BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2019 | Jaroslav Kindl

Junioři v zápase o umístění zdolali Havířov

PO2, sobota 2. 3. 2019
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV
M l. B o l. – Mladá Boleslav ve druhém kole nadstavby hostila Havířov. Domácí junioři byli po většinu hry lepším týmem a těžili zejména z dobrých vstupů do třetin. Góly Dottera a Hovorky se nakonec ukázaly jako dostačující. Dobře chytající Zeithaml totiž pustil za záda pouze střelu Topolanského. Kromě toho vychytal i dva samostatné nájezdy. Bruslaři tedy navázali na předchozí výhru v Kladně a ukazují, že chtějí vyhrávat, ačkoliv už reálně hrají jen o umístění.
Ml. Boleslav: Kmec – D. Sýkora, Dotter, M. Houška, Přenosil, Hovorka, Rudolph, R. Procházka – Hašlar, Schulz, Moucha, Vl. Houška, Grim, Šíma
Havířov: Ludvík – Topolanský, Hrček, Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Szturc, Mastič, Byčkov, W. Bochnak, Kylnar, E. Bochnak
Branky a nahrávky: 22. Dotter (Houška, Grim), 42. Hovorka (Houška) – 57. Topolanský (Kylnar, Zdeněk). . Rozhodčí: Jechoutek – Špůr, Doležal. Vyloučení: 4:7, navíc Šíma (MBL) OT do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Komentář

Úvod utkání připomínal spíše přetahovanou. Boleslavští začali vystrkovat růžky až po havířovském vyloučení. Aktivní byl zejména Hovorka. Daleko se dostali i Šíma s Mouchou, jejichž finální fázi ale vždy překazila hostující obrana. Momentum mělo Bruslařům překazit pětiminutové oslabení. Havířovu se však v přesile vůbec nedařilo. Největší šancí AZetu tak zůstala individuální akce Wiktora Bochnaka z 9. minuty, kdy se propletl kolem boleslavského obránce a zastavil se až na brankáři Zeithamlovi. Během první části jsme tedy gól neviděli.

Na začátku druhé části se Bruslaři ubránili počínajícímu tlaku, a naopak sami udeřili. Z mezikruží překonal ve 22. minutě havířovského Ludvíka obránce Samuel Dotter. I Havířovu se naskytly velké příležitosti. Sami na bránu jeli Uhlíř a Mastič, v obou případech však zůstal Zeithaml bezchybný. Průběh hry přerušilo i několik vyloučení, která zůstala nepotrestaná. Po zbytek třetiny řešili oba gólmani spíše střely z dálky. Nejen hosty pak nadále sužovaly nepřesnosti v rozehrávce.

Boleslav pak opět skvěle začala třetinu. Matěj Houška napálil kotouč od mantinelu a před bránou ho obratně sklepl do sítě clonící Mikuláš Hovorka. Havířovští se snažili, jenže naráželi jen na Zeithamla, který svůj tým několikrát podržel. Dařilo se ale i Ludvíkovi v opačném brankovišti. Nakonec se AZet přeci jen dočkal gólu. Střela Lukáše Topolanského si našla cestu až za brankovou čáru v 57. minutě. Nápor hostů ještě zesílil a v úplném závěru mohl vyrovnat Zdeněk, když se před odkrytou klecí natahoval po puku. V klíčovém okamžiku mu však byla přizvednuta hůl, a Boleslav tak uhájila těsný náskok.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav):
Bylo to bojovné utkání. Na malé hale jsou ty zápasy trošičku specifické. Zatlačili jsme před bránou a spadly nám tam dva góly. Soupeř v závěru zkorigoval a sahal po remíze. Jsme rádi za vítězství. Klukům jsme poděkovali za to, jakým způsobem utkání odehráli. V polovině první třetině nás bylo dvanáct, takže si pochvalu určitě zaslouží. I když se zdánlivě o nic nehraje, tak chceme, aby se hráči vydali, využili každý zápas pro sebe a dál se vyhrávalo.

Tomáš Potěšil (trenér AZ RESIDOMO Havířov):
Když to tak řeknu, byl to takový přátelský zápas, ve kterém se o nic nehrálo. Hrálo se patnáct na třináct, ale Boleslav víc chtěla a dala do toho víc srdce. O tu branku zaslouženě vyhrála.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.