BK MLADA BOLESLAV
14. 12. 2019 Lukáš Chuchválek

Dorost prohrál na ledě prvních Vítkovic

23., sobota 14. 12. 2019
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL

O s t r a v a - V pátek 13. prosince nastoupili dorostenci k venkovnímu duelu proti týmu Vítkovic, jež jsou momentálně nejlepším týmem kategorie. Bruslaři v zápase doplatili na hned první vyloučení, které v 8. minutě potrestal Josef Krejsa. Zatímco domácím se během ní povedlo gól vstřelit, Bruslařům o pár minut později nikoliv. Stav 1:0 pro Vítkovice platil do poloviny utkání, kdy se soupeř po dlouhé sérii nepřesností usadil v pásmu Boleslavi a Josef Krejsa znovu dal gól. Tentokrát však boleslavští dorostenci dokázali zareagovat a při následující přesilovce snížil po minutovém obléhání vítkovické branky Sebastian Jasečko. Pro Bruslaře to byla v zápase jediná branka, neboť překonat domácí obranu bylo velmi těžké. Vítkovice ubránily své hubené vedení až do samého konce, kdy Mladá Boleslav zkusila štěstí při hře bez brankáře. Sekundu před sirénou však prázdnou boleslavskou bránu trefil Dominik Petr. Vítkovice tak prodloužily sérii na osm vítězných utkání v řadě a Boleslavi se nepovedlo ji přerušit.
Vítkovice: Bartošák – Bystroň (A), Bialy, Kosina, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník (A), Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Macho, Skřipčák
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Sypecký, Křepelka (A), Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Hasman, Polák (A), Hruška, P. Král, Haas, Strnádek, Plíšek (C)
Branky a nahrávky: 8. Krejsa (Bystroň, Kotásek), 31. Krejsa (Prčík), 60. Petr (Prčík) – 36. Jasečko (Polák). Rozhodčí: Sedlák – Bartoň, Veselý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.