc – Rudolph, Rovný, Mareš, Christov, Vaníček, Kredl, Zörkler, Ficek, Černík, Čermák
Čáslav: Novák – Janata, Šlejtr, Lang, Kůrka, Bílek F., Špelda, Kulhánek, Svoboda L. – Křišťan, Maras, Sladký, Ježek, Krpata, Pipek T., Borovanský, Pipek M., Vlach, Kraučuk, Barbora
Branky a nahrávky: 2. Mareš (Franc, Zörkler), 38. Ficek Milan (Mareš) – 2. Ježek (Křišťan, Janata), 11. Svoboda L. (Pipek M.), 41. Křišťan (Kraučuk), 50. Janata (Křišťan), 58. Pipek M. (Sladký). Rozhodčí: Plášil – Karli, Labuta. Vyloučení: 7:8, navíc Janata (CSL) 10 minut za nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Komentář

Zápas začal dost zostra a diváci, mezi kterými bylo kromě zhruba stovky příznivců boleslavského béčka i asi dvacetičlenná skupina čáslavského kotle, si mohli vychutnat bláznivou druhou minutu. V ní byl nejprve vyloučen domácí Christov, ale po vhazování Bruslaři hned ujeli ve dvou svému soupeři. Sice nezakončili do branky, ale v následující akci po buly před Čeňkem Novákem to zahráli skvěle a Michal Mareš ve vlastním oslabení otevřel skóre. Z tohoto vedení se ale domácí celek neradoval dlouho, neboť soupeř přidal a přesilovku, jež by leckdo považoval za ztracenou, dokázali přetavit ve vyrovnávací gól, o který se postaral o 18 vteřin později Martin Ježek. To vybudilo soupeře k větší aktivitě a Matěj Kmec se měl co ohánět, aby nápor hostů zvládl. Čáslav později hrála další přesilovou hru, a opět si zahrávala, neboť podcenila Lukáše Zörklera, jehož jedovatá střela tak tak neskončila v síti za Novákovými zády. Dvě sekundy po skončení přesilové hry ale Čáslav udeřila ve stylu nedáš-dostaneš. Ve zmatku před Kmecem se nejlépe zorientoval Ludvík Svoboda a uklidil kotouč za gólmanova záda. Do konce třetiny se snažili Bruslaři vyrovnat, jenže jim nebylo přáno a do kabin se odcházelo za stavu 1:2.

Na začátku druhé třetiny si oba celky navzájem vyměnily signály, jejichž význam dobře odhadla obrana druhého týmu a bezprostřední ohrožení branky z toho ani jedna strana nepřipustila. Znovu se vylučovalo a začala houstnout atmosféra ze zákroků na hraně, kdy sudí nechali volně plynout hru, ale později už vylučovat museli. Poprvé v zápasu si zahráli v početní výhodě i domácí, avšak prováhali své šance statickým pojetím, čehož by býval využil soupeř, kdyby neměl své hráče unavené dlouhým bráněním. Atmosféra na ledě nadále houstla, z čehož vznikl drobný konflikt mezi právě vylučovaným Janatou a jedním z boleslavských hráčů, který vyústil v trest za nesportovní chování. Krátce nato dostala Boleslav příležitost zahrát si v pěti proti třem, ale trestuhodně ji zmařili. Nemuseli však smutnit, neboť ve 38. minutě nabuzený Milan Ficek spatřil mezeru v postavení brankáře a od kruhu ho propálil, čímž vyrovnal na 2:2. Na konci třetiny ještě vzniklo drama, když Jan Sladký se spoluhráčem ujel do brejku a netrefili prázdnou bránu. Půl minuty před sirénou neproměnili ani nařízené trestné střílení.

Svou dávku štěstí si však domácí celek vybral na konci druhé třetiny a na tu třetí již žádná nezbyla. Už po 13 sekundách po návratu na led to nejprve čáslavský Kraučuk zkusil od pravého kruhu, ale jeho spoluhráč Radim Křišťan se včas dostal k odraženému kotouči a zametl ho do sítě. Z této studené sprchy se snažili tým oklepat Zörkler s Marešem, když ujeli při vlastním oslabení, jenže nevyzráli na Nováka. Snažil se i Maxmilián Filip, který si udělal výlet z obrany do útoku a nepovedlo se mu u pravé tyče čáslavské branky zavěsit pod víko. Pak v 50. minutě udeřil zase soupeř. Nejprve Kůrka těsně minul tyč Kmecovy brány, avšak jeho spoluhráči vybojovali puk zpět a Ladislav Janata si už jen vychutnal po vyšachování obrany čtvrtou branku svého týmu. Z tohoto úderu se již Bruslaři nedokázali vzpamatovat, navíc se začala projevovat osekaná sestava. Uvadl i obraz hry, který byl značně rozkouskovaný. Ten okořenili krátkou bitkou Rovný s Krpatou a zatímco dotyční seděli na trestné lavici, našel v 58. minutě Jan Sladký po obehrání soupeře ve středním pásmu skvěle Martina Pipka, jenž zavěsil kotouč do horní části Kmecovy branky. První tři body v Krajské lize tedy putovaly na jih.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar (BK Mladá Boleslav B): Čáslav byla pro nás těžký soupeř, co víme z minulé sezóny. Naše sestava byla taková, jaká byla. Prostě jsme se nesešli v optimální sestavě, bych řekl, máme až čtyři či pět hráčů zraněných. Ale musím říct, že jsme podali dobrý a houževnatý výkon. Kluci bojovali, až v těch posledních deseti minutách tam padly góly po našich chybách. To nás teda mrzí, ale myslím si, že jsme odehráli slušný zápas.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.