BK MLADA BOLESLAV
31. 7. 2019 | Natálie Fišerová, Vojtěch Drbohlav, Martin Voltr

Dorost vstoupil do přípravy vítězně, v Hradci o gól zvítězil

přát. 1, středa 31. 7. 2019
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL


H r. K r á l o v é - Mladoboleslavský dorost odehrál poslední červencový den první přípravný zápas, ke kterému odcestoval do nedalekého Hradce Králové. Domácí Mountfield sice v utkání třikrát vedl, Mladá Boleslav dokázala v závěru zápasu duel otočit a v Hradci Králové zvítězit.
Hr. Králové: Žalčík – Havlíček, Boukal, Táborský, Králik, Řehák, Beran – Budina, Matěj Beneš, Novotný, Jirků, Brožek, Michal Beneš, Cerman, Souček, Sláma, Klíma, Žaba
Ml. Boleslav: Šatný – Křepelka, Somer, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Vochvest, Sýkora, Šercl – Polák, Szturc, Půček, Sluka, Plíšek, Haas, Kredl, Hruška, Peca, Ďurač, Hradec, Pavlík
Branky a nahrávky: 9. Budina (Havlíček), 21. Havlíček (Budina), 44. Budina (Matěj Beneš) – 18. Polák (Půček, Křepelka), 34. Šercl, 49. Jasečko (Plíšek), 58. Půček (Haas). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Komentář

Začátek úvodní třetiny byl vyrovnaný a oba týmy měly šance. Právě jednu z nich využil útočník Matyáš Budina v přesilové hře, když vystřelil z pravé strany a kotouč díky cloně jeho spoluhráče zapadl přesně mezi betony hostujícího brankáře Olivera Šatného – 1:0.

Svých šancí využili i Boleslavští, když necelé tři minuty před koncem první periody Jan Půček nahrál Vojtěchu Polákovi, který srovnal stav utkání na 1:1. Do konce první třetiny se už nic důležitého nestalo a dorostenci tak odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

V atraktivní třetině se scénář opakoval

Hned na začátku druhé periody Královehradečtí využili svou druhou přesilovou hru po střele obránce Matěje Havlíčka – 2:1. Oba celky předváděly kvalitní hru. Východočeští měli spoustu šancí, zejména Matyáš Budina, který byl během zápasu velmi aktivní, ovšem další své příležitosti prozatím nevyužil.

Naopak hráči Mladé Boleslavi ano, když po levé straně ujel obránce David Šercl a tvrdě vystřelil na brankáře Žalčíka, kterému puk propadl za jeho záda – 2:2. V závěru druhé třetiny měli hosté více ze hry, ale další šance se jim už proměnit nepodařilo. Stav po dvou periodách byl tak opět nerozhodný.

Vítěze určila dvojnásobná přesilovka

Začátek třetí části se více vydařil Mladoboleslavským, kteří se usadili v útočném pásmu domácích. Svého tlaku ovšem nevyužili, naopak první větší šanci Hradeckých opět proměnil Matyáš Budina, když po levé straně ujel obráncům a blafákem překonal hostujícího brankáře – 3:2.

Ve druhé polovině třetí periody měli více šancí a přečíslení spíše Boleslavští, jednu z nich využil bek Sebastian Jasečko, když se nejlépe zorientoval před bránou a dotlačil puk za Maria Žalčíka. Srovnal tak stav utkání na 3:3. Hradečtí měli v závěru spoustu možností, jak zvrátit zápas ve svůj prospěch, ale to se jim nepovedlo, a naopak inkasovali další branku. Přesilovku 5 na 3 využil po pěkné akci Jan Půček. Východočeši tak svůj první přípravný zápas před startem nového ročníku prohráli, ale chuť si mohou spravit už ve čtvrtek na ledě Plzně.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Na to, že je 31. července a šlo o úplně první zápas, bylo tempo a nasazení velmi dobré. Na obou týmech bylo vidět, že mají chuť a chtějí hrát. Bylo to hodně živelné utkání, ve kterém byla spousta velmi dobrých věcí a samozřejmě i spousta chyb, což je úplně logické vzhledem k části sezóny, kde se nacházíme. Bereme to jako fajn přípravu a i když chceme v každém utkání zvítězit, myslím si, že navzdory výsledku dneska převládají spíš pozitivní věci.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Na první zápas to nebylo špatné. Samozřejmě je tam plno nepřesností, protože jsme týden na ledě a ještě jsme nedělali žádné taktické věci a tak dále. Myslím, že z obou stran šlo o dobrý hokej a vyhrál ten šťastnější. Před koncem nám mohl dát Hradec v přesilovce tři góly, měl tam několikrát skoro prázdnou bránu, ale my jsme to ubránili. Naopak jsme dali v naší přesilovce gól na 4:3 a pak už jsme to nějak umlátili.

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.