BK MLADA BOLESLAV
19. 1. 2019 Tomáš Lysý, Jaroslav Kindl

Dorost nestačil v nájezdech na Duklu

28., sobota 19. 1. 2019
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
J i h l a v a – Oba týmy věděly, že ze skupiny D postupuje do play-off jen ten nejlepší, a proto jsme v první třetině sledovali opatrnou hru. Přesilovku si vyzkoušela Dukla i Bruslaři, ale se skórem to nepohnulo. Gólu se diváci nedočkali ani ve druhé třetině, když Mladá Boleslav nevyužila dvě početní výhody. První branku utkání vstřelil až v 56. Minutě Jindřich Plíšek a pro Bruslařský klub vypadal zápas nadějně. Radost hostující střídačky však v poslední minutě utlumil Marek Melenovský, který poslal duel do prodloužení. Bruslaři přežili další oslabení, stejný kousek vzápětí zopakoval i jejich soupeř. Vítěze tak určily samostatné nájezdy, v nichž uspěla Jihlava. Rozhodující zásah si připsal Tobias Adam. Dělba bodů pomohla na vrchol tabulky skupiny D Havlíčkovu Brodu, na který Bruslaři ztrácí dva body.
Jihlava: Maláč – Hrbek, Chvátal, Vovsík, Adam, Sapík, Vranka, Port – Broža, Melenovský, Pavelec – Pigl, Bulík, Jungwirth – Zdarsa, Štorek, Kravec – Báťa, Mlejnek | Trenér: Štěpán Moravec
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Žabka, Moravec, Rajgl, Šercl, Křepelka – Strnádek, Plíšek, Haas – Urban, Hruška, Kredl – Ďurač, Růžek, Pavlík | Trenér: Jiří Zörkler
Branky a nahrávky: 60. Melenovský (Jungwirth, Chvátal), rozh. náj. Adam – 56. Plíšek (Haas, Strnádek). Rozhodčí: Nikola – Kotrba, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc J. Plíšek (MBL) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 2:1

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Hodně těžké utkání, které bylo z obou dvou stran výborně odbráněné. Oba gólmani dneska excelovali. Navíc to byl fyzicky náročný zápas, kdy se hrálo hodně do těla. Jsme rádi, že se nám v závěru v power-play podařilo srovnat. Dalo nám to hodně sebevědomí do další části utkání a samozřejmě po nějakých čtyřech utkáních jsme konečně získali bonusový bod. Důležité bylo, že jsme přežili prodloužení a že v nájezdech se nám podařilo rozhodnout. Do kabiny posíláme obrovskou pochvalu. Teď nás čeká pauza, ve které potrénujeme - saháme po play-off!

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Bylo to kvalitní, rychlé a tvrdé utkání dvou naprosto vyrovnaných soupeřů. Výsledek 1:1 po základní části je asi spravedlivý. I když si myslím, že před vyrovnáním Dukly přišla chyba rozhodčích, kteří neodpískali domácím zakázané uvolnění a místo toho, aby se vhazovalo v našem útočném pásmu, tak se vhazovalo u nás v obranném pásmu a z toho jsme dostali branku. Pak jsme prohráli v nájezdech a to už je loterie. Zápas byl naprosto vyrovnaný a musel se líbit - bylo to bojovné utkání v tempu.

Související články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ