BK MLADA BOLESLAV
12. 12. 2018 Jitka Čechová

Dorost prohrál s Jihlavou 1:5, bere ale bod z prodloužení

21., středa 12. 12. 2018
Ml. Boleslav - Jihlava MBL - JIH
M l. B o l. – Mladoboleslavští dorostenci prohráli ve středu 12. prosince doma s Jihlavou. V utkání šli sice do vedení, ve druhé části jej ale ztratili a Dukla si postupně vybojovala stav 3:1. Poslední dvě branky padly až v posledních minutách základní hrací doby. Bruslaři ale byli úspěšní v prodloužení, bonusový bod trefil v přesilovce Oskar Haas.
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec T., Hrouda, Šercl, Vochvest – Hradec, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Urban, Ďurač, Král, Haas
Jihlava: Maláč – Vovsík, Šabatka, Chvátal, Sapík, Moravec D., Vranka – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Štorek, Mlejnek, Menšík, Pavelec, Jungwirth, Bulík
Branky a nahrávky: 10. Plíšek (Haas), 65. Haas (Ragl) – 23. Menšík, 31. Chvátal (Menšík), 33. Menšík, 57. Jungwirth (Zdarsa, Štorek), 60. Zdarsa (Šabatka, Menšík). Rozhodčí: Horinek – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:7, navíc Menšík (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 1:2. Diváci: 31. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Komentář

Domácí měli v úvodu první třetiny ze hry o něco víc než hosté, rozhodně za to mohla i přesilová hra, jihlavský Pavelec odešel na trestnou lavici už v první minutě hry. Bruslaři se ale nabídnuté šance nechopili, byť třeba Gardoň k tomu neměl se svou střelou zápěstím daleko. Krátce před polovinou první třetiny dostali stejnou šanci i Jihlavští, dopadli ale ještě hůře. Nejenže se netrefili, ale dokonce ve vlastní přesilové hře inkasovali. Haas vyslal dopředu Jindřicha Plíška, který nekompromisně zavěsil. V 15. minutě měla Jihlava opět početní výhodu. Ačkoliv tentokrát neinkasovala, nevytvořila si ale ani žádné větší šance. Tak tomu zůstalo na obou stranách i po většinu zbytku první třetiny.

V úvodu druhého dějství sice boleslavský Ďurač rozezněl tyčku Maláčovy branky, hned vzápětí se ale z branky radovali Jihlavští. Útočným pásmem pro jel jako nůž máslem Matouš Menšík a nekompromisně zavěsil. Krátce na to odešel hostující Vovsík na trestnou lavici, načež si o půl minuty později mohl radostně zavýsknout, to když se trefil jeho spoluhráč Marek Chvátal. A jen o pár minut později se podobná absurdnost, jindy k vidění naprosto ojediněle, stala už potřetí. A znovu domácím, kteří inkasovali ve vlastní přesilovce. Svou druhou trefu večera přidal Matouš Menšík. Boleslavští se snažili zmobilizovat síly, až do konce prostřední třetiny se jim to ale nepodařilo.

Ve třetí třetině se roztrhl pytel s fauly a tudíž vyloučeními, góly ale padat přestaly. Hned v úvodu šla Boleslav do čtyř, Jihlava dokonce do tří hráčů na ledě. Výraznější šance ale chyběly na obou stranách. A tak tomu bylo po většinu třetí části. Nepřesnosti a často i neschopnost usadit se v útočném pásmu, tak to na ledě vypadalo. Možná o to překvapivěji ale přeci ještě dva góly v závěru padly. Střela Dominika Jungwirtha Stuchlíkovi propadla do sítě v 57. minutě, v 60. minutě se pak trefil Šimon Zdarsa.

Bonusový bod z prodloužení brali Bruslaři. Přesilovou hru využil Oskar Haas.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler, BK Mladá Boleslav: Gratuluji Jihlavě k vítězství, zcela zaslouženě vyhrála. Nemyslím si, že bychom hráli úplně špatně, ale chyběla nám bojovnost. Nedokážeme teď hrát nad sto procent. Bojovností a něčím „navíc“ jsme vyhrávali zápasy, teď to tam bohužel není. Alespoň jsme zvládli prodloužení a máme tak ten jeden bod.

Štěpán Moravec, HC Dukla Jihlava: Jsme rádi, že jsme konečně udělali vítězství v základní hrací době. Musím kluky pochválit. Rozhodlo, že jsme byli tentokrát konečně produktivní. Myslím si, že naše nasazení odpovídalo tomu, co se dělo na ledě. Doufám, že na to navážeme v příštím zápase.

Související články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Poděbrady