BK MLADA BOLESLAV
7. 3. 2019 | Adéla Kvapilová

Boleslavští junioři podlehli Olomouci na nájezdy

PO3, čtvrtek 7. 3. 2019
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. – Mladá Boleslav ve třetím kole o umístění doma hostila juniory z Olomouce. Hostující tým byl první dvě třetiny lepším týmem, i když se do vedení dostali první domácí. Do konce první třetiny však byl stav vyrovnaný. Během druhé třetiny však udeřila Olomouc a odskočila ve skóre o dvě branky. Mladé Boleslavi se ale podařilo v 52. minutě zásluhou Samuela Dottera vyrovnat. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých se ukázali jako úspěšnější právě hosté a odvezli si domů dva body. Juniorům z Mladé Boleslavi zbyl pouze jeden bod.
Ml. Boleslav: Kmec – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma.
Olomouc: Hasala (Běhal) – Bahounek, Mader, Klesla, Vosátko, Pírek, Dajčar – Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Kořenek, Rosecký, Ministr
Branky a nahrávky: 1. Foester (Dotter), 51. Moravčík (Foerster), 52. Dotter (Klikorka, Hovorka) – 14. Štefka (Ministr, Dajčar), 30. Ministr (Mácha), 36. Vosátko (Klesla, Ministr), rozh. náj. Mader. Rozhodčí: Velčovský – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:8, navíc Šíma (MBL) 5 + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 25. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: .

Komentář

První třetina se nesla ve znamení faulů. První vyloučení přišlo již v 5. minutě, ale domácí celek se do vedení dostat nedokázal. V 11. minutě byl vyloučen domácí hráč Petr Šíma za vražení na hrazení a vysloužil si trest až do konce utkání. Boleslav i při hře tři na čtyři dokázala skórovat a dostat se do vedení. O první branku se postaral kapitán domácího celku Petr Foerster. Vedení domácího mužstva vydrželo něco málo přes tři minuty, když ve 14. minutě při hře pěti proti čtyřem Olomouc vyrovnala. Vyrovnávací branku střelil David Štefka.

Mladá Boleslav nevstoupila do druhé třetiny tak, jak by si přála. Hráči Olomouce byli ze začátku značně aktivnější. Po vyloučení svého hráče Mladá Boleslav inkasovala. Střelcem se stal Daniel Minister, který prostřelil Kmece. Akce Hašlara a Vladislava Houšky pokryl hostující gólman Hasala. Ve 36. minutě však Olomouc svůj náskok navýšila zásluhou Davida Vosátka na 3:1 a stav si pohlídala až do konce třetiny.

Třetí třetina byla pro Mladou Boleslav nejlepší ze zápasu. Prvních pár minut se snažila vytvářet šance, které pokryl olomoucký Hasala. O úpravu skóre se nejprve pokusil Vasilev, poté Foerster, ale ani jeden z nich neuspěl. Po vyloučení olomouckého hráče současně s domácím si Boleslav střihla přesilovou hru, kterou ukončil Andrej Moravčík a svou přesnou střelou rozvlnil síť hostů. Olomouc se ani nestihla oklepat z kontaktního gólu a po necelých 30 sekundách inkasovala znovu. Samuelu Dotterovi se povedlo dostat puk za brankovou čáru a vyrovnat stav na 3:3. Do konce třetiny se nabídlo několik zajímavých akcí, ale žádná neskončila gólem.

Jelikož v prodloužení se ani jeden z týmů nedokázal dostat k akci, která by vyústila v gól, muselo se rozhodovat v nájezdech. Ani jednomu hráči z boleslavského mužstva se nepodařilo překonat Hasalu, zatímco domácí Kmec byl překonán třikrát, z toho rozhodující nájezd dal Petr Mader. Olomouc si tedy odváží z města automobilů dva body a domácím juniorům zbyl pouze jeden.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Dvě třetiny z naší strany byly velice špatné a když jsme vedli, nebylo to v žádném případě to, co bychom si představovali. S hokejem to nemělo moc společného. Až ta třetí třetina, tam bylo možná trošku zlepšení a potom i vyrovnání toho skóre. Soupeř potom vyhrál na nájezdy. My jsme vybrali hráče, kteří je v sezóně nejezdí, a chtěli jsme, ať si to zkusí. Soupeř vyhrál a můžeme mu tak akorát pogratulovat.

Karel Beran (HC Olomouc): Začali jsme dobře, pak byl faul, to nás trošku rozhodilo a nedostali jsme se první třetinu do hry ani přesilovkami. Druhou třetinu si myslím, že jsme začali líp, a to se projevilo na skóre, kde jsme dali ty góly. Třetí třetinu jsme zase na tom byli hůř po zbytečném faulu. Vlastně jsme pak dostali v oslabení gól a hnedka ještě potom na 3:3, což byla pro nás škoda. Mohli jsme si odvést tři body, o bod víc. Nájezdy samozřejmě už byly potom dobré.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.