BK MLADA BOLESLAV
19. 9. 2019 | Ondřej Belák, Adéla Kvapilová

Dorost slaví první výhru sezóny, vyhrál přestřelku s Libercem

3., čtvrtek 19. 9. 2019
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL

L i b e r e c - Mladoboleslavští dorostenci odehráli ve čtvrtek 19.září 3.kolo ELIOD Extraligy dorostu s Libercem. Derby se uskutečnilo na libereckém ledě a o góly nebyla nouze. Bruslaři byli již během první třetiny aktivnější a do kabiny odcházeli s náskokem 4:0. Během druhé dvacetiminutovky se však podařilo domácím snížit, ale obrat nedokonali. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou boleslavští využili přesilovou hru a odskočili Bílým Tygrům na 7:4. Poslední část hry nenabídla gólové hody jako předchozí dvě třetiny. Libereckým dorostencům se zásluhou Jakuba Hujera povedlo snížit, následně zkoušeli hru bez brankáře, ale puk za záda Olivera Šatného nedopravili.
Liberec: Král (Franc) – Damašek, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer (A), Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek.
Ml. Boleslav: Šatný (Forst) – Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajgl (A), Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Gardoň, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc (A), Haas, Strnádek, Plíšek (C).
Branky a nahrávky: 21. Hujer (Patzelt, Jenčovský), 23. Trunda (Hujer, Jenčovský), 28. Masař (Duschka), 32. Masař (Vodlan), 47. Hujer (Patzelt) – 6. Polák (Plíšek), 11. Půček, 13. Haas (Polák, Szturc), 16. Plíšek (Gardoň, Půček), 30. Půček (Peca, Gardoň), 31. Szturc (Polák, Haas), 37. Plíšek (Haas, Křepelka). Rozhodčí: Škrobák – Hynek, Nekvapil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7.

Komentář

Boleslavští na svého soupeře vlétli a rychle si na ledě Home Credit Areny začali budovat relativně bezpečný náskok. Vojtěch Polák, který ještě na jaře slavil s Tygry titul, se prosmýkl okolo obránce a tváří v tvář Královi procedil kotouč do branky - 0:1. Liberec navíc měl také malinko smůlu. Konkrétně pak Damašek, jemuž poskočil puk na holi ve vlastním pásmu. Jan Půček pak po ledě propálil Krále - 0:2.

Nešťastný gól šelmy trošku položil. Vojtěch Polák se prosmýkl až před brankoviště a ještě nezištně přenechal touš Oskaru Haasovi který už to neměl složité - 0:3. Zanedlouho navíc bylo ještě hůře, když povedenou kombinaci až do kuchyně zakončil Jindřich Plíšek - 0:4. Naděje svého týmu posléze udržel Daniel Král, když si poradil s Hruškovým samostatným únikem.

Vstup do prostřední části se ale domácím velice povedl! Vteřinu po konci početní výhody zužitkoval gradující nápor Jakub Hujer, jemuž po elegantní Patzeltově asistenci stačilo neminout prázdnou klec - 1:4. Poté už Tygři stihli přesilovku také oficiálně využít. Aktivně hrající Hujer připravil lahůdku Tomáši Trundovi. Ten si na ní bez váhání pochutnal a z mezikruží rozvlnil síť - 2:4! Hosté si mohli vzít zpět větší náskok, projektil Szturce ale zastavila tyč.

A Severočeši tak pokračovali ve stahování ztráty. Jakub Masař se po neshodě v boleslavské rozehrávce ujal puku a zavěsil jej do bližší šibenice - 3:4. Na tahu už nicméně byli znovu Bruslaři. Jan Půček z úhlu prostřelil marně se natahujícího Krále - 3:5. O další minutu později navíc zůstal mezi kruhy opomenutý Gabriel Szturc, jenž svoji úspěšnou střelu ještě otřel o tyč - 3:6.

Liberečtí nic nevzdali a opět dokázali korigovat. Nahození Vodlana vyrazil Šatný jen před sebe, za což jej pohotově potrestal Jakub Masař - 4:6. Na rozdíl jedné branky navíc mohl upravit Jakub Hujer, bohužel ale z mezikruží trefil Šatného do ramene. Mladá Boleslav si na druhé straně připravila ještě lepší výchozí pozici do třetí části, přesilovkový zmatek před brankou totiž ukončil dorážkou z otočky Jindřich Plíšek - 4:7.

Na poslední dvacetiminutovku se do domácí branky postavil Lukáš Franc a ani jednou neinkasoval. Tutovka Szturce po gólu vyloženě volala, maskovaný muž ale předvedl bleskový přesun! Zaskvěl se také jeho protějšek Šatný, jenž zneškodnil dorážku Filipa Kříže z bezprostřední blízkosti. Naději na bodový zisk přesto Liberci vystřelil povedeným výletem mezi kruhy Jakub Hujer - 5:7. Víc už modrobílí i přes závěrečný tlak při hře v šesti nestihli, David Putz v největší příležitosti orazítkoval tyčku.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo, Bílí Tygři Liberec: Připravovali jsme se na to, že to bude těžký zápas. Bohužel jsme k tomu ale tak nepřistoupili... První třetina byla z naší strany katastrofa. Od druhé jsme se výrazně zlepšili, náskok soupeře jsme už však bohužel stahovali marně. I tak jsme čtyřicet minut nehráli špatný hokej. Je potřeba se z toho poučit a lépe se připravit na nadcházející souboje.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Měli jsme výborný vstup do utkání, skvěle jsme odehráli první třetinu. V té druhé jsme trochu ztratili koncentraci a dovolili soupeři, aby se nám přiblížil. Naštěstí ne moc. Díky kvalitnímu výkonu brankáře a vysoké produktivitě jsme si udrželi odstup. Věřím, že nám tahle výhra pomůže s ohledem na další těžký zápas, který je před námi a to v Havlíčkově Brodě.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.