BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Adéla Kvapilová

Po dramatickém závěru berou dorostenci bod

21., pátek 6. 12. 2019
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV

M l. B o l - Po středečním napínavém utkání čekal boleslavské dorostence další domácí duel v nadstavbové části o play-off. V pátek 6. prosince hostili AZ RESIDOMO Havířov. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří udeřili již v první minutě. V následných chvílích už vedli 2:0, do konce třetiny Boleslav ještě snížila. V druhém dějství se podařilo domácím Bruslařům dorovnat, avšak Havířov během třetiny odskočil o dvě branky. Domácí předvedli velmi dobrý závěr, díky kterému se rozhodovalo až v prodloužení, kde se prosadili hosté z Havířova.
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Sypecký, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Peca, Pavlík, Hasman, Polák, Hruška, Král P., Haas, Strnádek, Plíšek (C).
Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. Kubíček R., Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Vojvuvka, Belan.
Branky a nahrávky: 5. Křepelka (Haas), 23. Jasečko (Král, Polák), 55. Polák (Král), 60. Hruška (Jasečko, Křepelka) – 1. Moškoř (Puzoň, Zmarzlák), 3. Kremnický (Bárta, Kubíček), 35. Moškoř (Becher, Belan), 36. Kubík (Kremnický, Kubíček), 64. Kubíček (Zmarzlák, Moškoř) Rozhodčí:Mareš – Grundler, Raška. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4 - 4:5.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ihned po buly se usídlili v útočném pásmu. Ze začátku třetiny za nedovolené bránění usedl za katr Sebastian Jasečko, čímž daroval hostům přesilovou hru. Po rychlé kombinaci Zmarzláka s Purzoněm se k puku dostal Jan Moškoř, který překonal domácího Šatného. Bruslaři se ani pořádně nestihli oklepat z prvotní inkasované branky a už z klece lovili další puk. Střelcem druhého gólu týmu AZ RESIDOMO Havířov se stal Adam Kremnický. Boleslavští si ale nenechali nic líbit a zvýšili svůj tlak. Následně se faulu dopustil Petr Kubíček, a tak si domácí také střihli početní převahu. V čase 4:56 se po přihrávce Oskara Haase podařilo Karlu Křepelkovi rozvlnit síť za Zlatnickým. I přes zajímavé šance obou celků už žádná branka nepadla, a tak byl stav po první třetině příznivější pro Havířov.

Druhé dějství začalo opětovně lépe pro hosty, z branky se ale radovali domácí. Po vyhraném vhazování a krásné kombinační akci Patrika Krále a Vojtěcha Poláka se kotouče zmocnil Sebastian Jasečko, který vstřelil vyrovnávací gól. Mladá Boleslav se tak dostala znovu do hry. V následujících chvílích byl vidět velmi rychlý hokej. V zajímavé šanci se objevil Urbančík, poté i domácí Haas, ale ani jeden z aktérů stav utkání nezměnil. V 35. minutě si hosté vzali své vedení zpět. Rychlá přihrávka z mezikruží se objevila před brankou u připraveného Jana Moškoře, ten pomocí své hokejky poslal puk za záda Šatného. Tento moment domácí srazil, protože po třiašedesáti vteřinách znovu inkasovali. Kotouč mezi tři tyče dopravil Martin Kubík. Havířovští měli ke konci prostření části blízko k páté brance, ta však nepadla. Z ledu se odcházelo z pohledu domácích za stavu 2:4.

Domácí Bruslaři si byli vědomi, že pokud chtějí získat body, musí ve třetí třetině zabojovat. Do útoku se však drali aktivněji havířovští dorostenci. Začala tak velmi rychlá hra na obou stranách. V 55. minutě svitla domácím naděje. Po přihrávce Patrika Krále se kotouč ocitl na holi Vojtěcha Poláka, ten vymetl pravý horní růžek Zlatnického svatyně. Slezané se pomalu začínali radovat z tříbodového zisku, když méně jak minutu před koncem základní hrací doby vedli o jednu branku. Domácí si ještě vzali oddechový čas a rozhodli se k radikálnímu kroku – okusit hru bez gólmana. Risk Bruslařům vyšel a dvacet čtyři vteřin před sirénou spasil domácí Jakub Hruška. Zápas za šedesát minut skočil nerozhodně, a proto muselo rozhodnout pětiminutové prodloužení.

Do poslední pětiminutovky vklouzli rychleji domácí, kteří si vypracovali šance. Ani jedno mužstvo nechtělo chybovat. V 64. minutě usedl na trestnou lavici za sekání Karel Křepelka, což se pro Mladou Boleslav stalo osudné. Střelou z dálky do šibenice se vytáhl Petr Kubíček, který tak získal pro Havířov o jeden bod více.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že jsme neodehráli špatné utkání. Bojovali jsme až do konce. Škoda jen druhé třetiny, kde jsme si nechali dát dva góly, ale to se někdy stane. Kluci bojovali až do konce. Poslední gól na 4:4 jsme dali my, škoda je i prodloužení, měli jsme tam dvě šance, které jsme neproměnili. Rozhodčí nás po sporném zákroku vyloučil a my jsme dostali gól v oslabení. Ale jinak musím kluky pochválit za třetí třetinu, kde podali fantastický výkon, tam vydali opravdu všechno a zvládli vyrovnat. Škoda, že se nám nepovedlo otočit celý zápas.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Měli

jsme dobrý vstup do zápasu, dali jsme dvě rychlé branky. Myslím si, že poté přebral soupeř iniciativu po celou první třetinu a zaslouženě se dostal do zápasu kontaktní brankou. Úvod druhé třetiny přinesl spoustu chyb na obou stranách, byl to takový bojovný zápas. My jsme byli trochu šťastnější, dostali jsme se do vedení 4:2. Naši zbytečnou individuální chybou jsme pustili soupeře do hry pět minut před koncem zápasu, a to za slušně sehrané standartní situace, která tam byla. Soupeř chtěl a bojoval, my jsme se jim nedokázali v osobních soubojích dnes, i přes mladý soupeřův mančaft, vyrovnat, a tak zaslouženě vyrovnal. My jsme byli šťastnější v prodloužení.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.