BK MLADA BOLESLAV
5. 10. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Dorostenci zůstávají v kontaktu s čelem tabulky. Na domácím ledě zdolali Motor

8., sobota 5. 10. 2019
Ml. Boleslav - Č. Budějovice MBL - CEB

M l. B o l. – V zápase s Českými Budějovicemi viděli diváci v sobotu podvečer místy boj o každý kousek ledu, nechyběly ani mnohé osobní souboje. Mladá Boleslav se sice dostala do vedení, Motor však vyrovnal. Ve třetí třetině ale Bruslařský klub znovu odskočil a na to už České Budějovice zareagovat nedokázaly. Všechny tři body tak zůstaly po těsné výhře ve městě automobilů.
Ml. Boleslav: Král – D. Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Žabka, T. Moravec – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek (C)
Č. Budějovice: Lidák – Fousek (A), Dohnal, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Lukeš (C), Dub, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Kantor, Březina, Pitel, Kalčík, Kundrát, Vavřík, Dubský
Branky a nahrávky: 9. Haas (Plíšek, Křepelka), 47. Rajgl (Haas) – 37. Petrásek (Fousek, Placek). Rozhodčí: Müller – Tasch, Axman. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Komentář

Utkání začalo spíše volnějším tempem, v 9. minutě však Boleslavští využili přesilovou hru a dostali se do vedení 1:0. Bruslaři si vytvořili tlak před bránou a ze skrumáže sklepl puk do brány Oskar Haas. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, na obou týmech byla znát také určitá nepřesnost na hokejkách.

V 18. minutě mohl navýšit boleslavské vedení David Kredl. Po přihrávce z pravé strany se nabízelo zakončení k levé tyči, jenže českobudějovický brankář Martin Lidák se proti němu stačil přemístit. Na druhé straně se pokoušel vyrovnat Filip Petrásek. Ten už si sjel mezi kruhy a chtěl zakončovat, jenže ve finále promáchl. Blízko gólu byl v závěru ještě i Gabriel Szturc, jenže ten nakonec upadl a nezakončil. Po první třetině tak hokejisté odcházeli do kabin za skóre 1:0 pro domácí.

V úvodu druhé třetiny chtěl za svůj tým vyrovnat Alois Dubský. Ten už si najížděl k bráně a chystal se zakončit, jenže nakonec promáchl a odjel rychle střídat. Ve 26. minutě mohli vést domácí už o dva góly, jenže Oskar Haas po přihrávce Vojtěcha Poláka netrefil odkrytou branku.

České Budějovice si zahrály přesilovou hru po vyloučení Borise Žabky. Tu ale nevyužily. Přesto se Jihočechům později podařilo vyrovnat. Ve 37. minutě se po rychlém průniku v signalizované výhodě prosadil Filip Petrásek. Ještě v téže minutě mohl Motor dokonce vést. Domácí zmatkovitě nahráli puk přímo na hokejku hostujícího kapitána Petra Lukeše, jenže ten nedokázal spontánně reagovat a zakončit. Po 40 minutách hry tak svítilo na světelných tabulích skóre 1:1.

Ve 46. minutě vyloučil rozhodčí za menší potyčku po faulu českobudějovického hráče oba hráče současně a hra čtyři na čtyři svědčila více boleslavským dorostencům. Ti se ve 47. minutě dostali do vedení 2:1 zásluhou Tomáše Rajgla. Domácí si však posléze situaci zkomplikovali dvojnásobným vyloučením. Motor tak hrál 29 sekund dvojnásobnou přesilovku. Ta se však Jihočechům moc nevyvedla, nevyužili ji, a navíc měli často kotouč na hokejkách právě boleslavští hráči.

Závěr zápasu už patřil spíše hráčům Mladé Boleslavi. Ti dokonce v 58. minutě mohli vést už 3:1, jenže Boris Žabka zblízka netrefil odkrytou českobudějovickou branku. Boleslavští se však ke konci zápasu často pohybovali v útočném pásmu a hosté odvolali brankáře až minutu před koncem. K většímu tlaku se však Motor nedostal, a tak, i když v Mladé Boleslavi předvedl sympatický výkon, odjel bez bodů.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Soupeř nehrál vůbec špatně. My se musíme zlepšit v zakončení, protože tam máme šance, ale neproměňujeme je. A tím pádem dostáváme soupeře do hry a pak to je tak těsné až do konce. Kdybychom tam odskočili na 2:0 nebo 3:0, tak ten zápas mohl být úplně jiný. Ale takový je hokej. My se musíme naučit proměňovat šance, protože pokud se nám to nedaří, pramení z toho pak situace, kdy nám soupeř ujede a dá gól. Toho se chceme do příště vyvarovat. Ale bojovali jsme a klukům za to patří dík. Teď se budeme soustředit na další zápasy.

Roman Fousek (HC Motor České Budějovice): Pro nás je to těžké. Jestli hrajete 2:1 nebo 9:0, dobře nebo špatně, my odsud prostě jedeme bez bodů. To je podstatné, protože v tomhle systému, který je tady nastavený, tak my ty body bohužel potřebujeme dělat. Klukům nemůžu vytknout. Bojovali, dřeli, i když byl soupeř kompaktnější, hokejovější, šikovnější, tak my jsme i přesto byli vyrovnaným soupeřem a mohli jsme odsud bod úplně v pohodě odvézt. Ale ve třetí třetině jsme tam udělali úplně školáckou chybu, kdy jsme jim úplně přímo přihráli na rozhodující gól. To asi rozhodlo. Ten tlak v tom závěru pak už prostě na body nestačil.

Související články

Aktuality

22.10.2019

Předprodej na Olomouc

Zatímco online prodej vstupenek na zápas v úterý 29. října s Olomoucí tradičně běží, předprodej vstupenek na vedení klubu bude tentokrát probíhat až v den utkání a to od 8 do 12 hodin. V pondělí 28. října předprodej není. Děkujeme za pochopení.

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!