BK MLADA BOLESLAV
14. 11. 2019 Adéla Kvapilová

Dorost padl na nájezdy, z Jihlavy veze bod

15., čtvrtek 14. 11. 2019
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL

J i h l a v a. - Po reprezentační přestávce zavítali mladoboleslavští dorostenci na led jihlavské Dukly. Hostující Středočeši si v průběhu první periody střihli přesilovou hru, ta ale ke gólu nevedla. Jelikož ani Jihlava své šance nedokázala proměnit, odcházelo se do šaten za vyrovnaného stavu. Do druhého dějství domácí vlítli a po nahození Marka Melenovského, ke kterému se dostal Tobias Adam a protlačil kotouč za Šatného, se mohli jihlavští radovat – 1:0. Hostům se i přes veškerou snahu ve druhé části dorovnat stav nepodařilo. Ve třetí třetině si ale spravili chuť, když proměnili početní výhodu pět na tři. Po souhře Sebastiana Jasečka a Karla Křepelky na modré, se u puku nachomýtl Jindřich Plíšek a vyrovnal utkání na 1:1. Do konce dějství již žádná branka nepadla, a tak bylo jasné, že zápas poputuje do prodloužení. V poslední pětiminutové části hry si Mladá Boleslav dokázala vybudovat zajímavé akce, dokonce si zahrála i přesilovou hru, avšak gólu nedocílila. O celém zápase nakonec rozhodly samostatné nájezdy, které dopadly lépe pro domácí celek. Vítězným střelcem nájezdu se stal Daniel Pavelec. Bruslaři si tak z Vysočiny vezou bod.
Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Šabatka, Sapík, Macek, Janda, Hrbek, Vranka – Pavelec, Melenovský, Polodna – Valach, Nevšímal, Sopotnik – Jungwirth, Zdarsa, Juřička – Mlejnek.
Ml. Boleslav: Šatný (Forst) – Jasečko, Vochvest, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Moravec – Polák, Král, Gardoň – Haas, Plíšek, Peca – Strnádek, Hruška, Sluka – Kredl, Hradec, Pavlík.
Branky a nahrávky: 21. Adam (Melenovský), rozh. náj. Pavelec – 51. Plíšek (Křepelka, Vochvest). Rozhodčí: Nikola Marek - Jiří Nechvátal, Tomáš Kotrba. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 1:0,1:1- 2:1.

Ohlasy trenérů

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Neodehráli jsme dobré utkání. Chyběl nám hlad po gólu, netlačili jsme se do brány. V prodloužení jsme neproměnili přesilovku a nájezdy nám také nevyšly. Jihlava proto brala dva body.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.