7. 12. 2019 Michal Konvalina

Béčko letos poprvé prohrálo domácí zápas

13., sobota 7. 12. 2019
Ml. Boleslav - Poděbrady MBL - POD

M l. B o l. - Dosud stoprocentní domácí bilanci boleslavského B týmu v sobotním utkání přerušily Poděbrady. Hosté v souboji prvního s druhým skvěle začali a i přes dotahování Bruslařů dokráčeli k výhře 7:5. Boleslav i přes třetí prohru v řadě zůstává v čele východní skupiny, kterou ale vede už jen o dva body.
Ml. Boleslav: Krinwald – Přenosil, Zörkler, Kadeřábek, Bílek, Franc, Uřidil – Hirnšal, Mareš, Vaníček, Protivný, Vondrlík, Christov (C), Tregl, Ficek, Rovný
Poděbrady: Bílek – Žalud, Milaniak, Vošta, Karoch, Bartoň, Pojkar – Tuma, D. Toupal, P. Toupal, Šafra, Martínek, Kubát, Příhoda (C), Zámečník, Pácal
Branky a nahrávky: 22. Tregl (Vondrlík, Bílek), 22. Zörkler (Franc), 51. Ficek (Rovný), 52. Zörkler (Franc), 53. Mareš (Franc, Zörkler) – 9. Tuma (Martínek, Pojkar), 13. Tuma (Pojkar), 14. Martínek (Příhoda), 26. Příhoda (Pojkar, Martínek), 29. Milaniak (Karoch, Žalud), 48. Pácal (Martínek, Bartoň), 59. Pácal (Martínek, Příhoda). Rozhodčí: Šťovíček — Thuma, Stanko. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3 V oslabení: 0:2. Diváci: 61. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6, 5:6, 5:7.

Komentář

Domácí sice začali aktivně, jenže po faulu Uřidila neubránili poděbradskou přesilovku a Lukáš Tuma poslal hosty do vedení. Následně navíc hosté dvakrát udeřili při vlastním oslabení - v úniku se prosadil opět Lukáš Tuma, na kterého navíc jen o sedm sekund později navázal Viktor Martínek. Domácí střídačka si po krátkém výpadku vybrala oddechový čas. V závěrečných minutách první třetiny domácí zjednodušili hru a zasypali branku soupeře množstvím střel. Žádná z nich ale nenašla cestu za záda jistého gólmana Bílka. Po dvaceti minutách tak vedli hráči z lázeňského města jasně 3:0.

Vstup do prostřední části se opět povedl domácím, tentokrát to ale Bruslaři zvládli i střelecky. Dominik Tregl se prosadil ve skrumáži před poděbradskou brankou a půl minuty nato už to bylo jen o gól, když Bílka překonal Lukáš Zörkler. Potom ovšem zaváhání boleslavské obrany potrestal kapitán hostů Martin Příhoda, kterému nahrál do prázdné brány Pojkar. Poděbrady následně zhodnotily další početní výhodu, přes Uřidila se do zakončení protlačil Lukáš Milaniak a přesnou střelou rozvlnil síť za Krinwaldem. Domácí tým dostal ve zbylém průběhu druhé části k dobru dvě přesilové hry, Bílek ale znovu zavřel branku a až do sirény za svá záda puk nepustil. I po dvou periodách tak Poděbrady vedly o tři góly.

O další navýšení hostujícího vedení se postaral Jiří Pácal, který už po jedenácti sekundách potrestal Fickovo vyloučení. Ze stavu 2:6 se ale domácí dokázali během dvou minut dotáhnout na rozdíl jediné trefy. Postupně se o to postarali Milan Ficek, Lukáš Zörkler a Michal Mareš. Boleslavští hráči se v závěru snažili o srovnání, jenže místo toho minutu a půl před koncem podtrhl výhru Poděbrad znovu Jiří Pácal. Boleslav tak potřetí v řadě prohrála a navíc letos poprvé ztratila utkání na vlastním ledě. I přesto zůstává v čele tabulky východní skupiny, právě na Poděbrady už má ale jen dvoubodový náskok.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav B): "Pro nás to byl doslova a do písmene smolný zápas. Vůbec jsme nehráli špatně, dostávali jsme soupeře pod soustavný tlak, ale vždycky, když nám ujeli, tak nám dali gól. Jinak to nebylo. Dobrý zápas, ale bohužel s nešťastným koncem pro nás."