BK MLADA BOLESLAV
12. 1. 2019 | Lukáš Chuchválek

V boji o první místo skupiny D podlehl dorost Havlíčkovu Brodu

26., sobota 12. 1. 2019
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost čekal v 26. kole ELIOD extraligy dorostu důležitý zápas proti sousedovi v tabulce, BK Havlíčkově Brodu. Hráči Boleslavi však k zápasu nepřistoupili s ohledem na důležitost a ačkoliv měli optickou a střeleckou převahu, nedokázali vstřelit branku. Soupeř jim naopak udělil zejména v první třetině lekci z produktivity, kdy vstřelil dvě branky ze situací po vhazování. Čestný úspěch zaznamenal ze strany domácích pouze Jindřich Plíšek. Bruslaři si tak zkomplikovali situaci, ale přesto zatím zůstávají v čele skupiny D.
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Rajgl, Moravec, Hrouda, Šercl, Vochvest – Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas
Havl. Brod: Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Dymák, Juřica, Rauš, Holenda, Beneš, Krejčí T., Kozlík, Krejčí D., Vašák, Prášek
Branky a nahrávky: 60. Plíšek (Haas) – 5. Vašák (Beneš), 10. Kozlík (Krejčí T., Dymák), 52. Beneš (Juřica, Vašák), 55. Prášek (Beneš), 64. Juřica (Dymák, Jiráček). Rozhodčí: Folk – Hnát, Valda. Rozhodčí: Folk – Hnát, Valda. Vyloučení: 2:4, navíc Doležal (HBR) 10 minut za vražení na hrazení a Rajgl (MBL) 5 minut + do konce utkání za faul kolenem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Komentář

Na začátku si týmy počínaly opatrně a domácí započali se střeleckými pokusy, jež vyšly naprázdno. Nakonec to byli hostující Bruslaři, kdo vstřelil první gól. Po zbytečném zakázaném uvolnění Boleslavi v 5. minutě se totiž hostům povedlo buly a Filip Vašák vymetl síť Stuchlíkovy branky. Bruslaři sice dostali možnost srovnat v početní výhodě, ale po jejím skončení se o pár minut později hosté prosadili znovu. Opět to bylo po vhazování, tentokrát před jejich bránou, když během deseti sekund přebruslil na druhou stranu Matěj Kozlík, jenž zvýšil už na 0:2. Do konce třetiny více útočila Boleslav, avšak brankář David Kubík všechny jejich šance pochytal. Vyzrál na Haasovy pokusy i Sommerovy bomby od modré, i na nátlak Sluky s Gardoně.

Ve druhém dějství diváci zahlédli ofenzivní smršť, avšak jak Kubík na havlíčkobrodské straně, tak Stuchlík na mladoboleslavské straně byli po celou dobu bezchybní. Agresivně si počínal během přesilovky Rajgl svou snahou vyšťourat puk z Kubíkovy výstroje, což málem vedlo k potyčce mezi hráči obou celků, pak si hostující fantom brankoviště poradil po jejím skončení i s Urbanovou dělovkou od mantinelu v ostrém úhlu. Ve 32. minut si ale domácí nepohlídali soupeřův vpád a Martin Zych měl na holi stoprocentní gólovku směřující pod břevno, kterou ale Stuchlík parádně zlikvidoval. Koncem třetiny už místo šancí převládaly spíše důraz a bojovnost, z nichž však nikdo nic nevytěžil.

Ačkoliv domácí na soupeře vlétli, hosté dokázali jejich nástup utlumit a likvidovali pokusy Haase a Gardoně. Pak v protiútoku zahrozil Juřica, kterého domácí zapomněli hlídat. Od mantinelu pálil za domácí ještě Urban, ale poté přišla domácím komplikace v podobě pětiminutového vyloučení za hrubý faul na Tomáše Krejčího. Tuto přesilovku hosté potrestali, když puk, jenž mířil do odkryté branky, doklepl za záda překonaného brankáře Michal Beneš. Po skončení havlíčkobrodské přesilovky zahrozil v 55. minutě opět Beneš, ale jeho práci následně dokončil vhodně postavený Jaroslav Prášek u pravé tyče přehozením gólmanova betonu. Hosté pod dojmem vedení 4:0 se na závěr nechali vyloučit do tří. Krátce po návratu prvního z vyloučených na led a pouhé tři vteřiny před koncem zaznamenal za domácí čestný úspěch Jindřich Plíšek.

Následovalo prodloužení, v němž byli efektivnější hosté. Zásluhu na tom mělo i zbytečné vyloučení domácího celku. Oslabení sice boleslavští Bruslaři zvládli odbránit, ale havlíčkobrodští Bruslaři následně vstřelili branku, když Vladislav Juřica bez přípravy poslal puk za Stuchlíkova záda.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): My jsme do zápasu vstoupili velice špatně. Jednoznačně jsme si mysleli, že to půjde samo, a hráli jsme bez nasazení, bez spolupráce a bez bojovnosti. Za špatnou první třetinu jsme prostě dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme začali hrát naší hru, začali jsme bojovat, ale bohužel, jak to tak bývá v takových situacích, nedali jsme góly, urazili jsme štěstí. V závěru v přemíře snahy jsme faulovali a v pětiminutovém oslabení a po něm jsme dostali další dva góly. Bohužel, ani v nastavení se nám nepodařilo výkon nakopnout a soupeř bojoval, hrál na hranici svých možností, padal do střel a zaslouženě vyhrál. Musím Havlíčkově Brodu pogratulovat. Z naší strany jediní, kdo splňovali přísné měřítko za odbojovaných celých šedesát minut základní hrací doby, jsou akorát gólman Stuchlík a náš nejmladší hráč Vojta Vochvest.

Tomáš Hart (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vlétli, byli jsme aktivní a vytvořili jsme si několik gólových šancí, které jsme neproměnili. Zbytečně jsme se nikam nehnali a byli jsme trpělivý. Čekali jsme na chyby soupeře, což se povedlo. Potrestali jsme jeho zaváhání, když jsme vsítili dvě branky. Předvedli jsme výborný týmový výkon, jenž byl podpořen skvěle chytajícím Kubíkem. Klukům patří velká pochvala za zvládnuté utkání.

Související články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Poděbrady