BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2019 | Tomáš Taybner

Boleslav rozstřílela devíti góly Techniku

5., čtvrtek 26. 9. 2019
Ml. Boleslav - Technika Brno MBL - TEC

M l. B o l. – V Mladé Boleslavi se čtvrteční podvečer proměnil ve střelnici. Technici dělali chyby a Boleslav se dostala do tlaku, ze kterého již Brňané nenašli úniku. Po první třetině byl stav 4:1 rozdíl mezi soupeři se pak již jen navyšoval. Bruslaři zahltili brankáře hostu Geidla sprchou střel, kterým nešlo odolat věčně. Boleslav tak potvrdila roli favorita a připisuje si tři body do tabulky.
Ml. Boleslav: Král (Forst) – Hrouda, Jasečko, Křepelka, Moravec T., Moravec D., Rajgl, Žabka – Gardoň, Haas, Hruška, Krédl, Strnádek, Peca, Plíšek (C), Polák, Půček, Sluka, Szturc
Technika Brno: Geidl (Bílek) – Šplíchal, Kala, Vacek, Žák, Šupa, Svoboda – Nerad, Harásek, Kubový, Toman, Lysoněk, Plevka, Maštalíř, Líska, Fornál (C), Závadský
Branky a nahrávky: 5. Křepelka (Sluk), 6. Gardoň (Plíšek, Žabka), 11. Polák (Křepelka, Haas), 15. Gardoň (Szturc, Moravec D.), 23. Křepelka (Peca, Szturc), 30. Hruška (Haas, Sluka), 36. Polák (Szturc, Moravec T.), 42. Haas (Křepelka, Hrouda), 46. Hrouda (Szturc, Polák) – 5. Závadský (Líska), 28. Kubový (Líska), 60. Líska. Rozhodčí: Valda – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:5, navíc Jasečko (MBL) OT - zásah do oblasti hlavy nebo krku. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 102. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 9:2, 9:3.

Komentář

Utkání mělo rychlý spád už od prvních minut. Na gól jsme nemuseli čekat moc dlouho. Do šesti minut jsme viděli hned tři! Nejdříve otevřel skóre Karel Křepelka, ovšem Technici se zmohli na rychlé vyrovnání. Z úhlu překvapil Krále Ondřej Závadský. Domácí, brněnské hráče šokovali o minutu později, kdy skóre na stranu Bruslařů překlopil Matěj Gardoň. Hosté pak byli viditelně rozladění a do šancí se už nedostali. Naopak byli několikrát potrestáni za své fauly a nabídli tak šanci na zvýšení skóre. Nejprve tuto šanci využil Vojtěch Polák a pár minut na to také Matěj Gardoň. První dějství zakončila tristní početní výhoda hostí, kteří se vůbec nedostali s pukem do útočného pásma.

Další část se Technikům nepovedla ani za mák. Dvě minuty po začátku zvýšil domácí Karel Křepelka. Jediná střela Brna se nakonec ujala, po chybě v rozehrávce, jinak skvěle hrajících Bruslařů, se prosadil Adam Kubový. To bylo od hostů v této třetině vše, dál totiž zůstávali pod stálým tlakem. Hlavně brankář Geidl se musel pořádně potit, v brance zůstal na vše sám, obrana Brna už před ním nestála. V další velké šanci domácích už mířil přesně Jakub Hruška, několik minut po tom už jen zvýšil svojí druhou brankou v utkání Matěj Gardoň. Dál už jen čas utekl a Technici si museli po siréně zhluboka oddechnout.

Do třetí třetiny se opět aktivně ponořili domácí, kteří pokračovali v nastoleném tempu. Nejdříve navýšil Oskar Haas, pár minut na to zvýšil Jakub Hrouda. Bruslaři pak měli více než půl třetiny na to aby dokončili první desítku vstřelených branek. Žádnou větší šanci si však už nevytvořili a jen kombinovali s pukem. Navíc přišli po tvrdém zákroku na jednoho z brněnských útočníků o obránce Jasečka. Šest sekund před koncem zápasu dal branku Dominik Líska, hosté se tak prosadili i ve třetí části. Boleslav nakonec desátý gól přidala až po poslední siréně, která byla podle rozhodčího rychlejší než střela Strnádka. Bruslaři tak porazili Techniky o šest gólů a zvládli zápas na výbornou.

Ohlasy trenérů

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Je důležité, že jsme vyhráli. Zápas jsme zvládli, byli jsme produktivní. Jen škoda těch tří inkasovaných branek. Ale myslím, že jsme byli lepší než Technika. My se teď musíme připravit na sobotní duel s Jihlavou, protože to bude úplně jiný zápas.

Jan Korotvička, VSK Technika Hokej Brno: Hodnotí se to těžko, když dostanete devět gólů. Ale je vidět, že Boleslav je herně úplně někde jinde, a to jsme také čekali. Tady když neproměníte šance, tak s nimi nemůžete hrát.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.