BK MLADA BOLESLAV
19. 1. 2019 Tomáš Lysý, Jaroslav Kindl

Dorost nestačil v nájezdech na Duklu

28., sobota 19. 1. 2019
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
J i h l a v a – Oba týmy věděly, že ze skupiny D postupuje do play-off jen ten nejlepší, a proto jsme v první třetině sledovali opatrnou hru. Přesilovku si vyzkoušela Dukla i Bruslaři, ale se skórem to nepohnulo. Gólu se diváci nedočkali ani ve druhé třetině, když Mladá Boleslav nevyužila dvě početní výhody. První branku utkání vstřelil až v 56. Minutě Jindřich Plíšek a pro Bruslařský klub vypadal zápas nadějně. Radost hostující střídačky však v poslední minutě utlumil Marek Melenovský, který poslal duel do prodloužení. Bruslaři přežili další oslabení, stejný kousek vzápětí zopakoval i jejich soupeř. Vítěze tak určily samostatné nájezdy, v nichž uspěla Jihlava. Rozhodující zásah si připsal Tobias Adam. Dělba bodů pomohla na vrchol tabulky skupiny D Havlíčkovu Brodu, na který Bruslaři ztrácí dva body.
Jihlava: Maláč – Hrbek, Chvátal, Vovsík, Adam, Sapík, Vranka, Port – Broža, Melenovský, Pavelec – Pigl, Bulík, Jungwirth – Zdarsa, Štorek, Kravec – Báťa, Mlejnek | Trenér: Štěpán Moravec
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Žabka, Moravec, Rajgl, Šercl, Křepelka – Strnádek, Plíšek, Haas – Urban, Hruška, Kredl – Ďurač, Růžek, Pavlík | Trenér: Jiří Zörkler
Branky a nahrávky: 60. Melenovský (Jungwirth, Chvátal), rozh. náj. Adam – 56. Plíšek (Haas, Strnádek). Rozhodčí: Nikola – Kotrba, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc J. Plíšek (MBL) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Hodně těžké utkání, které bylo z obou dvou stran výborně odbráněné. Oba gólmani dneska excelovali. Navíc to byl fyzicky náročný zápas, kdy se hrálo hodně do těla. Jsme rádi, že se nám v závěru v power-play podařilo srovnat. Dalo nám to hodně sebevědomí do další části utkání a samozřejmě po nějakých čtyřech utkáních jsme konečně získali bonusový bod. Důležité bylo, že jsme přežili prodloužení a že v nájezdech se nám podařilo rozhodnout. Do kabiny posíláme obrovskou pochvalu. Teď nás čeká pauza, ve které potrénujeme - saháme po play-off!

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Bylo to kvalitní, rychlé a tvrdé utkání dvou naprosto vyrovnaných soupeřů. Výsledek 1:1 po základní části je asi spravedlivý. I když si myslím, že před vyrovnáním Dukly přišla chyba rozhodčích, kteří neodpískali domácím zakázané uvolnění a místo toho, aby se vhazovalo v našem útočném pásmu, tak se vhazovalo u nás v obranném pásmu a z toho jsme dostali branku. Pak jsme prohráli v nájezdech a to už je loterie. Zápas byl naprosto vyrovnaný a musel se líbit - bylo to bojovné utkání v tempu.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.