BK MLADA BOLESLAV
10. 10. 2020 | Lukáš Chuchválek

Z ledu Hvězdy Praha přivezli dorostenci další tři body

7., sobota 10. 10. 2020
Hvězda Praha - Ml. Boleslav HVP - MBL
P r a h a – V posledním svém zápase před přerušením soutěže z epidemiologických důvodů v zemi zajeli mladí Bruslaři, kteří jsou při chuti, na led pražské Hvězdy k utkání 7. kola Extraligy dorostu. Střetnutí se vyvíjelo v boleslavský prospěch už od začátku, byť se na první gól čekalo až do 16. minuty. Dominanci Středočechů soupeř dvakrát narušil díky úspěšným přesilovým hrám, avšak díky pěti gólům Bruslařů to nemohlo zvrátit průběh. Boleslav tedy po sedmi kolech a šesti odehraných zápasech přečká přerušení soutěže na první příčce ve skupině Západ.
Hvězda Praha: Kundrík (53. Přikryl) – Jelínek, Kratochvíl, Lizatovič, Bartheldy, Hron (C), Mrázek, Kubata – Nedvěd, Helikar (A), Typolt, Janoušek, Pírs, Ivanovič, Niederhafner, Srb (A), Václavek, Schonauer
Ml. Boleslav: Forst – Moravec, Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Šachl, Hasman, Pavlík, Hamršmíd, Hrouda (A), Polák (A), Hruška, Král, Vítek, Gron, Vlach
Branky a nahrávky: 32. Srb (Pírs, Helikar), 60. Pírs (Helikar, Hron) – 16. Tůma (Polák), 38. Polák, 39. Hruška (Gron, Hrouda), 44. Šachl (Král), 53. Vítek. Rozhodčí: Květoň – Maňák, Hlinka. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5. Střely na branku: 22:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Komentář

Ráz utkání ukázaly už první minuty, kdy mladíci Bruslařů soupeři téměř nepůjčili puk. Avšak Pražané tomuto úvodnímu náporu odolali a pak se hra vyrovnala. Oběma celkům však okolo 10. minuty selhávala koncovka, a tak měli brankáři snadnou práci. Až tedy na dvě situace, kdy nejprve boleslavský Forst musel čelit přečíslení při úniku Pražanů, avšak situaci ustál. Vzápětí ale byl hráč Hvězdy vyloučen a Boleslav sehrála svou první přesilovou hru v zápase. V té sice nic nepředvedla, ale po jejím skončení Tadeáš Tůma využil otevřeného prostoru na pravém kruhu a propálil brankáře Kundríka směrem k protilehlé tyči. Domácí se snažili rychle zareagovat, ale jejich snaha jen vyvrcholila v sérii vyloučení na obou stranách.

Ty změnu skóre nepřinesly ani na konci první, ani na začátku druhé třetiny, kdy tempo hry poněkud polevilo. Pak ale Bruslaři podnikli rychlý výpad po přečíslení soupeře, ale nakonec přestřelili bránu. Nakonec šli do čtyř, a to se jim vymstilo. Domácí Pírs totiž našel na protějším kruhu špatně hlídaného Vojtěcha Srba, který z první propálil bránícího hráče i brankáře. Následovala další přesilovka Hvězdy, ale tentokrát si dali Bruslaři pozor a po skončení početní nevýhody si opět zajistili vedení, když Vojtěch Polák pronikl přes modrou a z mezikruží prostřelil prudkou ranou gólmana. Tento závěr třetiny byl pro Boleslav velmi dobře sehraný a produktivní, neboť o minutu a půl později navyšovali už na 1:3 z pohledu domácích zásluhou Jakuba Hrušky, který si dojel za bránu pro odražený kotouč a zasunul ho podél tyče do sítě.

Své vedení hodlali ve třetí třetině Středočeši nejen udržet, ale pokud možno, i navýšit. O to se postaral ve 44. minutě Petr Šachl střelou od vzdálenější hrany levého kruhu, kterou Kundrík neudržel ve výstroji a zajela za brankovou čáru. Domácí celek se hodlal vrátit do utkání při následné své přesilovce, avšak Boleslav výborně bránila a s jedinou šancí soupeře si Forst poradil. Od 50. minuty útočila Boleslav, jež svého soupeře v utkání výrazně přestřílela, a při závaru před bránou Jakub Vítek svou pohotovou střelou vyhnal brankáře soupeře z brány, jenž přepustil své místo Petru Přikrylovi mladšímu. Ten již neinkasoval. Při své další přesilovce však soupeř jedinou sekundu před koncem zápasu upravil na konečných 2:5 díky Adamovi Pírsovi.

Ohlasy trenérů

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Nebylo to lehké utkání, domácí dobře bruslili, byli nepříjemní. Proto jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body. Teď nás čeká nucená pauza.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.