BK MLADA BOLESLAV
16. 2. 2019 Zdena Bobková

B-tým otočil zápas s Benešovem a sezónu končí vítězstvím

22., sobota 16. 2. 2019
Ml. Boleslav - Benešov MBL - BŠV
M l. B o l. – Jak už napovídá nadpis, jednalo se skutečně o poslední utkání mladoboleslavského B-týmu v sezóně 2018/2019. Boleslav na domácím ledě hostila Benešov. Hosté hned v úvodní dvacetiminutovce odskočili do dvougólového vedení, když se trefil Formánek a třičtvrtě minuty po něm Zderadička. Druhá třetina pak skončila bez branek, hosté si své vedení hlídali. Domácí však i v zápase, ve kterém už o nic nešlo, chtěli vyhrát a se sezónou se rozloučit vítězně. Rychlý gól vstřelil Protivný a téměř v polovině poslední třetiny trefil vyrovnávací branku Milan Ficek, tedy hlavní trenér, který se pro tento mač zařadil do sestavy domácího mužstva. O obrat v zápase se přesným zásahem zasloužil Hart. Hosté však nesložili zbraně a čtyři minuty před sirénou na 3:3 srovnal hostující Sládek. Když už se zdálo, že zápas půjde až do prodloužení, přidal čtvrtou branku domácích Michal Mareš, konkrétně 23 vteřin před koncem třetí třetiny. Tím tak rozhodl o tom, že ačkoli už Boleslavští nemohou postoupit do bojů play-off, se sezónou se alespoň v posledním zápase rozloučili vítězně, navíc parádním obratem v zápase.
Ml. Boleslav: Vích (Kořínek) – Žabka st., Holoubek, Bartoš, Řečínský, Hart (C), Marček, Bílek, Kadeřábek, Franc (A) – Christov, Milan Ficek st., Michal Ficek, Vaníček, Vondrlík, Milan Ficek ml., Trégl, Mareš, Protivný, Vajsejtl, Rovný
Benešov: D. Štěpánek (J. Štěpánek) – Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas – Dušek (A), Holeš, Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kočí, Formánek, Starec (C), Zderadička
Branky a nahrávky: 42. Protivný (Rovný, Milan), 48. Mareš (Milan), 55. Hart, 60. Mareš – 8. Formánek (Dušek), 9. Zderadička (Dušek), 56. Sládek (Zderadička, Kočí). Rozhodčí: Kotek – Pazourek, Labuta. Vyloučení: 8:6, navíc Protivný 10 minut vražení na hrazení + OT nesportovní chování. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Související články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.