BK MLADA BOLESLAV
16. 2. 2019 Zdena Bobková

B-tým otočil zápas s Benešovem a sezónu končí vítězstvím

22., sobota 16. 2. 2019
Ml. Boleslav - Benešov MBL - BŠV
M l. B o l. – Jak už napovídá nadpis, jednalo se skutečně o poslední utkání mladoboleslavského B-týmu v sezóně 2018/2019. Boleslav na domácím ledě hostila Benešov. Hosté hned v úvodní dvacetiminutovce odskočili do dvougólového vedení, když se trefil Formánek a třičtvrtě minuty po něm Zderadička. Druhá třetina pak skončila bez branek, hosté si své vedení hlídali. Domácí však i v zápase, ve kterém už o nic nešlo, chtěli vyhrát a se sezónou se rozloučit vítězně. Rychlý gól vstřelil Protivný a téměř v polovině poslední třetiny trefil vyrovnávací branku Milan Ficek, tedy hlavní trenér, který se pro tento mač zařadil do sestavy domácího mužstva. O obrat v zápase se přesným zásahem zasloužil Hart. Hosté však nesložili zbraně a čtyři minuty před sirénou na 3:3 srovnal hostující Sládek. Když už se zdálo, že zápas půjde až do prodloužení, přidal čtvrtou branku domácích Michal Mareš, konkrétně 23 vteřin před koncem třetí třetiny. Tím tak rozhodl o tom, že ačkoli už Boleslavští nemohou postoupit do bojů play-off, se sezónou se alespoň v posledním zápase rozloučili vítězně, navíc parádním obratem v zápase.
Ml. Boleslav: Vích (Kořínek) – Žabka st., Holoubek, Bartoš, Řečínský, Hart (C), Marček, Bílek, Kadeřábek, Franc (A) – Christov, Milan Ficek st., Michal Ficek, Vaníček, Vondrlík, Milan Ficek ml., Trégl, Mareš, Protivný, Vajsejtl, Rovný
Benešov: D. Štěpánek (J. Štěpánek) – Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas – Dušek (A), Holeš, Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kočí, Formánek, Starec (C), Zderadička
Branky a nahrávky: 42. Protivný (Rovný, Milan), 48. Mareš (Milan), 55. Hart, 60. Mareš – 8. Formánek (Dušek), 9. Zderadička (Dušek), 56. Sládek (Zderadička, Kočí). Rozhodčí: Kotek – Pazourek, Labuta. Vyloučení: 8:6, navíc Protivný 10 minut vražení na hrazení + OT nesportovní chování. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.