BK MLADA BOLESLAV
15. 8. 2019 | Jitka Čechová

Bruslaři porazili VERVU i podruhé, tentokrát 4:3 po základní hrací době

přát. 3, čtvrtek 15. 8. 2019
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT

M l. B o l. – Byla to nakonec větší bitva, než by se na první pohled mohlo zdát. Litvínovští sice po celou dobu utkání tahali za kratší konec provazu, Bruslařům ale byli zdatným soupeřem. Mladá Boleslav nakonec vítězí těsně 4:3, branky dávali Stránský, Klikorka, Zbořil a Klepiš.

Ml. Boleslav: Krošelj – Klikorka, Fillman, Ševc (A), Pláněk, Bernad, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – Houška, Musil (C), Stránský – Flynn, Najman, Simon
Litvínov: Honzík – Šesták, Jánošík, Baránek, Říha, Kubát, Štich – Lukeš (A), Helt, Válek – Kašpar (C), Mikúš, Hanzl – Svoboda, Myšák, Gerhát – Jícha, Zygmunt, Jurčík
Branky a nahrávky: 11. Stránský, 26. Klikorka (Najman), 27. Zbořil (Skalický), 57. Klepiš (Zbořil, Skalický) – 16. Jánošík, 52. Válek (Lukeš, Helt), 60. Mikúš. Rozhodčí: Hejduk, Micka – Rampír, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 878. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Fotogalerie

Komentář

V první třetině měla sice více ze hry Mladá Boleslav, jejíž snahy přetavil v gól Jan Stránský. Z dalšího gólu se už doslova radoval, ale posléze byl kvůli posunutí branky zklamán Oscar Flynn. Hosté dokázali odpovědět, prosadil se Adam Jánošík, a tak bylo skóre po první třetině 1:1. Bruslařský klub může litovat zejména neproměněných gólových šancí, které měli Flynn či Zbořil. Hosté naopak z této třetiny vytěžili, vzhledem k jejich hře, hodně.

Na začátku druhé části si málem hosté dali vlastní gól, překvapený brankář Honzík ale včas zasáhl. Optická převaha Bruslařů nicméně v této části hry došla svého naplnění. Ve 26. minutě nasměroval puk přímo „pod víko“ domácí mladík Karel Klikorka. Jen o minutu později ho se svou trefou z mezikruží následoval Adam Zbořil. VERVA se ve druhé třetině po větších šancích, natožpak gólech, natahovala jen marně.

Ve třetí třetině se Severočeši pokusili o zdramatizování a domácí se nakonec museli ještě o vítězství hodně strachovat. Ve 22. minutě snížil Lukáš Válek, načež Bruslaři opět odskakovali díky Jakubu Klepišovi. Závěrečný nápor Litvínova však zvládli, a to vzdor snížení Juraje Mikúše, a tak i v odvetě těsně zvítězili. VERVU může mrzet zejména nepovedený start zápasu, který Severočechy nejspíš připravil o výhru.

Související články

Aktuality

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

13.01.2020

Mladí Bruslaři na ODM

Již tento týden, v neděli 19.ledna, startuje další ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterém se představí všechny kraje České republiky. O cenné kovy se na hrách za Středočeský kraj popere i 12 mladých Bruslařů! Jedná se o hokejisty ročníku 2005 a mladší. Nominováni byli a na olympiádu se vydají David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král. Za zmínku stojí, že tito hráči skončili na 3. místě v MČR 2019, někteří jsou vítězové 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana.

Výběr Středočeského kraje povede jako již tradičně mladoboleslavský trenér Jiří Zörkler. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

07.01.2020

Pabiška za Benátky

Lukáš Pabiška si v rámci střídavých startů za Benátky nad Jizerou připsal první asistenci. Stalo se tak v utkání s Třebíčí, které bylo jeho druhým v benáteckém dresu.

23.12.2019

Klikorka na MS

Česká reprezentace do 20 let má za sebou přípravný kemp ve Frýdku-Místku, po kterém trenér Václav Varaďa zúžil českou soupisku na 22 hráčů a 3 brankáře. Ve výběru zůstal a na MS tak pojede i mladoboleslavský obránce Karel Klikorka Juniorský národní tým se v pondělí přesouvá do Ostravy, kde pro něj Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 odstartuje 26. prosince zápasem proti Rusku.