BK MLADA BOLESLAV
2. 2. 2019 Vojtěch Drbohlav

B tým nestačil na Černošice

20., sobota 2. 2. 2019
Ml. Boleslav - Černošice MBL - CER
M l. B o l. – Boleslavskému B týmu duel proti Černošicím nevyšel. Bruslaři měli sice mnoho gólových šancí, nedařilo se jim je ale proměňovat. Naopak Černošice těžily z důrazu a osmi góly dokázaly rozhodnout o jasném vítězství a třech bodech pro svůj tým.
Ml. Boleslav: Kořínek (26. Vích) – Holoubek, Řečínský, Marček, Bílek, Kadeřábek, Franc (A) – Christov (C), Milan Ficek, Michal Ficek, Hašlar, Vondrlík, Trégl, Mareš, Protivný, Rovný (A), Kysela
Černošice: Formánek – Němeček (A), Ureš, Novák, Staněk (C), Vladyka (A) – Formánek, T. Jobek, Šalamoun, Pulkrab, Sobotka, O. Jobek, Krudenc, Brejcha
Branky a nahrávky: 41. Kysela (Mareš) – 7. Brejcha (Krudenc, Šalamoun), 10. Brejcha (Vladyka), 18. Brejcha (Staněk, Sobotka), 26. Šalamoun (Krudenc), 33. O. Jobek (Krudenc, Brejcha), 38. Vladyka (Formánek, Novák), 57. Šalamoun (TS), 59. Vladyka (Brejcha, Šalamoun). Rozhodčí: J. Jílek – T. Pěkný, J. Pěkný. Vyloučení: 4:6, navíc Milan Ficek (MBL) OK za nesp. chování a Vondrlík (MBL) TS za podrážení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 91. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.

Komentář

Utkání začalo v rychlém tempu a hlavně hned od začátku skýtalo mnoho šancí. Asi první gólovou zaznamenal Milan Ficek, který ujížděl sám na černošického brankáře. Jenže Milan Ficek v rozhodující chvílí zamířil mimo a puk se zarazil až o mantinel za bránou. Do vedení šly Černošice v sedmé minutě, když úspěšně do protipohybu gólmana zakončil Tomáš Brejcha.

SK však své vedení záhy ještě o jeden gól navýšil. V 10. minutě se opět prosadil Tomáš Brejcha, který při přesilové hře Davida Kořínka v boleslavské bráně doslova vykoupal. Ve 13. minutě mohl snížit Dominik Trégl, jemu se ale nepovedlo trefit do prostoru u levé tyče. V 18. minutě hrály Černošice v oslabení, toho však Mladá Boleslav nevyužila. Ba naopak, hosté přidali gól v oslabení a Tomáš Brejcha slavil už v čase 17:13 hattrick, když z mezikruží zakončil do odkryté boleslavské brány. Po 20 minutách tedy vedly v Mladé Boleslavi Černošice 3:0.

Mladoboleslavský B tým vstoupil do druhé třetiny o poznání lépe a měl několik šancí, které však neproměnil. Jenže poté se iniciativy ujaly opět Černošice a přidaly čtvrtou branku. O ni se, znovu při oslabení, postaral Dominik Šalamoun. Ve 33. minutě vedly Černošice už 5:0, když z mezikruží poslal přímo pod břevno puk Ondřej Jobek.

Ve stejném čase byl do konce utkání za nesportovní chování vyloučen Milan Ficek, který odmítl nejprve odejít na trestnou lavici, a tak jej hlavní sudí vykázal rovnou do kabiny. Ještě před koncem druhé třetiny se však Černošice dostaly do vedení 6:0. Další zásah pro svůj tým zaznamenal .

Mladá Boleslav do třetí třetiny vstoupila úspěšněji, hned v první minutě dvacetiminutovky se trefil Petr Kysela. Boleslavští byli celkově ve třetí třetině lepším týmem a měli spoustu šancí. Dokonce dvakrát po sobě hráli pět na tři, jenže při početních výhodách se ani jednou neprosadili. Místy jim nepřálo štěstí a Černošice naopak zachránil výborně chytající Michael Formánek.

Přesilovou hru si zahráli i hosté a také zaznamenali nějaké šance, gól z toho však nepadl. Ačkoliv hrála Mladá Boleslav v této dvacetiminutovce o poznání lépe, bylo jasné, že se zápas jen dohrává. Z letargie vytrhl domácí publikum ještě snažný Tomáš Brejcha, jenž ujížděl na Zdeňka Vícha zcela sám. Boleslavský gólman ale proti němu předvedl famózní zákrok a puk skončil v jeho lapačce. Diváci ve ŠKOENERGO Aréně přeci jen ještě jeden gól viděli. Po podražení dostal možnost provést trestné střílení Dominik Šalamoun a černošický útočník si s ním zkušeně poradil. Zdeňka Vícha překonal a zakončil ke vzdálenější tyči. Ještě jeden gól pak přidal v samotném závěru Karel Vladyka, který z mezikruží zakončil do prázdné brány. Boleslavský B tým tedy opět prohrál a play off se mu již poměrně vzdaluje.

Ohlasy trenérů

Martin Rudzan (BK Mladá Boleslav): Zápas se nám příliš nepovedl. Soupeř byl po všech stránkách kvalitnější a zaslouženě vyhrál.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.