BK MLADA BOLESLAV
19. 8. 2020 | Jitka Čechová

Bruslaři prohráli v Litvínově. Do čtvrtfinále letního poháru nepostoupí

CUP2, středa 19. 8. 2020
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli 1:3 v dohrávce druhého kola letního poháru na ledě Litvínova a je jasné, že se do čtvrtfinále Generali Česká Cupu TELH 2020 nepodívají. Čtvrteční domácí zápas (taktéž s Litvínovem) na tom už nic nezmění, bodový rozdíl je již příliš velký. Pozitivem budiž skvěle zvládnuté oslabení v první třetině, ve kterém se Středočeši skvělým způsobem prosadili hned dvakrát. Na druhou stranu ale nevyužili spoustu přesilových her. V dresu Mladé Boleslavi se představilo hned šest hráčů Ústí nad Labem, trenéři tak očividně testují, koho všeho budou mít k dispozici v sezoně.
Litvínov: Zajíček – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A)
Ml. Boleslav: Krošelj – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček
Branky a nahrávky: 5. P. Svoboda (Látal), 25. Lyszczarczyk (Jurčík), 46. Zygmunt (Jícha, Březák), 59. P. Svoboda (Helt) – 10. J. Strnad (Najman), 11. Najman. Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 417. Střely na branku: 18:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Komentář

Diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli v prvním dějství tři branky. Jako první poměrně rychle zaútočil po uplynutí oslabení Litvínov, mezi obranou Bruslařů se prosmýkl Přemysl Svoboda a propálil Gašpera Krošelje. Vstřelená branka VERVU nakopla, opticky byla poté nějakou dobu lepší. Bruslaři paradoxně chytli dech ve vlastním oslabení, a to dokonce dvakrát během pouhých 24 sekund. Nejprve se prosadil Jakub Strnad, který ujel prakticky dva na nikoho s Ondřejem Najmanem. Druhý zmiňovaný se prosadil jen o chvíli později, tentokrát ujel úplně sám.

Druhé dějství začalo dost podobně jako to první. Severočeši šli sice opět do oslabení, i tak byli ale aktivnější a posléze přetavili své snahy v branku. Po povedeném „přišťouchnutí“ puku na brankovišti od svého kolegy Jurčíka se prosadil Alan Lyszczarczyk. Litvínov ve zbytku druhého dějství fauloval ještě čtyřikrát, Středočeši se ale nabídnutých příležitostí nedokázali produktivně chopit.

Také třetí třetinu Litvínov otevřel gólem, tentokrát se přibližně po pěti minutách hry prosadil Pawel Zygmunt, který puk doklepl do sítě bezprostředně před Krošeljem. Po vyloužení Flynna se pak prosadil ještě Přemysl Svoboda a bylo hotovo. O dvě branky vedoucí domácí celek si pak už situaci pohlídal a utkání dovedl do zdárného vítězství, čímž se postaral o to, že Mladá Boleslav se do premiérového ročníku letního poháru Generali Česká Cup nepodívají.

Ohlasy trenérů

Připravujeme.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.