BK MLADA BOLESLAV
30. 11. 2018 Redakce

Junioři načali další fázi soutěže výhrou v prodloužení

21., pátek 30. 11. 2018
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. – Přímý postup do play-off boleslavským juniorům unikl, cesta z nižší skupiny ale stále existuje. Prvním soupeřem Bruslařů v další fázi soutěže byla Olomouc. Úvodní třetinu ovládala Mladá Boleslav. Paradoxně to byli ale Kohouti, kteří se dostali do vedení. Navzdory ospalému tempu viděli diváci ve druhé části dva góly. Boleslav nejprve vyrovnala díky Simonovi, poté vrátil hostům vedení Matiaško. Ve třetí třetině se dočkala Boleslav vyrovnání až čtyři minuty před sirénou. Šťastně se trefil Klikorka. V prodloužení pak zajistil Bruslařům dva body Moravčík.
Ml. Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Flynn, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík
Olomouc: Hasala – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan
Branky a nahrávky: 22. Simon (V. Houška, M. Houška), 56. Klikorka (M. Houška, Vasilev), 61. Moravčík (V. Houška, Klikorka) – 18. Mácha (Dajčar), 36. Matiaško (Mácha). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Ovsík. Vyloučení: 5:6, plus Flynn (MBL) OT 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2.

Komentář

Mladá Boleslav měla v první třetině rozhodně víc ze hry než soupeř z Olomouce. Převahu Bruslařů umocnilo i první vyloučení hostů, které přišlo už po pouhých 36 sekundách hry. V následné přesilovce měli Bruslaři hned několik slibných šancí na to, aby se dokázali chopit vedení. Žádné ale nedokázali využít, a tak se dá vlastně z jejich úhlu pohledu shrnout celá první třetina. Zatímco Olomoučtí si větší příležitost připsali až někdy v šesté minutě, Středočeši nastřelovali tyčky a netrefovali odkryté branky. Za asi největší šanci lze zmínit nevyužitý únik dvou na jednoho v podání Grima s Foersterem. Nedáš – dostaneš. Přišel trest v podobě vedoucího gólu Olomouce. Joshua Mácha se šikovným oblafnutím ležícího brankáře Maška prosadil necelé tři minuty před koncem třetiny.

S příchodem druhé třetiny tempo hry opadlo. O to překvapivější byla rychlá boleslavská branka z 22. minuty, kdy se po povedené souhře prosadil Michal Simon. Ani změna skóre však atraktivitě hry nepomohla, zvlášť Olomoučtí se v útoku trápili. Přesto se nakonec ve 36. minutě radovali z gólu právě hosté. Na přihrávku Máchy si skvěle najel Michal Matiaško a poslal Kohouty opět do vedení.

Bruslaři začali třetí část v oslabení, čehož Olomouc nevyužila. V rovnovážném stavu se neujaly střely ani jednoho z týmů. Ve 49. minutě si vyzkoušela přesilovku i Mladá Boleslav, která si ale nevedla o nic lépe než její soupeř. Závěrečnou desetiminutovku doprovodila další tři vyloučení. Během hry 4 na 4 přišlo vyrovnání Bruslařů. Šťastnou trefu si v čase 55:50 připsal Karel Klikorka, a poslal tak utkání do klasického prodloužení.

Prodloužení začala s pukem na holi Olomouc. Vzápětí ale Mladá Boleslav skórovala, a dotáhla tak obrat do konce. Autorem vítězného gólu se stal Andrej Moravčík. Mladá Boleslav tedy na vlastním ledě uhájila 2 body.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav):
Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání a využít soupeřovy delší cesty. Myslím, že se nám to podařilo. Měli jsme hodně přesilovek a šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř nám naopak v závěru třetiny dal gól a od druhé části to bylo hodně vyrovnané. V určité fázi byl možná soupeř i lepší. Ve třetí třetině se z toho stal vyloženě boj o vstřelenou branku. Je dobře, že jsme v prodloužení rozhodli. Po čtyřech porážkách jsme totiž potřebovali vyhrát.

Karel Beran (trenér HC Olomouc):
První třetinu nás domácí tlačili v přesilovkách, nám hodně pomohl brankář. Ve druhé třetině jsme dostali soupeře pod tlak dobrým napadáním a dali druhý gól. Potom se to tahalo, bohužel jsme dostali po standardní situaci trochu nešťastný gól a v prodloužení jsme propadli ve dvou hráčích.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec