BK MLADA BOLESLAV
20. 8. 2020 | Adéla Kvapilová

Bruslaři zvládli odvetu, Litvínov porazili 5:3

CUP6, čtvrtek 20. 8. 2020
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. – Třetí den, třetí zápas. Nabitý program zakončili Bruslaři v domácí ŠKOENERGO Aréně. V šestém a zároveň posledním utkání základní skupiny soutěže Česká Generali Cup přivítali litvínovskou VERVU. Po prohře v Podkrušnohoří ztratila Mladá Boleslav možnost účasti ve čtvrtfinále letního poháru. Během počáteční části domácí dvakrát ztráceli, ale dokázali se dostat zpět do hry. V druhé třetině dokonce otočili vývoj střetnutí a odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením. Závěr nejprve hrál do karet hostům, kteří se přiblížili, ale zápas už otočit nedokázali a po odvolání gólmana inkasovali.
Ml. Boleslav: Růžička (Krošelj) – Hrbas, Vacík, Moravec, Pláněk (A), Dlapa, Klikorka – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský – Půček, Cienciala (C), Šťastný – Mežnar
Litvínov: Godla (Honzík) – Balinskis, Háva, Baláž, Irving, Štich (A), Kudla – Jarůšek, Svoboda, Mahbod – Lukeš, Hübl (C), Pospíšil – Válek, Hanzl, Myšák – Havelka, Jurčík, Zygmunt
Branky a nahrávky: 8. Šťastný, 18. Cienciala (Šťastný, Pláněk), 27. Alderson (Zbořil, Jääskeläinen), 29. Pláněk, 60. Stránský (Vacík) – 5. Hanzl (Válek), 12. Lukeš (Hanzl, Hübl), 43. Jarůšek. Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 35:20. Diváci: 343. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Komentář

Do úvodního dějství naskočili lépe Bruslaři a svou hrou si vykoledovali početní převahu. Během ní se do zajímavé akce dostal David Šťastný, avšak hostující gólman neměl problém zakročit. Poté už měli kotouč na holi hosté, kteří dokázali zaměstnat domácího brankáře. Po úniku dva na jednoho se přihrávka Lukáše Válka ocitla na hokejce Martina Hanzla, který trefil nezakrytou část Růžičkovy klece. V následujících minutách si oba mančafty budovaly zajímavé šance. Jednu z nich přetavili domácí na počátku deváté minuty v branku. Po chybě v obranném pásmu Vervy se puk objevil u Davida Šťastného. Na první střelu dokázal litvínovský Godla zareagovat, avšak na dorážku už byl krátký. Zanedlouho si Litvínov vzal své vedení zpět. Za držení usedl na trestnou lavici střelec úvodní branky Bruslařů, čímž nabídl možnost Vervě odskočit. Nápor hostů před Růžičkou se stupňoval tak, že nakonec vyústil v gól Františka Lukeše. Nejprve to vypadalo, že domácí strážce klece má černou pryž pod kontrolou, nakonec mu ale puk proklouzl mezi betony za čáru. V závěru ujížděl po přihrávce Půčka sám na Godlu David Šťastný, ten ale přestřelil. Bruslaři si útočné pásmo udrželi a po závaru před maskovaným mužem v černém dresu se prosadil David Cienciala. Další branky už nepadly, a tak na tabuli po první periodě svítilo skóre 2:2.

Počátek prostřední části byl velice vyrovnaný. Nejprve Bruslaři prověřili Godlu, následně se hra přenesla na druhou stranu hřiště, kde střelám litvínovských hokejistů musel čelit domácí Růžička. Ve 27. minutě ŠKOENERGO Aréna oživla. První boleslavská formace se dostala do přečíslení a dokázala ho náramně využít. Puk koloval Zbořil – Jääskeläinen, a nakonec se objevil u Brandona Aldersona, který překonal strážce litvínovské svatyně. Mladá Boleslav tak poprvé v utkání vedla. Netrvalo dlouho a domácí fanoušci se opět mohli radovat. Kudla se provinil podrážením a daroval tak Středočechům dvouminutovou početní převahu, během níž Adam Zbořil nabil Martinu Pláňkovi. Ten prudkou střelou se štěstím prostřelil Godlu. Do konce druhé třetiny si oba celky střihly přesilové hry, ale ani jedna nebyla využita. V posledních vteřinách měli Bruslaři možnost odskočit na rozdíl tří branek, avšak nikdo nedokázal tečovat tancující puk před Godlovou klecí. Stav se během prostřední části překlopil na stranu domácích, kteří po odchodu do šaten vedli 4:2.

Závěr započali lépe hosté. Jarůškova možnost těsně minula bránu. Ovšem to litvínovského kanonýra nemuselo mrzet, protože v následném průniku překonal bývalého spoluhráče Růžičku. Richard Jarůšek si šikovně nahrál kotouč sám sobě mezi bruslemi domácího hráče a zkušeně zakončil. Na druhou stranu se hnal Cienciala se Šťastným, dále pak Bičevskis, který připravil tutovou šanci pro Luntera. Avšak ta byla výborným zákrokem gólmana Vervy zneškodněna. Vyznamenal se i brankář Mladé Boleslavi, který čelil po nedorozumění mezi domácími obránci útoku Jarůška. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou se do role nedobrovolného diváka dostal Kudla za nedovolené bránění Zbořila. Početní převaha ale probíhala v obranném pásmu Bruslařů. Ke Kudlovi přisedl ještě Havelka, čímž Litvínov šel do tří. Verva v závěru odvolala brankáře, čehož využil dvacet vteřin před závěrečnou sirénou Jan Stránský a pečetil tak výhru Mladé Boleslavi 5:3.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Byl to vyrovnaný zápas. Rozhodla druhá třetina, v níž jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Litvínov snížil a pořád cítil šanci na vyrovnání, pořád do toho šlapal. Dokázali jsme se ubránit a na konci rozhodnout gólem do prázdné branky. Jsme rádi, že se nám podařilo alespoň jeden ze tří zápasů v tomto týdnu zvládnout. Rozhodli jsme se opět využít hráče z Ústí. Chtěli jsme, aby všichni odehráli jen dva zápasy ze tří, a neriskovali tak nějaké přetížení nebo zranění. Příští týden nás čeká jen trénink, do začátku ligy bychom chtěli odehrát ještě tři utkání. Soupeře zatím sháníme. Současná složitá doba jde tak trochu mimo nás, snažíme se na to nesoutředit. Zaplaťpánbůh jsme všichni v pořádku, můžeme trénovat v kompletním počtu.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.