BK MLADA BOLESLAV
22. 11. 2019 Jaroslav Kindl

Juniorka po obratu v Ostravě s přehledem zvítězila

20., pátek 22. 11. 2019
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL


O s t r a v a – Junioři Mladé Boleslavi a Vítkovic se letos střetli v turnaji O Pohár DHL podruhé. Předchozí klání přineslo dvanáct gólů, tentokrát šlo už o střelecky mírně skromnější představení. Vítkovice poslal do vedení pět minut před první sirénou Lednický. Branka Gabriela Szturce na začátku další třetiny však rozdíl rychle smazala. Téměř čtvrt hodiny se pak hrálo nerozhodně. Status quo porušili ve 35. minutě opět Středočeši, když se v přesilové hře prosadil Samuel Dotter po spolupráci s Michalem Simonem. Dvoubrankový náskok Boleslavi zajistila o chvíli později přesná trefa Erica Mežnara. Mladí Bruslaři neponechali nic náhodě a i ve třetí části se po chvíli uvedli gólem. Na 4:1 zvyšoval Matěj Houška. Vítkovičtí už žádný zápis do střelecké listiny nepřidali, a tak na konečných 5:1 pro Mladou Boleslav zaokrouhlil svým druhým gólem v zápase Eric Mežnar.
Vítkovice: Dolíška - Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Ryšavý, Beránek
Ml. Boleslav: Zeithaml - Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Dudycha, Filip – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma, Simon
Branky a nahrávky: 16. Lednický (Beránek) – 22. Szturc (Půček), 35. Dotter (Simon, Mežnar), 38. Mežnar (Půček), 42. Houška (Moravec, Petriska), 56. Mežnar (Petriska, Moravec). Rozhodčí: V. Fiala – J. Gebauer, V. Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 1:0, 1:5

Související články

Aktuality

14.12.2019

Klikorka pokračuje

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky. V přípravě na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Ostravě, tak pokračuje mladoboleslavský obránce Karel Klikorka. Držíme palce!

09.12.2019

Prosincové výjezdy

Boleslavská smečka neplánuje zahálet ani přes svátky a pořádá výjezdy na všechny tři blížící se venkovní zápasy Bruslařů. Termínově to tentokrát velice dobře vychází do Olomouce (přihláška ZDE), už tradiční samozřejmostí je cesta do Liberce (přihláška ZDE) a nechybí ani silvestrovský duel v Plzni (přihláška ZDE). Užijte si Vánoce pěkně "zeleně" – předem děkujeme za vaši podporu.

05.12.2019

FANSHOP na vedení klubu

Z důvodu omezení provozu kamenné prodejny byl zahájen prodej zboží z klubového FANSHOPU přímo na vedení klubu a to od čtvrtka 5. prosince do pátku 20. prosince v těchto dnech a časech:
Úterý: 9:00 - 16:00
Středa: 9:00 - 16:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 14:00

03.12.2019

Jako dvojka Michajlov

Na postu brankářské dvojky bude v úterý 3. prosince v rámci utkání s Litvínovem pětadvacetiletý brankář HC Slavia Praha Martin Michajlov.

02.12.2019

FANSHOP jen při zápase

V úterý 3. prosince bude obchod STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, v němž je možné kromě hokejového vybavení zakoupit také suvenýry BK Mladá Boleslav, otevřen od 16 hodin a v průběhu utkání s Litvínovem. Děkujeme za pochopení.

02.12.2019

Bruslaři v reprezentaci

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli. Bruslaři mají v tomto výběru zástupce obou skupin – už podruhé se letos do národního týmu podívá Radim Zohorna. Naopak nováčkem je v této sezoně Marek Hrbas. Letošní premiérové pozvánky do slovenského národního týmu se pak dočkal také nejproduktivnější Bruslaři Pavol Skalický.