BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Martin Vavruša, Adéla Kvapilová

Bruslaři ovládli zápas s Olomoucí, neinkasovali žádnou branku

24., pátek 6. 12. 2019
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL

O l o m o u c - Po posledních dvou prohraných domácích zápasech si boleslavští junioři spravili chuť. V rámci 24. kola soutěže O Pohár DHL zavítali do Olomouce. Do vedení se dostali již ve čtvrté minutě, když Matěj Houška střelou od modré překonal Mokrého. Bruslaři v následujících třetinách přidali ještě dvě branky. Kmec za celý zápas nebyl překonán, a tak se Středočeši radují z výhry 3:0 a zisku tří bodů.
Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa – Rosecký, Tomajko, Mácha – Štědrý, Kořenek, Tichý – Ministr, Tarnoczy.
Ml. Boleslav: Kmec (Zeithaml) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc – Dlask, Petržilka, Půček – Moucha, Petriska, Vasilev (A) – Moravčík, Šíma, Simon.
Branky a nahrávky:4. Houška (Moravec, Petržilka), 37. Petržilka (Szturc), 60. Dlask . Rozhodčí:Vrba – Kleprlík, Kráľ . Vyloučení:3:7 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:41. Střely na branku:20:26 . Průběh utkání:0:3.

Komentář

24. kolo turnaje O pohár DHL přineslo už druhé vzájemné střetnutí Mladé Boleslavi a Olomouce. Domácí měli před sebou jasný cíl, potvrdit vítězství 4:1 z ledu soupeře, Bruslaři na druhou stranu potřebovali srovnat bilanci vzájemných zápasů.

Podobně jako v předchozím měření sil obou týmů, ani tentokrát diváci nemuseli čekat na první branku dlouho. Při hře čtyř proti čtyřem vypálil tvrdě od modré čáry Matěj Houška, který zamířil přesně pod horní tyč. Další průběh utkání poznamenala četná vyloučení na straně hostů. Vůbec největší šanci ale měla Olomouc v 11. minutě, když Kmec zareagoval na zdviženou ruku rozhodčího a vystartoval na střídačku, přestože výhodu měli Hanáci. Domácí však této situace nestihli využít. V závěru pak mohl ještě vyrovnat Handl, který se prokličkoval až před branku a položil si brankáře hostů, puk už však kolem jeho betonu nedokázal zamést.

Druhou část zahájila Olomouc další přesilovkou, nicméně ani tentokrát se branky nedočkala. Po jejím skončení se dostali do velké šance Tarnoczy i Tichý, ani jeden však na Kmece nevyzrál a Bruslaři začali postupně srovnávat tempo. Ve 34. minutě se dočkali své první přesilovky, gól ale přišel až minutu po jejím skončení, když Jakub Petržilka potvrdil známé pravidlo „nedáš dostaneš“ a po šanci Štědrého, který střílel z mezikruží, přidal pojistku v podobě druhé branky.

Poslední třetina se nesla hodně v duchu nepřesností na obou stranách. Jedna taková však vedle k obrovské příležitosti Tarnoczyho, kterému soupeř namazal přímo před svou branku, Kmec ho ale dokázal zastavit. Do podobné pozice se dostal i Handl, který se však před brankáře prokličkoval s pukem vlastními silami, nicméně ani tentokrát neuspěl. V závěru Hanáci ještě zkoušeli snížit při hře bez brankáře, recept na Kmece však tentokrát nenašli a vítězství Bruslařů zpečetil gólem do prázdné branky Tomáš Dlask.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!