BK MLADA BOLESLAV
24. 1. 2020 Jaroslav Kindl | FOTO: Jiří Zaňát

Drhlo to, body zůstaly ve Zlíně

39., pátek 24. 1. 2020
Zlín - Ml. Boleslav ZLN - MBL

Z l í n – Na jihu Moravy se hrálo hokejově nepříliš atraktivní utkání. Během prvních dvaceti minut gól nepadl. Poté otevřeli skóre Berani, ale téměř okamžitě vyrovnal Najman. Boleslavská listina střelců tím ovšem skončila. Ještě ve druhé části šel Zlín opět do vedení a v závěrečné třetině dokázal dvakrát odskočit. Bruslařům se zápas zkrátka nevyvedl. Kvůli vysoké holi jim navíc nebyla uznána branka, a tak se ze Zlína vrací bez zisku. Ke svému premiérovému zápasu v extralize za Mladou Boleslav nastoupil útočník Gabriel Szturc.
Zlín: Kašík – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Novotný, Řezníček, Hamrlík – Herman, Fořt, Claireaux – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), Sedláček, Ondráček
Ml. Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Hrdinka, Pláněk (A), Klikorka, Fillman, Kurka – Skalický, Zbořil, Grim – Szturc, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 25. Okál, 32. Dufek (Nosek, Köhler), 45. Freibergs (Okál), 47. Novotný (Claireaux, Ferenc) – 25. Najman (Kousal, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 248. Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 9:8. Hity: 7:7. Vhazování: 33:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Komentář

Už v první minutě se dostal do šance Skalický a Kašík musel rychle do akce. Vzápětí Berani dvakrát faulovali a Boleslav hrála v pěti proti třem. Přestože Bruslaři pálili často, Kašík a jeho beci vše pochytali. Žlutomodří se připomněli ostrou střelou v podání Martina Novotného, po níž se Krošelj musel natáhnout. Z kruhu to zkoušel i hostující Kousal, ale přes Kašíka neměl puk kudy procpat. V následující desetiminutovce pak obstál boleslavský gólman Krošelj proti teči i dorážce Okála. První třetina obecně příliš hokejové krásy nevytvořila, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

I druhá část byla především o bojovnosti. Z nenápadné akce se ve 25. minutě konečně prosadil Zdeněk Okál, který u tyče překvapil Krošelje zvednutím kotouče pod břevno. Velmi rychle ale vyrovnal Ondřej Najman, když dostrčil puk vypadnutý z Kašíka za brankovou čáru. Navázat chtěl Šťastný, jenž při svém pokusu trefil připraveného zlínského brankáře. Diváci viděli i první boleslavské vyloučení, po němž ale Berani nic nevymysleli. Jejich trefa padla až v plném počtu z nahození Jana Dufka od modré čáry, kdy měl Krošelj zakrytý výhled. Následná nevyužitá druhá přesilová hra je tedy tolik nemrzela. Mladá Boleslav se propracovala do několika příležitostí až v závěru. Byl to však Krošelj, který hasil největší požár.

Boleslavská série možností ze začátku třetí periody vyrovnání nepřinesla. Po pěti minutách hry se naopak prosadil z tečovaného nahození Ralfs Freibergs. O malou chvíli později šli nabuzení Berani do dalšího náporu. Claireaux nabil Martinu Novotnému a ten z mezikruží vymetl pravý růžek. Bruslaři nestíhali, což opět vedlo k jejich oslabení. Šlahař v tutovce před odkrytou klecí trefil bránícího hráče. Mladá Boleslav tak oslabení přežila. Potřebovala však vyrazit dopředu a přesně to jí soupeř nedovolil.

V 53. minutě zapadl do zlínské klece nához Fillmana. Sudí ale po přezkoumání na videu kvůli vysoké holi branku neuznali. Nadějnou šanci Kousala z 56. minuty vytěsnil Kašík mimo bránu. Minutu před koncem museli Zlínští znovu do tří. Na zázračný obrat hostů už ale bylo pozdě. Berani svůj náskok udrželi a ponechali si všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): Pomohlo nám, že jsme na začátku ubránili soupeřovu přesilovku pět na tři. Za stavu 1:1 se nám podařilo odskočit do vedení a psychická výhoda se dostala na naši stranu. Dokud ale nepadl třetí gól, byl zápas pořád otevřený. Mladá Boleslav hrozila z brejků.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Když nebudeme mít ochotu chodit do předbrankového prostoru a budeme se pohybovat jen po rozích, nebudeme dávat góly. Musíme si „vzít montérky“ a pracovat. Je potřeba, abychom začali chodit do prostorů, kde to bolí. Nejen do prostorů, kde to nebolí.

Související články

Aktuality

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

04.02.2021

Flynn v reprezetanci

Na třetím podniku letošního Euro Hockey Tour se v dresu české reprezentace představí také hráč BK Mladá Boleslav Oscar Flynn. Švédské Beijer Hockey Games budou pro jednadvacetiletého útočníka premiérovým reprezentačním počinem za národním tým dospělých. Turnaj se uskuteční v Malmö od čtvrtka 11. do neděle 14. února.

03.02.2021

Dorostenci v repre

Hned několik dorostenců BK Mladá Boleslav bylo nominováno na přípravný kemp reprezentace do 18 let. Na kempu ve Vyškově a následném dvojzápase se Slovenskem v Piešťanech se v termínu od 8. do 14. února představí David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný. Mezi náhradníky jsou Sebastian Jasečko a Jan Půček.

03.02.2021

Vacík v reprezentaci

Osmnáctiletý obránce Dominik Vacík byl nominován na přípravný kemp reprezentace do 20 let ve Vyškově, který se uskuteční od 9. do 13. února.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Dynamo Pardubice