BK MLADA BOLESLAV
13. 3. 2019 | Petr Miklas, Vojtěch Drbohlav

Junioři otočili zápas proti Havířovu a vezou dva body

PO5, středa 13. 3. 2019
Havířov - Ml. Boleslav HAV - MBL
M l. B o l. – Boleslavští junioři prohrávali v Havířově v 15. minutě už 0:2, postupem času však dokázali vyrovnat a nakonec duel i otočit ve svůj prospěch. Vítězství však Středočeši dokonali až v prodloužení. Ze Slezska tak vezou dva body. Sezónu zakončí posledním utkáním boleslavští junioři v pátek na ledě Olomouce.
Havířov: Dufek – Topolanský, Hrček, Zdeněk "A", Uhlíř, Pavelek, Ševěček "C". Thiel – Béreš, Bambula, Juhász, Horváth, Pawliczek, Mastič, Bochnak W., Kylnar, Tomeček
Ml. Boleslav: Kmec – Klikorka, Dotter, Houška M., "A", Holoubek, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Závora, Moucha, Foerster "A", Houška V., Grim "C", Vasilev, Moravčík, Šíma.
Branky a nahrávky: 10. Pawliczek (Mastič, Juhász), 15. Juhász (Pawliczek), 53. Horváth – 18. Klikorka (Dotter), 41. Moravčík (Procházka, Foerster), 45. Hovorka (Houška V.), 62. Hovorka (Klikorka). Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: .

Komentář

Ze začátku se zdálo, že si oba celky jen lehce potrénují, ale s přibývajícím časem se tempo navýšilo a přišly i branky. Tu první dal v 10. minutě domácí Dominik Pawliczek, jenž zakončil kombinaci na jeden dotek s Mastičem a Juhászem střelou do prázdné branky.

V 15. minutě šel AZ do dvoubrankového vedení, když rychlý protiútok zakončil Lukáš Juhász. O necelé tři minuty později přišla první branka hostí - Dotter krásně uvolnil Karla Klikorku, který překonal Dufka pěkně provedeným bekhendovým blafákem. Po první třetině tedy vedli domácí 2:1.

Ve druhé třetině se nestalo nic zajímavého, ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou vyloženě gólovou šanci a branku jsme neviděli. A to přesto, že domácí hráli tři přesilovky. Po dvou třetinách proto stále vedl AZ 2:1.

Ve třetí třetině ale hosté přidali na bruslení a přehrávali domácí hráče. Už po čtyřiceti vteřinách se Mladá Boleslav dočkala vyrovnání, když Procházkovu střelu Dufek jen vyrazil k volnému Andreji Moravčíkovi, který puk napálil do odkryté branky.

Ve 44. minutě mohl vrátit AZetu vedení Pwliczek, ale v brejku neuspěl s bekhendovým blafákem - ztroskotal na Kmecově pravém betonu. O minutu později proto mohl poslat hostující tým do vedení Mikuláš Hovorka, jenž se nejlépe orientoval v závaru před Dufkem.

V 53. minutě vyrovnal Kevin Horváth, když vybojoval puk, nabruslil před Kmece a překonal jej krásnou střelou do levého horního růžku. V 54. minutě mohli jít znovu do vedení hosté, když přečíslení dvou na jednoho zakončil Klikorka střelou na bližší tyč, kterou ale k jeho smůle, i smůle jeho týmu, trefil. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po výsledku 3:3 následovalo prodloužení.

To ukončil po necelých dvou minutách Mikuláš Hovorka, který se dostal k puku za domácí brankou, zkusil ji obkroužit a zasunout puk k levé tyči, to se mu nepovedlo, zkusil to tedy na druhé straně, ani tady neuspěl, ale nakonec se prosadil střelou a pod Dufkovým betonem dostal puk do branky.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Jak říkal kolega trenér – tyto zápasy v této fázi sezóny a v této skupině jsou takové uvolněnější, hráči myslí spíše na útok než na obranu. Je těžké nutit hráče, aby pracovali naplno v tréninku, natož v zápase. Je to víceméně o charakterech hráčů, jak se postaví k zápasu. Ne každému se daří vydat ze sebe všechno a ukázat na ledě, že chce hrát hokej. Čeká nás poslední zápas, pak ukončíme sezónu a počkáme na rozhodnutí svazu, jak bude vypadat juniorka příští rok.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Dnes jsme viděli takové uvolněné, vyrovnané utkání. V prodloužení se štěstí přiklonilo na naši stranu a vyhráli jsme. Tyto zápasy opravdu nemají ten náboj, jaký by měly mít, ale bohužel jsme se do této situace dostali sami. Teď se snažíme o to, aby se ti kluci snažili ze sebe vydat co nejvíc, i když už na ně není takový tlak.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.