BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2019 | Tomáš Taybner

Boleslav rozstřílela devíti góly Techniku

5., čtvrtek 26. 9. 2019
Ml. Boleslav - Technika Brno MBL - TEC

M l. B o l. – V Mladé Boleslavi se čtvrteční podvečer proměnil ve střelnici. Technici dělali chyby a Boleslav se dostala do tlaku, ze kterého již Brňané nenašli úniku. Po první třetině byl stav 4:1 rozdíl mezi soupeři se pak již jen navyšoval. Bruslaři zahltili brankáře hostu Geidla sprchou střel, kterým nešlo odolat věčně. Boleslav tak potvrdila roli favorita a připisuje si tři body do tabulky.
Ml. Boleslav: Král (Forst) – Hrouda, Jasečko, Křepelka, Moravec T., Moravec D., Rajgl, Žabka – Gardoň, Haas, Hruška, Krédl, Strnádek, Peca, Plíšek (C), Polák, Půček, Sluka, Szturc
Technika Brno: Geidl (Bílek) – Šplíchal, Kala, Vacek, Žák, Šupa, Svoboda – Nerad, Harásek, Kubový, Toman, Lysoněk, Plevka, Maštalíř, Líska, Fornál (C), Závadský
Branky a nahrávky: 5. Křepelka (Sluk), 6. Gardoň (Plíšek, Žabka), 11. Polák (Křepelka, Haas), 15. Gardoň (Szturc, Moravec D.), 23. Křepelka (Peca, Szturc), 30. Hruška (Haas, Sluka), 36. Polák (Szturc, Moravec T.), 42. Haas (Křepelka, Hrouda), 46. Hrouda (Szturc, Polák) – 5. Závadský (Líska), 28. Kubový (Líska), 60. Líska. Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:5, navíc Jasečko (MBL) OT - zásah do oblasti hlavy nebo krku. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 102. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 9:2, 9:3.

Komentář

Utkání mělo rychlý spád už od prvních minut. Na gól jsme nemuseli čekat moc dlouho. Do šesti minut jsme viděli hned tři! Nejdříve otevřel skóre Karel Křepelka, ovšem Technici se zmohli na rychlé vyrovnání. Z úhlu překvapil Krále Ondřej Závadský. Domácí, brněnské hráče šokovali o minutu později, kdy skóre na stranu Bruslařů překlopil Matěj Gardoň. Hosté pak byli viditelně rozladění a do šancí se už nedostali. Naopak byli několikrát potrestáni za své fauly a nabídli tak šanci na zvýšení skóre. Nejprve tuto šanci využil Vojtěch Polák a pár minut na to také Matěj Gardoň. První dějství zakončila tristní početní výhoda hostí, kteří se vůbec nedostali s pukem do útočného pásma.

Další část se Technikům nepovedla ani za mák. Dvě minuty po začátku zvýšil domácí Karel Křepelka. Jediná střela Brna se nakonec ujala, po chybě v rozehrávce, jinak skvěle hrajících Bruslařů, se prosadil Adam Kubový. To bylo od hostů v této třetině vše, dál totiž zůstávali pod stálým tlakem. Hlavně brankář Geidl se musel pořádně potit, v brance zůstal na vše sám, obrana Brna už před ním nestála. V další velké šanci domácích už mířil přesně Jakub Hruška, několik minut po tom už jen zvýšil svojí druhou brankou v utkání Matěj Gardoň. Dál už jen čas utekl a Technici si museli po siréně zhluboka oddechnout.

Do třetí třetiny se opět aktivně ponořili domácí, kteří pokračovali v nastoleném tempu. Nejdříve navýšil Oskar Haas, pár minut na to zvýšil Jakub Hrouda. Bruslaři pak měli více než půl třetiny na to aby dokončili první desítku vstřelených branek. Žádnou větší šanci si však už nevytvořili a jen kombinovali s pukem. Navíc přišli po tvrdém zákroku na jednoho z brněnských útočníků o obránce Jasečka. Šest sekund před koncem zápasu dal branku Dominik Líska, hosté se tak prosadili i ve třetí části. Boleslav nakonec desátý gól přidala až po poslední siréně, která byla podle rozhodčího rychlejší než střela Strnádka. Bruslaři tak porazili Techniky o šest gólů a zvládli zápas na výbornou.

Ohlasy trenérů

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Je důležité, že jsme vyhráli. Zápas jsme zvládli, byli jsme produktivní. Jen škoda těch tří inkasovaných branek. Ale myslím, že jsme byli lepší než Technika. My se teď musíme připravit na sobotní duel s Jihlavou, protože to bude úplně jiný zápas.

Jan Korotvička, VSK Technika Hokej Brno: Hodnotí se to těžko, když dostanete devět gólů. Ale je vidět, že Boleslav je herně úplně někde jinde, a to jsme také čekali. Tady když neproměníte šance, tak s nimi nemůžete hrát.

Související články

Aktuality

22.10.2019

Předprodej na Olomouc

Zatímco online prodej vstupenek na zápas v úterý 29. října s Olomoucí tradičně běží, předprodej vstupenek na vedení klubu bude tentokrát probíhat až v den utkání a to od 8 do 12 hodin. V pondělí 28. října předprodej není. Děkujeme za pochopení.

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!