BK MLADA BOLESLAV
19. 10. 2019 | Tomáš Taybner

Boleslav padla v těsném utkání s Libercem o gól

12., sobota 19. 10. 2019
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB

M l . B o l . – Utkání 12.kola ELIOD Extraligy přineslo derby dvou regionálních rivalů. Boleslav v něm vedla po první třetině 1:0. Poté už branky stříleli jen hosté, zásluhou dobré dvouminutovky na konci druhé třetiny se Liberec ujal vedení, které si ve třetí části už pohlídal. Vítězná šňůra Bruslařů se tak zastavila na čísle devět. Šanci na odčinění těsné prohry mají dorostenci již tento čtvrtek 24.10. kdy budou Bruslaři hostit Havlíčkův Brod. Utkání začíná v 15:00.
Ml. Boleslav: Šatný (Forst) – Moravec T., Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Žabka – Sluka, Krédl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Haas, Plíšek (C)
Liberec: Král (Krátký) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Vodlan, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Putz, Plos, Masař, Rossmy, Gajda, Měchura
Branky a nahrávky: 19. Krédl (Půček, Sluka) – 37. Paztelt (Hladík, Trunda), 39. Vodlan (Měchura). Rozhodčí: Müller – Kettner, Teršíp. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Komentář

Začátek utkání byl pro zpoždění rozhodčích odložen o půl hodiny. Domácí byli zřejmě lépe rozcvičení a do zápasu vlétli s velkou vervou. Vynutili si taky hned několik faulů. Hned po několika minutách zůstal na ledě ležet hlavní rozhodčí Müller, pro kterého to tak byl nešťastný začátek zápasu. Polák pak uháněl po výborné příhře od Křepelky osamocený na Krále, ale skóre neotevřel. Pár minut na to v přesilovce Liberce měl dvě dobré šance Gajda, ovšem Šatný se činil. Více práce měl gólman Král v brance Tygrů, po skončení oslabení Liberce v dalším samostatném úniku vychytal opět Poláka. Pár sekund na to už se skóre měnilo. Půček našel mezi kruhy Davida Krédla, který neměl problém zakončit do prázdné klece. První třetina tak skončila lépe pro domácí.

V druhé části pokračovaly oba týmy v nastoleném tempu a neubývala ani vyloučení, kterých bylo jako máku. Ve hře v plném počtu se téměř nic podstatného nestalo. Liberec dostal šanci hrát 5 na 3 a o pár minut později si mohl tuto situaci zopakovat. Nevyužil však ani jednu z nich. Pár minut po svých nezdarech už hosté branku dali, po několika šťastných odrazech při nahození od modré čáry puk zaplul do branky Šatného. Za střelce branky byl označen Richard Patzelt. Na konci prostřední periody dostali šanci odskočit zase Bruslaři. Po špatné přihrávce vyslal Měchura do úniku Luku Vodlana a ten krásnou kličkou vykoupal bezmocného Šatného. Domácí tak v poslední dvouminutovce ztratili vedení a po druhé třetině prohrávali 1:2.

Ve třetí části už jsme branku neviděli. Bruslaři mocně napadali a snažili se hnout s výsledkem avšak marně. Žádná velká šance se už v zápase neobjevila. K vidění bylo hned několik potyček, ty však výsledek už neovlivnily, utkání tak skončilo výsledkem z druhé třetiny.

Ohlasy trenérů

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Je škoda, že z vyrovnaného utkání nebereme body. Oba týmy hrály dobře, byl to dobrý zápas. O to víc nás bolí, že jsme ho ztratili gólem ve vlastní přesilové hře. Myslím si, že to byl od nás dobrý zápas.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.