BK MLADA BOLESLAV
31. 7. 2019 | Natálie Fišerová, Vojtěch Drbohlav, Martin Voltr

Dorost vstoupil do přípravy vítězně, v Hradci o gól zvítězil

přát. 1, středa 31. 7. 2019
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL


H r. K r á l o v é - Mladoboleslavský dorost odehrál poslední červencový den první přípravný zápas, ke kterému odcestoval do nedalekého Hradce Králové. Domácí Mountfield sice v utkání třikrát vedl, Mladá Boleslav dokázala v závěru zápasu duel otočit a v Hradci Králové zvítězit.
Hr. Králové: Žalčík – Havlíček, Boukal, Táborský, Králik, Řehák, Beran – Budina, Matěj Beneš, Novotný, Jirků, Brožek, Michal Beneš, Cerman, Souček, Sláma, Klíma, Žaba
Ml. Boleslav: Šatný – Křepelka, Somer, Jasečko, Rajgl, Hrouda, Vochvest, Sýkora, Šercl – Polák, Szturc, Půček, Sluka, Plíšek, Haas, Kredl, Hruška, Peca, Ďurač, Hradec, Pavlík
Branky a nahrávky: 9. Budina (Havlíček), 21. Havlíček (Budina), 44. Budina (Matěj Beneš) – 18. Polák (Půček, Křepelka), 34. Šercl, 49. Jasečko (Plíšek), 58. Půček (Haas). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Komentář

Začátek úvodní třetiny byl vyrovnaný a oba týmy měly šance. Právě jednu z nich využil útočník Matyáš Budina v přesilové hře, když vystřelil z pravé strany a kotouč díky cloně jeho spoluhráče zapadl přesně mezi betony hostujícího brankáře Olivera Šatného – 1:0.

Svých šancí využili i Boleslavští, když necelé tři minuty před koncem první periody Jan Půček nahrál Vojtěchu Polákovi, který srovnal stav utkání na 1:1. Do konce první třetiny se už nic důležitého nestalo a dorostenci tak odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

V atraktivní třetině se scénář opakoval

Hned na začátku druhé periody Královehradečtí využili svou druhou přesilovou hru po střele obránce Matěje Havlíčka – 2:1. Oba celky předváděly kvalitní hru. Východočeští měli spoustu šancí, zejména Matyáš Budina, který byl během zápasu velmi aktivní, ovšem další své příležitosti prozatím nevyužil.

Naopak hráči Mladé Boleslavi ano, když po levé straně ujel obránce David Šercl a tvrdě vystřelil na brankáře Žalčíka, kterému puk propadl za jeho záda – 2:2. V závěru druhé třetiny měli hosté více ze hry, ale další šance se jim už proměnit nepodařilo. Stav po dvou periodách byl tak opět nerozhodný.

Vítěze určila dvojnásobná přesilovka

Začátek třetí části se více vydařil Mladoboleslavským, kteří se usadili v útočném pásmu domácích. Svého tlaku ovšem nevyužili, naopak první větší šanci Hradeckých opět proměnil Matyáš Budina, když po levé straně ujel obráncům a blafákem překonal hostujícího brankáře – 3:2.

Ve druhé polovině třetí periody měli více šancí a přečíslení spíše Boleslavští, jednu z nich využil bek Sebastian Jasečko, když se nejlépe zorientoval před bránou a dotlačil puk za Maria Žalčíka. Srovnal tak stav utkání na 3:3. Hradečtí měli v závěru spoustu možností, jak zvrátit zápas ve svůj prospěch, ale to se jim nepovedlo, a naopak inkasovali další branku. Přesilovku 5 na 3 využil po pěkné akci Jan Půček. Východočeši tak svůj první přípravný zápas před startem nového ročníku prohráli, ale chuť si mohou spravit už ve čtvrtek na ledě Plzně.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Na to, že je 31. července a šlo o úplně první zápas, bylo tempo a nasazení velmi dobré. Na obou týmech bylo vidět, že mají chuť a chtějí hrát. Bylo to hodně živelné utkání, ve kterém byla spousta velmi dobrých věcí a samozřejmě i spousta chyb, což je úplně logické vzhledem k části sezóny, kde se nacházíme. Bereme to jako fajn přípravu a i když chceme v každém utkání zvítězit, myslím si, že navzdory výsledku dneska převládají spíš pozitivní věci.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Na první zápas to nebylo špatné. Samozřejmě je tam plno nepřesností, protože jsme týden na ledě a ještě jsme nedělali žádné taktické věci a tak dále. Myslím, že z obou stran šlo o dobrý hokej a vyhrál ten šťastnější. Před koncem nám mohl dát Hradec v přesilovce tři góly, měl tam několikrát skoro prázdnou bránu, ale my jsme to ubránili. Naopak jsme dali v naší přesilovce gól na 4:3 a pak už jsme to nějak umlátili.

Související články

Aktuality

13.11.2019

Tři bronzoví Bruslaři

Na turnaji v kanadském Medicine Hat reprezentovali Bruslařský klub hned tři hráči. Dorostenci Szturc, Půček a Moravec se podíleli na bronzové medaili, kterou U17 vybojovala v zápase proti výběru Kanada White. Zlato získal tým Ruska, jenž porazil USA poměrem 6:2.

12.11.2019

Obchod uzavřen

Obchod STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav ve ŠKOENERGO Aréně je dnes v úterý 12. listopadu z důvodu nemoci uzavřen. Těm z vás, kdo by si rád zakoupil hokejovou výstroj, se tímto omlouváme a pro ty z vás, kdo by rád něco z našeho FANSHOPU - na stánek s našimi suvenýry se můžete těšit dnes od 15 hodin v OC Olympia v rámci autogramiády A týmu.

08.11.2019

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci ve čtvrtek 7. listopadu odehráli přípravný zápas proti Litvínovu, kterému na domácím ledě podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. "Jsme rádi, že jsme během reprezentační přestávky mohli sehrát přípravné utkání s Litvínovem. V něm dostali šanci i hráči 9. třídy. Příští týden už pokračuje opět soutěž, konkrétně utkáním v Jihlavě a doma s Pardubicemi," dodává asistent trenéra David Vrbata.

02.11.2019

Výjezd do Litvínova

Boleslavští fanoušci se chystají v pátek 22. listopadu podpořit boleslavské hokejisty do Litvínova. Boleslavské smečce se osvědčilo vyhlašovat výjezdy takto dopředu, a proto i na sever Čech se můžete hlásit s třítýdenní rezervou. Cena je 200 Kč dopravné + 150 Kč vstupenka. Odjezd z tradičního místa před městským fotbalovým stadionem a to ve 14:45. Hlásit se můžete prostřednictvím formuláře.

30.10.2019

Předprodej na Liberec

Fyzický předprodej na vedení klubu na sobotní utkání s Libercem bude probíhat ve čtvrtek 31. října od 9 do 17 hodin a v pátek 1. listopadu od 9 do 13 hodin.

29.10.2019

Online předprodej

Online předprodej na listopadová domácí utkání Bruslařů bude spuštěn ve středu 30. října ve 12 hodin.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav