BK MLADA BOLESLAV
16. 3. 2019 | Johan Čáp, Jitka Čechová

Junioři na závěr sezony prohráli v Olomouci

PO6, sobota 16. 3. 2019
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
O l o m o u c - Mladoboleslavští junioři v závěru sezony prohráli na olomouckém ledě 1:4, jejich jedinou branku si připsal Grim, když v jednadvacáté minutě vyrovnával na 1:1. Pak už hráli prim domácí. Pro mladé Bruslaře je to tak tečka za neúspěšným tažením za play-off.
Olomouc: Mokrý – L. Rutar, Klesla, Hlaváč, Vosátko, A. Rutar, Pírek, Dajčar – Handl, Matiaško, Štefka, Tomajko, Ruda, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr
Ml. Boleslav: Krinwald – Klikorka, Dotter, M. Houška, Holoubek, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schultz, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma
Branky a nahrávky: 7. L. Rutar (Matiaško), 42. Ministr (Štefka, Hlaváč), 44. Matiaško (Rosecký, Dajčar), 57. Dajčar (Tomajko) - 21. Grim (Moravčík). Rozhodčí: Kašík - Zapletal, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Komentář

Oba celky nastoupily do utkání nadstavbové skupiny O umístění na 17.-20. místě velmi aktivně. Hrál se rychlý ofenzivní hokej, který musel oku divákově lahodit. Jako první však výrazněji zahrozila Mladá Boleslav, když se prezentovali nadějnými pokusy Rudolph a Hašlar, brankář Mokrý ale svými zákroky potvrdil svou aktuálně nadstandardní formu. Na druhé straně se po malé chvilce blýskl i kanonýr Matiaško, jenomže pálil po otočce jen do Krinwalda.

Boleslavský brankář ale už při jeho další akci musel kapitulovat. Michal Matiaško vymyslel milimetrově přesnou nahrávku na Ludvíka Rutara, který se z osy trefil přesně nad rameno brankáře. Pro beka stabilně hrající Tipsport extraligu šlo o první trefu v letošním ročníku juniorské nejvyšší soutěže. Boleslavští se rychle snažili o odpověď, jenže ztroskotávali na Mokrém v olomoucké kleci, který kupříkladu zbaštil šanci Vasileva.

Ani Olomouc se ale nenechala zahanbit, když se Podlaha s Handlem postarali o velký nápor na boleslavském brankovišti. Těsně po jejich tutovkách pak Adam Rutar dokonce trefil tyč a posléze nebyl domácím uznán gól až po zahlášení vysoké hole.

Velmi turbulentní první třetinu pak jen podtrhl na začátku druhé periody kanonýr Jan Grim. Boleslavské eso se dokázalo prosadit z mezikruží, když vniklo jako velká voda do nezformované domácí defenzívy a zajistilo vyrovnání ranou do šibenice. Stejný hráč pak o pár minut později mohl potvrdit zlepšení Bruslařů v přečíslení dvou proti jednomu, jenže gólová přihrávka na jeho hůl byla těsně před zpracováním sražena. Ve zbytku třetiny přišla na řadu už ale spíše defenzivní přetahovaná, než nášup dalších šancí. Na další trefy se tak čekalo až do třetí periody.

Tu znovu odstartoval parádním nástupem Jan Grim, ale jeho bomba z přečíslení letěla nakonec těsně mimo branku. Olomouc ale svou tutovku zužitkovala na výbornou, když chytrou nahrávkou zpoza branky našel Štefka úplně volného Daniela Ministra, který měl už jednoduchou úlohu. Za půldruhou minutu navíc Hanáci vedli o dvě branky, jelikož znovu zaúřadoval kanonýr Michal Matiaško a po krásném blafáku mohl slavit již svou 21. branku v sezóně.

Novojičínský odchovanec se ale nezahanbil a pokračoval ve své krasojízdě i nadále. Za tři minuty tak málem slavil druhou trefu, ale tentokrát udržel fantastický Krinwald puk po blafáku mezi betony. Boleslavský brankář pokračoval ve svém představení i v dalších minutách a zneškodnil postupně tutovky Kořenka, Matiaška i Roseckého. Zanedlouho navíc nahrálo Bruslařům i štěstí, když Tomajko trefil jen tyč. Duel se však dočkal ještě jedné parády. Tomáš Dajčar totiž využil ideální Tomajkovy nahrávky a bombou od modré se trefil přímo do šibenice. Olomouc díky jeho příspěvku slavila nakonec tři body, které ji už však nijak výrazně nepomohly. Hanáci totiž skončili celkově na 20. místě extraligové tabulky, Boleslav se umístila na příčce osmnácté.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.