BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2019 | Vojtěch Balon

Junioři v nájezdech podlehli Přerovu

29., sobota 5. 1. 2019
Ml. Boleslav - Přerov MBL - PRE
M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři mají za sebou vyrovnané utkání proti přerovským Zubrům. Svěřenci Jana Křivohlávka sice dokázali otočit stav zápasu z 0:1 na 2:1, Moravanům se ale podařilo vyrovnat a následně v sedmé sérii samostatných nájezdů i rozhodnout o svém vítězství.
Ml. Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Vasilev, Moravčík, Šíma
Přerov: Šimonů – Kopeček, Tischer, Pohl, Takáč, Bieniek, Gréč – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Paťava, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Pěcha
Branky a nahrávky: 35. Simon (Rudolph, Klikorka), 41. Klikorka (Hovorka, Simon) – 5. Pěcha (Indrák, Paťava), 48. Pohl (Paťava, Takáč), rozh. náj. Paťava. Rozhodčí: Bernat - Grundler, Axman. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Komentář

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté, kteří se dokázali ujmout vedení už v páté minutě zápasu. V čase 3:05 byla Přerovu nabídnuta přesilovka poté, co Bruslaři hráli chvilku v šesti a početní výhodu dokázal po nenápadné akci využít Martin Pěcha. O chvilku později měl další velkou šanci Zubrů na hokejce Patrik Tarnoczy, tváří v tvář Davidu Maškovi ale neuspěl. Zhruba od desáté minuty se hra vyrovnala a také Bruslaři párkrát zahrozili, střely Hovorky ani Vasileva ale za přerovského gólmana Šimonů neprošly.

Jen v první polovině druhé třetiny rozdali rozhodčí celkem 12 trestných minut, na ledě se toho ale tou dobou jinak moc nedělo. Mladoboleslavšti ale postupně převzali iniciativu a dočkali se vyrovnávacího gólu, který ve 35. minutě vstřelil Michal Simon. Následně se hrálo povětšinou v obranném pásmu Zubrů a Bruslaři navíc dostali možnost přesilové hry pět na tři, tu se jim ale před druhou sirénou proměnit nepodařilo.

Více než polovina dvojnásobné přesilovky se ale přelila do začátku třetí třetiny, kdy se do puku opřel Karel Klikorka a jeho rána se zastavila až v síti - 2:1. Vedení ale týmu z města automobilů dlouho nevydrželo, krátce po Klikorkově trefě hosté hráli dvě slepené přesilovky a tu druhou po vyloučení Foerstera rychle využil obránce Mikuláš Pohl. Modro-žlutí se o chviličku později málem radovali z další trefy, David Dobša ale svůj samostatný únik nedotáhl do gólového konce. Stav 2:2 nakonec vydržel až do konce třetí třetiny, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Největší šanci prodloužení měl na samém začátku Daniel Indrák, ze skvělé pozice ale nedokázal zamířit mezi tři tyče, a tak o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. Ty dospěly až do sedmé série, ve které se trefil pouze Daniel Paťava, a bonusový bod tak putuje do Přerova.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka (trenér BK Mladá Boleslav):
První třetina byla vyrovnaná, v té druhé už jsme si vytvořili nějaký tlak. Měli jsme vyložené šance, vstřelit jen dva góly doma je málo. Byly tam i nesmyslné útočné fauly, kdy jsme mohli jít do šance, ale bylo tam nedovolené bránění. To nás stálo zápas.

Aleš Verlík (trenér HC Přerov):
Už včera na Kladně (2:7, pozn. red.) jsme nehráli špatně, v prvních dvou třetinách jsme měli šance, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. Na dnešní zápas jsme se chystali tak, abychom neinkasovali. Hráli jsme dobře, bohužel ve druhé třetině jsme udělali jednu chybu, ale celou dobu nás držel brankář Šimonů. Jinak jsme až na to zbytečné vyloučení dvou hráčů najednou dřeli a zaslouženě jsme vyrovnali. Mohli jsme být ještě veselejší, protože jsme měli v závěru přesilovou hru, ale došlo to až do nájezdů, ve kterých jsme konečně dali čtyři góly. To nepamatuji celou sezónu. Včera se k nám štěstíčko odklonilo k zády, dnes se nám zase trochu přiklonilo. Jsme rádi za dva body a jedeme domů, čeká nás ještě hodně práce.

Související články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Poděbrady