3. 1. 2020 | Tomáš Taybner

Dorostenci v prvním utkání roku 2020 prohráli se Spartou

25., pátek 3. 1. 2020
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l . B o l . – V sedmém kole nadstavby dorostenecké extraligy dorazila na led ŠKO-ENERGO arény Sparta. Celých 59 minut platil stav 0:0, přestože oba týmy měly hned několik přesilových her. Nakonec se kvůli špatné disciplíně domácích dostala Sparta do dvojnásobné přesilové hry, kterou využil Ducháč. Bruslaři tak v prvním zápase roku 2020 ztratili všechny tři body.
Ml. Boleslav: Šatný (Král J.) – Moravec T., Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Moravec D. – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Vítek, Polák, Hruška, Král P., Haas, Strnádek, Plíšek (C)
Sparta: Krbeček (Dlouhý) – Tomov, Ludvík, Ducháč, Tůma, Adamec (C), Horáček – Václavík, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák
Branky a nahrávky: 60. Ducháč (Tůma) Rozhodčí: Valda - Marek, Raška. Vyloučení: 7:8. navíc Strnádek 5+20 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1.

Komentář

Hned zkraje první třetiny dostala Sparta šanci uspět v přesilové hře po faulu Haase, ale naložila s ní hanebně. Domácí skvěle bránili a dokázali udržet hostující střelce na nule i po střelách Tomova a Adamce, kteří zvonili o tyčku. O pár okamžiků později hráli přesilovou hru také Bruslaři, ale dopadli stejně jako jejich soupeř. Největší šanci přinesla přesilová hra na konci periody, kdy Jasečkovo nahození změnilo ve vzduchu hned několikrát směr. Nikdo z domácích borců však puk nedokázal za bezmocného Krbečka dorazit. Žádnou další šanci jsme v úvodním dějství neviděli, takže stav zůstal bezbrankový.

Tempo zápasu okořenilo hned několik přesilovek, ale žádná z nich změnu skóre nepřinesla. Dobrou příležitost měl Polák pár minut po začátku prostřední části, když pálil z velkého úhlu. Pohotový Krbeček si na jeho střele pochutnal. V možná největší šanci domácích se zjevil Peca, z ničeho nic byl sám před brankou, ale byl příliš blízko a tak brankáře hostů nepřekvapil. Také Šatný si připsal pár zákroků, nejtěžší byl proti Strakovi. Útočník Sparty se rozjel od mantinelu k brance, ale brankářská jednička Boleslavi jeho šanci zastavila lapačkou. Ani v druhé periodě se tak diváci, kterých bylo na zimním stadionu požehnaně, gólu nedočkali.

V začátku třetí části se ani jednomu týmu nedařilo v přesilovkách. Boleslav byla aktivnějším týmem, ale nevyužila své šance. Obrat v utkání nastal pět minut před koncem. Pro kopnutí bruslí skončil předčasně Strnádek a musel se poroučet do sprch. Potom byli současně putovali na trestnou Moravec a Vitouch. K dovršení neštěstí Bruslařů byl dvě minuty před koncem vyloučen, také kapitán Plíšek a Sparta měla příležitost přesilovky 5 na 3. Po timeoutu hostů v čase 59:04 propálil Filip Ducháč vše co mu stálo v cestě a přisoudil všechny tři body na stranu Sparty. Domácí už žádnou šanci neměli a opařeni gólem v poslední minutě už střetnutí dohráli.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: První zápas po novém roce, vyrovnané utkání. Byl to zápas bez šancí, měli rozhodnout přesilovky. Je škoda, že jsme v závěru udělali fauly, které nás stály zápas. Musíme se z toho poučit, zítra nás čeká další zápas a já věřím, že budeme hrát lépe.

Darek Stránský, HC Sparta Praha: Svižný zápas, vždycky po dlouhém volnu tam vázne kombinace. Z naší strany zbytečně moc vyloučených hráčů. Dělali jsme tam i fauly, které nemusely být. Ve hře v pěti jsme víceméně celý zápas byli lepším týmem. Až ve třetí třetině nás soupeř přetlačil, ale byli jsme nakonec šťastnější. Díky štěstí jsme mohli hrát tu přesilovku minutu před koncem a vyhrát