BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2019 Jitka Čechová

I druhé utkání na jihu Čech dorostenci zvládli

24., sobota 5. 1. 2019
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Stejně jako páteční, i to sobotní utkání mladoboleslavský dorost v Českých Budějovicích vyhrál. Tentokrát ještě suverénněji a to 4:1. Bruslaři ovládli přesilovky, všechny své góly dali z nich. Navíc tentokrát urvali i bonusový bod.
Č. Budějovice: Lidák – Fousek, Cibulka, Hail, Hromada – Hála, Korndörfer, Kašpar, Petrásek, Březina, Pitel, Placek, Kumpfmüller, Budík, Kovář, Dubský, Sochor
Ml. Boleslav: Stuchlík – Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Hrouda, Žabka, Šercl, Vochvest – Urban, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Pavlík, Ďuráč, Hruška, Haas
Branky a nahrávky: 35. Cibulka (Pitel) – 10. Kredl (Ďuráč), 11. Žabka (Křepelka), 21. Sluka (Křepelka), 56. Žabka (Ďuráč), 65. Sluka (Křepelka). Rozhodčí: Macák – Kreuzer, Zedníková. Vyloučení: 9:1. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Komentář

Na začátku utkání moc střel na branku k vidění nebylo. Hra se více rozpohybovala až s prvním vyloučením, které inkasovali domácí. Zhruba půl minuty po jeho vypršení se ke střeleckému pokusu dostal pohotový Daniel Kredl a poprvé rozvlnil síťku za Martinem Lidákem. O další půl minuty později bylo k vidění další vyloučení, které už Mladoboleslavští využili. Karel Křepelka napřáhl při početní výhodě na modré čáře a opřel se do kotouče. Přitom zlomil hůl a již byl na cestě střídat. Puk se ale dostal až k Borisu Žabkovi, jenž ho zblízka dostal až do branky. Křepelka se tedy mohl znovu otočit a jít se radovat s přesilovkovou formací. Početní převaha byla nabídnuta i Motoru, nicméně českobudějovičtí hráči se k žádnému výraznějšímu ohrožení branky nedostali, a tak se šlo do prostředního dějství za stavu 2:0 z pohledu hostí.

V druhých dvaceti minutách o sobě začal dávat vědět také nejproduktivnější hráč mezi Boleslavskými Oskar Haas. Byl to ale Daniel Sluka, jenž přidal třetí branku svého celku. Tentokrát gól padl také v početní převaze. Přeci jen o něco aktivnější nadále zůstávali hosté. Jmenovitě poté již výše zmíněný Haas, který nejednou dostal zajímavou přihrávku na levý kruh, kde si puk vždy srovnal, zamířil a vypálil. Ve všech případech si ale vylámal zuby na domácím strážci svatyně Lidákovi. Snížit na 1:3 mohl v polovině utkání David Kašpar, který ujel mladoboleslavské obraně, nicméně na Stuchlíka si nepřišel. Sníženo bylo až pár minut později. Puk se dostal k modré čáře. Tam si jej našel Tomáš Cibulka, který vyslal povedenou ránu z forhendu, a ta zapadla až za záda hostujícího brankáře. Stav 1:3 zůstal až do sirény ohlašující konec periody beze změny.

Na začátku poslední dvacetiminutovky bylo k vidění poměrně velké množství šancí na obou stranách. Největší ohrožení branky nastalo ale opět po dobré střele Tomáše Cibulky, po jehož pokusu ještě dorážel Richard Pitel, jenž ale puk do odkryté části klece nepropasíroval. Českobudějovickým snahu o případné srovnání skóre značně komplikovalo četné množství vyloučených hráčů, celkově dnes Motor pykal devětkrát. V padesáté třetí minutě navíc ujel do přečíslení Urban s Haasem. Zakončovat měl druhý jmenovaný, nicméně ani tentokrát si na Martina Lidáka nepřišel. O dvě minuty později ale přišlo další vyloučení na straně Jihočechů, které Boleslav, jak dnes bylo v zápase jejím dobrým zvykem, opět potrestala. Početní výhody ke své druhé přesné trefě využil Boris Žabka a upravil na konečných 1:4.

Nadstavba jako kdyby kopírovala předešlých šedesát minut. Budějovičtí byli vyloučeni a hráči z města automobilů své početní převahy opět využili. Minutu před koncem prodloužení se trefil Daniel Sluka a i on tedy na své konto zapsal druhou branku.

Související články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Poděbrady