BK MLADA BOLESLAV
13. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Dorost vyhrál první zápas s Budějovicemi až v prodloužení

32., středa 13. 3. 2019
Ml. Boleslav - Č. Budějovice MBL - CEB
M l. B o l – Dohrávka 32. kola mezi Bruslaři a budějovickým Motorem se nesla ve znamení závěrečného dvojzápasu a také marného dobývání budějovické branky. Boleslav sehrála první třetinu špatně. Později se dorostenci zlepšili, ale Jihočechy podržel bezchybný Lidák v bráně. Zápas rozhodl divoký závěr, kdy půl minuty před koncem hosté vstřelili gól do prázdné brány, pak ale Boris Žabka vrátil remízový stav, v čase pouhých 8 sekund před koncem! Rajgl pak rozhodl v prodloužení. Bruslaři si zkomplikovali svou situaci a postup do play-off již nemají úplně ve svých rukou. Uvidíme, co přinese následující den, kdy se se stejným soupeřem střetnou znovu na malé hale v 13:00.
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Žabka, Vochvest – Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Ďurač, Hruška, Král, Strnádek, Hradec.
Č. Budějovice: Lidák – Novák, Fousek, Cibulka, Hail, Kotous, Hromada – Hála, Kříž, Marhoun, Kašpar, Petrásek, Pitel, Placek, Kumpfmüller, Budík, Kudrnáč, Dubský, Sochor.
Branky a nahrávky: 60. Žabka (Ďurač), 63. Rajgl – 60. Kudrnáč (Budík, Petrásek). Rozhodčí: Sýkora – Klouček, Hradil S. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 43:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1.

Komentář

V celém průběhu první třetiny chyběly výraznější brankové šance, protože oba celky nastoupily poněkud nejistě směrem dopředu a soustředily se na důslednou obranu. Nedařily se ani brejky, o který se poprvé pokusil Pitel hned z kraje utkání. Většinu přesných střel na bránu ale gólmani obou celků v poklidu vyráželi mimo nebezpečí, neboť se hráči nestavěli k dorážkám. Ze hry jako takové měl ale více celek z Českých Budějovic, který měl územní převahu. Boleslav začala více útočit až v závěru třetiny, ale útoky Bruslařů byly stejně bezzubé jako útoky Motoru.

Ve druhém dějství se obraz hry trochu změnil a aktivnější byla spíše Mladá Boleslav. Přesto zůstal stav bezbrankový, neboť útoky byly i nadále bezzubé. Hostující Petrásek na začátku předvedl několik brejků, z nichž ani jeden nebyl úspěšný. Bruslaři dobývali branku s Martinem Lidákem na stráži marně. Sice ho zasypávali střelami z dálky, avšak nikdo ve zhuštěném prostoru nedokázal sebrat odražený kotouč. Nepomohly ani přesilovky, které nenabídly žádné vážné brankové ohrožení na ani jedné straně. V závěru rostla nervozita a po zahoukání sirény málem došlo k potyčce mezi hráči obou celků. I při odchodu do kabin byli hráči velmi nervózní.

Do třetí třetiny vstoupila Boleslav výrazně lépe, i když museli čelit téměř dvouminutovému oslabení za Křepelkův prohřešek těsně před pauzou. Ani hosté nezaháleli a nástup předpokládali, takže první vážnou šanci zaznamenali hosté, když se ocitl u pravé tyče nehlídaný Kudrnáč, jemuž šla přihrávka na hůl příliš rychle a pod nevýhodným úhlem, takže nedokázal trefit odkrytou klec. Pořádnou tutovku spálila i Boleslav, když Gardoň nedokonal svůj brejk, ale byl faulován. Početní výhodu však domácí nevyužili.

V 56. minutě měla Boleslav další tutovku, když Gardoň s Plíškem v závaru mohli mířit zblízka přes položeného gólmana Lidáka do poloprázdné brány, ale Martin Lidák pohotově a se štěstím jejich střelu dokázal v beznadějné situaci zachytit. Boleslav ke konci vystupňovala tlak, ale na Lidáka nacházela recept marně. Jelikož domácí neměli ve své situaci za remízového stavu 0:0 co ztratit, vyzkoušeli hru bez brankáře.

Hru v šesti ale Bruslaři sehráli špatně a po zisku kotouče za vlastní bránou hráči Motoru zkusili štěstí výstřelem přes celé kluziště. Vyšlo jim to, neboť se sekund před sirénou Tomáš Kudrnáč trefil k pravé tyčce prázdné brány. Zdálo se, že už je hotovo, ale Boris Žabka ml. se nehodlal vzdát. Jeho nápřah znamenal 8 sekund před koncem základní hrací doby ukončení Lidákovy neprůstřelnosti za ohromné úlevy boleslavského celku.

Následovalo prodloužení, které již po dvou minutách ukončil svým přesným zásahem domácí Tomáš Rajgl. Boleslav sice dokázala nakonec zvítězit, ale ztracené body za plichtu v základní hrací době je ještě může přijít draho.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Byl to dobrý, bojovný zápas. My jsme hráli o všechno. Kluky to první třetinu svazovalo, ale od druhé třetiny jsme byli jasně lepší. Bohužel máme zraněného Oskara Haase, který dává góly, které jsme v tomto zápase nedali. Kluci makali, dřeli, snažili se a budeme doufat, že Jihlava ještě ztratí bod v zápasu se Žďárem. My budeme bojovat i v dalším utkání.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.