BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2019 Jitka Čechová

I druhé utkání na jihu Čech dorostenci zvládli

24., sobota 5. 1. 2019
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Stejně jako páteční, i to sobotní utkání mladoboleslavský dorost v Českých Budějovicích vyhrál. Tentokrát ještě suverénněji a to 4:1. Bruslaři ovládli přesilovky, všechny své góly dali z nich. Navíc tentokrát urvali i bonusový bod.
Č. Budějovice: Lidák – Fousek, Cibulka, Hail, Hromada – Hála, Korndörfer, Kašpar, Petrásek, Březina, Pitel, Placek, Kumpfmüller, Budík, Kovář, Dubský, Sochor
Ml. Boleslav: Stuchlík – Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Hrouda, Žabka, Šercl, Vochvest – Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Pavlík, Ďuráč, Hruška, Haas
Branky a nahrávky: 35. Cibulka (Pitel) – 10. Kredl (Ďuráč), 11. Žabka (Křepelka), 21. Sluka (Křepelka), 56. Žabka (Ďuráč), 65. Sluka (Křepelka). Rozhodčí: Macák – Kreuzer, Zedníková. Vyloučení: 9:1. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Komentář

Na začátku utkání moc střel na branku k vidění nebylo. Hra se více rozpohybovala až s prvním vyloučením, které inkasovali domácí. Zhruba půl minuty po jeho vypršení se ke střeleckému pokusu dostal pohotový Daniel Kredl a poprvé rozvlnil síťku za Martinem Lidákem. O další půl minuty později bylo k vidění další vyloučení, které už Mladoboleslavští využili. Karel Křepelka napřáhl při početní výhodě na modré čáře a opřel se do kotouče. Přitom zlomil hůl a již byl na cestě střídat. Puk se ale dostal až k Borisu Žabkovi, jenž ho zblízka dostal až do branky. Křepelka se tedy mohl znovu otočit a jít se radovat s přesilovkovou formací. Početní převaha byla nabídnuta i Motoru, nicméně českobudějovičtí hráči se k žádnému výraznějšímu ohrožení branky nedostali, a tak se šlo do prostředního dějství za stavu 2:0 z pohledu hostí.

V druhých dvaceti minutách o sobě začal dávat vědět také nejproduktivnější hráč mezi Boleslavskými Oskar Haas. Byl to ale Daniel Sluka, jenž přidal třetí branku svého celku. Tentokrát gól padl také v početní převaze. Přeci jen o něco aktivnější nadále zůstávali hosté. Jmenovitě poté již výše zmíněný Haas, který nejednou dostal zajímavou přihrávku na levý kruh, kde si puk vždy srovnal, zamířil a vypálil. Ve všech případech si ale vylámal zuby na domácím strážci svatyně Lidákovi. Snížit na 1:3 mohl v polovině utkání David Kašpar, který ujel mladoboleslavské obraně, nicméně na Stuchlíka si nepřišel. Sníženo bylo až pár minut později. Puk se dostal k modré čáře. Tam si jej našel Tomáš Cibulka, který vyslal povedenou ránu z forhendu, a ta zapadla až za záda hostujícího brankáře. Stav 1:3 zůstal až do sirény ohlašující konec periody beze změny.

Na začátku poslední dvacetiminutovky bylo k vidění poměrně velké množství šancí na obou stranách. Největší ohrožení branky nastalo ale opět po dobré střele Tomáše Cibulky, po jehož pokusu ještě dorážel Richard Pitel, jenž ale puk do odkryté části klece nepropasíroval. Českobudějovickým snahu o případné srovnání skóre značně komplikovalo četné množství vyloučených hráčů, celkově dnes Motor pykal devětkrát. V padesáté třetí minutě navíc ujel do přečíslení Urban s Haasem. Zakončovat měl druhý jmenovaný, nicméně ani tentokrát si na Martina Lidáka nepřišel. O dvě minuty později ale přišlo další vyloučení na straně Jihočechů, které Boleslav, jak dnes bylo v zápase jejím dobrým zvykem, opět potrestala. Početní výhody ke své druhé přesné trefě využil Boris Žabka a upravil na konečných 1:4.

Nadstavba jako kdyby kopírovala předešlých šedesát minut. Budějovičtí byli vyloučeni a hráči z města automobilů své početní převahy opět využili. Minutu před koncem prodloužení se trefil Daniel Sluka a i on tedy na své konto zapsal druhou branku.

Související články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.